Jak laczyc belki stropowe?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Andrzej

Jak laczyc belki stropowe?

Post by Andrzej » Sun 07 Nov, 2004

Dzień Dobry.Mam pytanie klade podloge drewniana na drewnianych belkoch stropowych.Musz je ze wzgladu na dlugosc polaczyc.Laczenie ma zamiar wykonac na murze.Robiac wciecia w belkach takie jak przy laczeniu murlat.Czy jest to prawidlowy sposob laczenia?Czy nie oslabi to belek stropowych?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 08 Nov, 2004

Andrzej,
Jak piszesz belki opierać się będą na murze. Ja jakiej długości? Jaki jest gruby ten mur? To powinno w pewnym stopniu narzucać sposób łączenia belek. Podaj bliższe informacje.

andrzej

Post by andrzej » Mon 08 Nov, 2004

Belki maja wymiary 12*22 rozpietosc 4.7 m.polaczone na wieńcu gr 25cm.Planuje zrobic wciecia na calej grubosci wienca i polowe grubosci obu belek.Nie wiem czy to prawidlowe?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 08 Nov, 2004

Osobiście zrobiłbym wcięcia na połowę szerokości podpory; niech belka choć na 6 cm opiera się w całoości na podporze.
A nie rozważałeś położyć belek obok siebie? Muszą biegnąć w jednej linii?

Andrzej

Post by Andrzej » Mon 08 Nov, 2004

Wlasnie przeczytalem jedna z panskich odpowiedzi na inny temat.To bedzie laczenie na przylge.Dludos wyciecia 25 cm glebokosc 11,5.

Andrzej

Post by Andrzej » Mon 08 Nov, 2004

Nie musza.Takie polozenie obok siebie bedzie chyba najl;epszym rozwiazaniem.Dziekuje Mam pytanie czy tak jak chcialem zrobic mocno oslabilo by to belke?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 08 Nov, 2004

Chyba zbyt mocno. Ograniczyłbyć przekrój, tuż przy podporze, o połowę. Ponadto belka, ta górna, mogłaby się, w miejscu nacięcia, rozwarstwiać się.

Andrzej

Post by Andrzej » Mon 08 Nov, 2004

Dziekuje bardzo za pomoc.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”