Paroizolacja - czy jest konieczna?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
wojtas1985
Posts: 2
Joined: Tue 23 Aug, 2016

Paroizolacja - czy jest konieczna?

Post by wojtas1985 » Mon 10 Jul, 2017

Witam,
Mam pytanie odnośnie stosowania folii paroizolacyjnej w domach szkieletowych. W moim przypadku konstrukcja ścian od zewnątrz to wełna skalna 10 cm, płyta OSB3, konstrukcja szkieletowa, a między belkami wełna mineralna 15 cm i później płyta gk. Mam pytanie odnośnie folii paroizolacyjnej. Jest założona pod płytami gk tylko w kuchni i łazienkach. W pozostałych pomieszczeniach są montowane płyty gk do konstrukcji bez stosowania tej folii. Czy jest to prawidłowe podejście? Czy ściana nie będzie narażona na "łapanie" nadmiernej wilgoci?
Z góry dziękuję za pomoc.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Paroizolacja - czy jest konieczna?

Post by Wojciech Nitka » Mon 10 Jul, 2017

To WIELKI błąd.
Zapraszam:
- http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... z-wewnatrz
- http://budujzdrewna.pl/domy-drewniane/d ... iaczu-pary

Co za wykonawca?
Paroizolacja jest obowiązkowa. Koniecznie MUSI być położona na wszystkich przegrodach zewnętrznych. OBOWIĄZKOWO.

wojtas1985
Posts: 2
Joined: Tue 23 Aug, 2016

Re: Paroizolacja - czy jest konieczna?

Post by wojtas1985 » Mon 10 Jul, 2017

Zapomniałem dodać, że z zewnątrz pomiędzy wełną skalną, a płytą OSB3 jest wiatroizolacja. Czyli jest tak: Wełna skalna, wiatroizolacja, płyta OSB3, szkielet z wełną mineralną, płyta gk. Czy sama wiatroizolacja wystarczy? Czy konieczna jest także wszędzie paroizolacja?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Paroizolacja - czy jest konieczna?

Post by Wojciech Nitka » Mon 10 Jul, 2017

Paroizolacja jest OBOWIĄZKOWA i KONIECZNA na wszystkich przegrodach zewnętrznych.
Nie zakłada się paroizolacji na ścianach wewnętrznych i stropach międzykondygnacyjnych ...

OldSeb
Posts: 26
Joined: Fri 23 Oct, 2015

Re: Paroizolacja - czy jest konieczna?

Post by OldSeb » Tue 29 Aug, 2017

Podczepię się pod wątek.
Jak rozumiem, folią montujemy na przegrodach zewnętrznych ze względu na potencjalną różnice temperatur, która może spowodować skraplanie się wilgoci. Tak będzie się dziać w pomieszczeniach ogrzewanych. Pytanie natomiast jakie są zasady montażu folii na przegrodach wewnętrznych i zewnętrznych w domach letniskowych, które nie są ogrzewane w okresie zimowym?

Lukczap
Posts: 1
Joined: Sat 14 Oct, 2017

Re: Paroizolacja - czy jest konieczna?

Post by Lukczap » Sun 15 Oct, 2017

Jak mam budować dom w przyszłym roku garaż w bryle budynku bryła zwykła kostka jeśli Pan Wojciech pisał że garaż traktować jako przegrodę zew. To jak mają wyglądać ściany garażu ? Bez paro i jak z ociepleniem ?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Paroizolacja - czy jest konieczna?

Post by Wojciech Nitka » Sun 15 Oct, 2017

Wszystko zależy czy garaż będzie ogrzewany czy też nie.
Należy wówczas rozważyć ściany - ścianę pomiędzy budynkiem czy garażem jaki ściany samego garażu.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”