podłoga na słupach w domku szkieletowym

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
bialas22
Posts: 5
Joined: Mon 22 May, 2017

Re: podłoga na słupach w domku szkieletowym

Post by bialas22 » Fri 24 Nov, 2017

Witam. Widzę to tak: darn zerwana dookoła na odległość ok. 40 cm a do belek 0,1x0,1 przybije parapety metalowe bywoda sciekala za budynek


xfr82
Posts: 2
Joined: Tue 21 Apr, 2020

Re: podłoga na słupach w domku szkieletowym

Post by xfr82 » Tue 21 Apr, 2020

Witam serdecznie, Aktualnie zajmuje się podłogą podczas remontu swój parterowy domek letniskowy - z lat 80-tych, drewniany szkieletowy (nie ja go budowałem).

Legary podłogowe (które są jednocześnie legarami nośnymi domku) stoją na stopach fundamentowych betonowych rozstawionych co ok 2m. Legary są nad ziemią od 20cm do 100cm (domek jest na pochyłości terenu).
Legary mają wysokość 17,5cm. Do tej pory nie byłą żadnej termoizolacji - deski podłogowe nabite bezpośrednio na legary i to wszystko :/
Na rysunku przedstawiono mniej więcej jak chcę to zrobić:

https://photos.app.goo.gl/TmVSqmVm9rR5rCLr7

Opis rysunku:

a-stopa fundamentowa
b-legar - grubość 17,5cm
c-listw drewniana podtrzymująca płytę
d-płyta OSB
e-folia PE 0,3mm
f-materiał termoizolacyjny (styropian lub wełna)
h-płyta OSB + panele lub deska podłogowa

Chyba zdecyduję się jednak na styropian gównie ze względu na to, że nie jestem w stanie dokładnie doszczelnić folią PE powierzchni pod termoizolacją)

Pytanie czy nad styropianem należy dawać jakąś pustą przestrzeń wysokości ok 2cm (tak jak jest to zalecane w przypadku wełny)?
Czy pod deskę podłogową (warstwa h) należy dawać jakąś membranę?

Co do zabezpieczenia gruntu pod domkiem to ja robię w ten sposób: rozłożę pod domkiem gumoleum (na zakładki oczywiście) i nie trzeba wtedy sypać tłucznia/żwiru :)

Z góry dzięki za pomoc:)

xfr82
Posts: 2
Joined: Tue 21 Apr, 2020

Re: podłoga na słupach w domku szkieletowym

Post by xfr82 » Thu 23 Apr, 2020

Ktoś coś podpowie: czy nad styropianem należy zostawić jakąś pustą przestrzeń (szczelinę wentylacyjną) wysokości ok 2cm (tak jak jest to zalecane w przypadku wełny)?


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”