Podłoga ze spadkami w łazience

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
qmad
Posty: 12
Rejestracja: czw 18 maja, 2017
Lokalizacja: Gliwice

Podłoga ze spadkami w łazience

Post autor: qmad » pt 18 maja, 2018

Witam,
zastanawiam się jak zrobić podłogę w łazience. Podłoga jest na legarach 4,5cm x 20cm w rozstawie 31 cm. Na to płyta poszycia 25mm.
W pozostałej części domu na OSB będę miał położone deski 28mm i w łazience chciałbym zachować ten sam poziom. Dodatkowo prysznic chciałbym zrobić bez brodzika więc muszę zrobić spadki do kratki.
Zastanawiam się nad kilkoma opcjami:
1. OSB zagruntować, przykleić cienkie płyty izolacyjne np. Sopro 4mm, na to folia w płynie, mata grzewcza (za wyjątkiem miejsca pod prysznicem) i klejąc kafelki wyprowadzić spadki do odpływu. Tylko czy płyty 4mm nie będą za cieńkie?
Ewentualnie dać płyty 10mm poza prysznicem, a pod prysznicem cieńsze?
2. Dać na górę drugą warstwę OSB 25mm i w samym OSB pod prysznicem wystrugać spadki i na to dać 3mm warstwę mikrocementu, który podobno jest wodoszczelny.
3. Ściąć legary z wysokości o grubość dodatkowej płyty OSB np. 18mm i dodatkową płytę dać pod normalną płytę poszycia 25mm. Dalej grunt, folia w płynie i klejem pod kafle wyprowadzić spadki. Czy da się tu jakoś matę grzewczą dodać?
4. Na OSB grunt, wylewka samopoziomująca cementowa o grubości kilku mm, dalej folia w płynie, mata grzewcza i kafelki na klej ze spadkami. Czy pojedyncza płyta OSB wystarczy w takim przypadku?

Które rozwiązanie, ewentualnie jakieś inne byłoby najlepsze i dlaczego?


ODPOWIEDZ

Wróć do „Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”