Podłoga pod prysznicem

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Podłoga pod prysznicem

Post by woomaa » Tue 20 Feb, 2018

Zamarzyła mi się podłoga z egzotyka w łazience. Drewno Merbau układane systemem marynistycznym na kleju Sikabond T8 i fugi Sikaflex. Mam problem z prysznicem. Chcę aby deski podłogowe niejako "wchodziły" też w kabinę ale z niewielkim spadkiem. Między nimi nie będzie fugi, tylko woda będzie swobodnie spływać pod deski, gdzie mam 66mm wolnej przestrzeni i w niej chciałbym zrobić brodzik właściwy. Tylko nie wiem jeszcze za bardzo jak :)

Albo kupię brodzik na wymiar, uszczelnię połączenie z resztą podłogi i na nim ułożę deski albo zrobię brodzik z gumy/folii/żywicy i maty hydroizolacyjnej. Ze spadkami do kratki. Drugi pomysł jest o tyle lepszy, że pozwala mi na włożenie pod deski dodatkowej beleczki nośnej w połowie kabiny, żeby się nie uginało. Tylko nie wiem, jakimi materiałami zrobić to dobrze.

Może ktoś robił już coś takiego?


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Podłoga pod prysznicem

Post by zbiegusek » Tue 20 Feb, 2018

A będzie kabina albo jakieś przeszklenie? Oddzieliłbym deski (przeciął) dokładnie pod ścianką "kabiny". I dopiero od tego miejsca zrobił ażurowe. I wtedy chyba nie jest potrzebna ich pochyłość - wszak woda ma przeciekać pomiędzy nimi.

woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Re: Podłoga pod prysznicem

Post by woomaa » Wed 21 Feb, 2018

Będzie kabina i dopiero w niej ażurowe. Pochyłość będzie minimalnma, żeby woda szybciej z nich spływała. Bardziej chodzi mi o to, co pod spodem.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”