Kredyty na dom - będzie trudniej

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Martin5

Postautor: Martin5 » wt 18 lut, 2014

Trudniej ze spłatą? Właśnie łatwiej!
Nie dostanie kredytu ten, kto nie potrafi niczego zaoszczędzić. Kto żyje na wyrost i grosz go się nie trzyma. Chcesz ogromną pożyczkę - najpierw pokaż, że umiesz oszczędzać i uzbieraj trochę na wkład własny.

Karaś

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Postautor: Karaś » wt 30 wrz, 2014

Można zarobić, co myślicie, spotkałem się z ofertą kupna obligacji tak, żeby nie stracić wszystkiego, to bezpieczniejsze niż giełda? Żeby nie iśc po kredyt z pustym kontem. :wink:

kamik
Kontaktowanie:

Postautor: kamik » śr 08 paź, 2014

No i bardzo dobrze, że trzeba trochę zaoszczędzić, żeby wziąć kredyt. Większe prawdopodobieństwo, że taki ktoś spłaci ten kredyt

nigdziebadz

Postautor: nigdziebadz » pn 27 paź, 2014

Zawsze można pomyśleć nad kupnem mieszkania - nie zawsze jest sens aby budować dom, jeśli nie widzimy realnej szansy finansowej na to. Może zobacz tu i przejrzyj jakie są w ogóle dostępne opcje kredytów mieszkaniowych i porównaj te dwie możliwości.

mareliusz23

Postautor: mareliusz23 » wt 17 mar, 2015

NIe wiem jaka jest różnica.Jesli nie masz na dom 400tys to jak znalesc 300-350 tys na mieszkanie.

dialt1

Postautor: dialt1 » pt 27 mar, 2015

wlasnie tez mi sie tak wydaje ze to niezla opcja :) Pozdrawiam wszystkich.

magda906

Postautor: magda906 » wt 21 lip, 2015

Powiem Wam, że nie zauważyłam, żeby było trudniej. Szukam kredytu z programu MDM i póki co mam zdolność kredytową w każdym miejscu, które mnie interesuje.

iwonaa92
Kontaktowanie:

Postautor: iwonaa92 » czw 17 wrz, 2015

Chyba wszystkie banki wymagają obecnie wkładu własnego, w większości przypadków w wysokości 10%, choć i zdarzają się takie, które wymagają 20%, także sporej części osób trudno dzisiaj o kredyt, nawet jeśli mają zdolność kredytową. Aby dostać obecnie kredyt hipoteczny trzeba mieć kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności. Według doradcy kredytowego taki wkład własny można sfinalizować z dopłaty z MDM, także jeśli spełniacie warunki tego programu, to warto się tym zainteresować. Jakby co to tutaj znajdziecie doradców z kilku firm: http://www.doradcy-kredytowi.com.pl/

saltepano

Postautor: saltepano » pt 11 gru, 2015

W 2016 roku wkład własny to 15% - to nie takie "trochę"

Wandeczka

Postautor: Wandeczka » śr 30 gru, 2015

A czy wiecie, o ile wzrośnie rata po wprowadzeniu tego podatku bankowego?

Martin5

Postautor: Martin5 » pt 01 sty, 2016

Wcale nie wzrośnie.

new house

Postautor: new house » pn 18 sty, 2016

nawet nie strasz, bo na dniach chce zaczac starac się o kredyt. Nawet firmę budowalną znalazłem i chciałbym móc skorzystać z ich fachowych usług i ruszyć może już latem z budową domku ;) Wymarzonego domu mojej żony. taki mam plan!

antos

Postautor: antos » wt 26 sty, 2016

magda906 pisze:Powiem Wam, że nie zauważyłam, żeby było trudniej... póki co mam zdolność kredytową w każdym miejscu, które mnie interesuje.

Zdolność kredytowa to raczej nie to samo co podniesienie kwot kredytu ;) Jedni mają zdolność kredytową inni nie. Nie każdy zarabia kokosy....

new house

Postautor: new house » czw 28 sty, 2016

fajnie by było jakby było łatwiej bo też chcę się zacząć starać o niego. Chcemy się budować, bo osiedle na jakim mieszkamy to istna patologia. Chcemy maleńki dom ale własny, bez sąsiadów za ścianą, bez kłótni i hałasu. Nawet taki domek małe 3 pokoje, kuchnia, łazienka z wc. Nie potrzeba mi więcej. Przeglądam co jakiś czas oferty domków i sprzęty agd bo mam bzika na punkcie fajnej kuchni. Zakochałam się w płycie indukcyjnej z electro.pl i już oczami wyobraźni widzę ją w swoim małym domku.

Kamcio23
Kontaktowanie:

Postautor: Kamcio23 » wt 16 maja, 2017

Kredyty na dom nie są prostym zadaniem. Zdobycie ich wymaga bardzo dużo fatygi i chęci. To jest zawsze trudne.

karol085

Postautor: karol085 » czw 03 sie, 2017

Ja unikam kredytów bo chce spać spokojnie.. A nie przez całe życie codziennie martwić się czy będę miał jutro na ratę...

sara1991angel

Postautor: sara1991angel » pt 08 wrz, 2017

kredyt to ostatecznosc

Tykad

Postautor: Tykad » wt 26 wrz, 2017

Jak ktoś śledzi uważnie temat, to wie, że boś - https://www.bosbank.pl/klienci-indywidu ... -drewniane ma teraz w ofercie preferencyjny kredyt na budowanie właśnie z drewna. Będą lepsze warunki, a wszystko wspierają Lasy Państwowe. Przede wszystkim ma być taniej, szybciej i prościej

zbiegusek

Postautor: zbiegusek » wt 26 wrz, 2017

Niech żyją kataklizmy dotykające polskie lasy - dzięki nim nagle wzrosła podaż drewna. ;)

Wojciech Nitka
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Nitka » wt 26 wrz, 2017

Zapraszam - http://budujzdrewna.pl/aktualnosci/hipo ... -drewniane
Bajki są dobre dla dzieci na dobranoc ...

tourer

Postautor: tourer » śr 27 wrz, 2017

Obecnie bez kredytu mieszkaniowego nie wyobrażam sobie obecnie budowanie domu. Jest to możliwe jednak trwało by to na tyle długo by stało się to nieopłacalne.

asd12

Postautor: asd12 » śr 25 paź, 2017

dokladnie masz racje. jesli nie umiemy oszczedzac ciezko bedzie nam oszczedzic na rate kredytu

Awatar użytkownika
Aneta1980
Kontaktowanie:

Postautor: Aneta1980 » czw 26 paź, 2017

A tym bardziej, że w większości kredytów są jakieś kruczki, szczególnie w kredytach na wiele lat może się zmienić rozmiar raty na przykład. A na chwilówki to nawet już nie spojrzę.

serenada

Postautor: serenada » sob 25 lis, 2017

Sprawdź sobie ofertę pożyczkową tej firmy KredytOK. Z tego, co widziałam, to udzielają pożyczek np. 15 tys zł. Ale dostępne są też kredyty gotówkowe o wartości do 200 tys. zł. Co ważne dla mnie - działają od 1999 r, więc to nie żadna firma krzak. A ma multum opinii od zadowolonych Klientów. Mam nadzieję, że pomogłam :)

Wiktor2

Postautor: Wiktor2 » czw 30 lis, 2017

Za 15 tysięcy nikt nie zbuduje domu. I ciekawe jakie tam jest oprocentowanie? Dobry kredyt hipoteczny można uzyskać w https://kredyt123.pl/kredyt-hipoteczny. Do 85% finansowania nieruchomości i nawet na 30 lat.

kasia20dz
Kontaktowanie:

Postautor: kasia20dz » ndz 03 gru, 2017

Wiktor2 za 15 tysięcy to nawet działki sobie nikt nie kupi.

Aga66
Kontaktowanie:

Postautor: Aga66 » pt 08 gru, 2017

Niestety czytałam o tym, przepisy się zmieniają.

Wróć do „Finansowanie i koszty budowy”