Mały domek na działkę budowlaną

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
OSAMIELEC
Posts: 6
Joined: Thu 04 Jan, 2018

Mały domek na działkę budowlaną

Post by OSAMIELEC » Thu 04 Jan, 2018

Witajcie, planuję budowę domu murowanego na wiosnę na mojej działce budowlanej która jest odległa od mojego dotychczasowego miejsca zamieszkania aż o 160km.
Będę zmuszony wybudować malutki domek ( o szkielecie drewnianym) na potrzeby "mieszkaniowe" na czas budowy, nadmieniam że w tymże domku zamierzam pomieszkiwać od kwietnia do października.
Plan mam zbudować domek o wielkości 4,8m(szer)x2,3m(głęboki)x 2,3m(wys) z dwuspadowym daszkiem.
W domku tym będzie jedna para drzwi stalowych, plus jedno okno.Obicie konstrukcji drewnianej ( blacha trapezowa biała, wewnątrz wata mineralna, i od środka płyta panelowa MDF lub również blacha trapezowa o niskiej fali)
Prosiłbym o poradę odnośnie grubości krokiew, belek, desek - jaka grubość będzie wystarczająca dla takiego budynku o tak małych wymiarach lub projekt podobnego budynku, może ktoś z czymś takim się już uporał i chiałby się podzielić swoimi doświadczeniami,.
Dom będę musiał przetransportować te 160km ( jak już ukończę go w miejscu zamieszkania) więc planuję spód (ramę) prostokątną wyspawać z profili 80x30 z ścianką 2 .


maciacho30
Posts: 9
Joined: Thu 07 Jan, 2016

Re: Mały domek na działkę budowlaną

Post by maciacho30 » Tue 30 Jan, 2018

Witam,
ja mam do sprzedania taki domek na działkę w szkielecie drewnianym 5x5m. Można go rozebrać i przewieźć, a potem złożyć na miejscu.
Sam go budowałem i wiem co to jest i jak się fajnie użytkuje i tanio tego typu budynki. Nie ma problemu z ogrzewaniem jak w murowanym.
Proszę wejść na linka tam więcej: - [ Sorry, to nie miejsce na ogłoszenia - Admin ]

radek77
Posts: 1
Joined: Mon 05 Feb, 2018
Location: olsztyn
Contact:

Re: Mały domek na działkę budowlaną

Post by radek77 » Mon 05 Feb, 2018

Domek na działce budowlanej to jedna z najlepszych inwestycji. Warto zadbać aby był solidnie wykonany i posłużył na lata.

OSAMIELEC
Posts: 6
Joined: Thu 04 Jan, 2018

Re: Mały domek na działkę budowlaną

Post by OSAMIELEC » Wed 07 Feb, 2018

zrobiłem z stali domek... miałem dostępna złomie do materiału, ( całość spawana)
Potrzebuje silnej konstrukcji dachowej ( która wytrzyma przede wszystkim transport autostradą z prędkością przelotową 80km/h)
Pokryciem dachu będzie blachodachówka.
Szukam informacji jakie wymiary krokiew będę potrzebował.?? Jaka metoda łączenia krokiew na kalenicy ( na blachę, czy inaczej..)
Dach dwuspadowy podparty jętkami ( tu również jaka metoda łączenia jętek z krokwiami) Jętki planuje celem montażu półek pod dachem
Szerkość dachu 5,5m
Długość połaci 2,2m
Punkt podparcia krokwi na stalowej murłacie do kalenicy - 1,8m (0,4m okap)
kąt nachylenia dachu = 43,5 stopnia.
rozstaw krokiew co 50cm


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Mały domek na działkę budowlaną

Post by zbiegusek » Thu 08 Feb, 2018

No to spokojnie możesz dać krokwie z desek calowych szerokości 12cm. Jętki takoż - bo mają robić za półki.
W kalenicy daj deskę kalenicową. Jętki do krokwi bij na styk pięcioma gwoździami. Albo lepiej dać wkręty i klej. :)



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”