Drzwi harmonijkowe z niskim progiem

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
django djacob
Posts: 3
Joined: Mon 19 Feb, 2018

Drzwi harmonijkowe z niskim progiem

Post by django djacob » Tue 06 Mar, 2018

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam do Was pytanie. Czy jest szansa zamontowania takiego progu w drzwiach tarasowych? Konstrukcja podłogi jest drewniana z belek 145x45 mm, na górze płyta OSB. Da się to jakoś konstrukcyjnie rozwiązać tak, by próg wyszedł na płasko z podłogą? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam.
Attachments
przekrój progu siegenia.png


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Drzwi harmonijkowe z niskim progiem

Post by zbiegusek » Wed 07 Mar, 2018

Nie widzę szczegółów - to są drzwi przesuwne chyba niźli harmonijkowe?
Jaki producent? Jaki rodzaj okuć?
Może lepiej przyjrzyj się oknom balkonowym przesuwnym w systemie HS. Tam jest naprawdę niski próg - OIDP rolki jeżdżą po progu a nie "w progu".

django djacob
Posts: 3
Joined: Mon 19 Feb, 2018

Re: Drzwi harmonijkowe z niskim progiem

Post by django djacob » Wed 07 Mar, 2018

zbiegusek wrote:Nie widzę szczegółów - to są drzwi przesuwne chyba niźli harmonijkowe?
Jaki producent? Jaki rodzaj okuć?
Może lepiej przyjrzyj się oknom balkonowym przesuwnym w systemie HS. Tam jest naprawdę niski próg - OIDP rolki jeżdżą po progu a nie "w progu".
Okno byłoby w systemie FST od FASADY http://fasada24.pl/Okna_drzwi_harmonijkowe_FST,3.html
Taki dostałem przekrój progu. Czy dobrze myślę, że jeśli płyta podłogowa jest 2,2 cm to będzie po prostu robiony otwór w płycie i wycięcie w legarach podłogowych na głębokość wystarczającą na wpuszczenie progu, czyli w sumie 55 mm?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Drzwi harmonijkowe z niskim progiem

Post by zbiegusek » Wed 07 Mar, 2018

O ile dobrze rozumiem i dobrze odczytuję słabo czytelne wymiary na rysunku, to tak - będziesz musiał zrobić wcięcie w podłogę na głębokość dolnej ramy tego okna.
Czyli postawione na sztorc belki wysokości 145mm (trochę niskie?) będziesz musiał naciąć od góry na głębokość progu (te podawane 55mm?) tak, aby móc na legarach położyć deskę bądź płytę pod ramę okna. Daj przekrój ściany z podłogą, jeżeli możesz ofkorz. :)

django djacob
Posts: 3
Joined: Mon 19 Feb, 2018

Re: Drzwi harmonijkowe z niskim progiem

Post by django djacob » Fri 09 Mar, 2018

zbiegusek wrote:O ile dobrze rozumiem i dobrze odczytuję słabo czytelne wymiary na rysunku, to tak - będziesz musiał zrobić wcięcie w podłogę na głębokość dolnej ramy tego okna.
Czyli postawione na sztorc belki wysokości 145mm (trochę niskie?) będziesz musiał naciąć od góry na głębokość progu (te podawane 55mm?) tak, aby móc na legarach położyć deskę bądź płytę pod ramę okna. Daj przekrój ściany z podłogą, jeżeli możesz ofkorz. :)
Już wszystko wiem, wyjaśnił mi człowiek z firmy dostarczającej okna. Wcinam się w konstrukcje podłogi na głębokość 5 cm i tam daję belkę/deskę po całej długości okna i tyle.
Zdjęcie no niestety kiepskiej jakości, ale takie od nich dostałem ;)
Przekroju aktualnie nie mam, ale jest to malutki domek wakacyjny, stąd wysokość podłogi.
Pozdrawiam i dzięki wielkie za odpowiedzi! ;)

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Drzwi harmonijkowe z niskim progiem

Post by zbiegusek » Fri 09 Mar, 2018

No to się wyjaśniło - i jak montować okno i dlaczego belki takie niskie. ;) A co do podziękowań, to proszę bardzo - wymądrzać się lubię i jeżeli w czymś mogę pomóc, to z chęcią pomoc tę niosę. :)
Powodzenia!



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”