Dom za 90-100tys.

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
Blick
Posts: 4
Joined: Wed 09 Aug, 2006
Location: Wrocław

Dom za 90-100tys.

Post by Blick » Tue 22 Aug, 2006

Czy w takiej cenie mam szanse na dom mieszkalny, drewniany i ocieplony lub z odpowiedniego bala? Myślę o ok. 80-90mkw i pod klucz, bez ogrzewania (jeszcze nie zdecydowałem jakie) i el. sanitarnych itp. dla 3 os. rodziny z poddaszem użytkowym. Może być kryty blachą lub onduliną. Lokalizacja pod Wrocławiem.
Blick


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 22 Aug, 2006

Domek za 100 tysięcy stoi na Wiosce Budowlanej - http://www.wioska.com/pl_gale_doido.php Nie wiem tylko czy firma Domy i Domki, która ten domek postawiła, chciałaby go stawiać pod Wrocławiem.

Nie mniej myslę, że za takie pieniądze będziesz mógł postawić domek co najwyżej w tzw. stanie deweloperskim - bez żadnego wykończenia.

Staszek
Posts: 16
Joined: Mon 31 Jul, 2006
Location: Katowice

Post by Staszek » Tue 22 Aug, 2006

Ja muszę się zmieścić w cenie 180 000 brutto ze wszystkim - wchodzę i wieszam kapelusz.
Muszę mieć w tym łazienkę, kuchnię , na czym spać :wink: ( może być materac z Ikei ) oczywiście cała infrastuktura, czyli ogrzewanie, prąd, itp.
Dom to Malwa 98 ( 98 m2) z Ibud Pszczyna .

Rozmawiałem dzisiaj z p.Jerzy Kużmiński z firmy Profi-Can. Jest chyba w stanie wybudować mi ten dom za 140 000 PLN (netto). Pozostanie tylko zapłacić za kominek, szambo, malowania, osprzęt elektryczny, wyposazenie kuchni, łazienki i toalety, wszelkie opłaty za przyłączenia - w sumie za około 30 000 PLN .Oczywiście bez szaleństw ....
Ogrodzenie będzie byle jakie .

Panie Wojciechu - jak Pan sądzi - dam radę ?????????

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 22 Aug, 2006

Biorąc pod uwagę metry kwadratowe domu i wstępnie oszacowaną cenę - powinieneś dać radę o ile ... nie wystąpią niespodzianki wynikające z niewłaściwie przygotowanej i ... podpisanej umowy.

Niestety, na swoich stronach firma nie przedstawia zakresu robót i cen. Musisz zatem zwrócić uwagę na wszelkie punkty umowy, a w szczególności na szczegółowe określenie w umowie materiałów stosowanych do budowy - np.:
- dachówka bitumiczna - jakiej firmy, z ilu letnią gwarancją,
- okna - jakiej firmy, jaki profil, jaki współczynik U,
- tynk - jakiej firmy, jaka faktura,
- itp.

Nadzoruję wiele budów i na tym etapie zawsze pojawiają się nieporozumienia. Ważne jest także określenie wzajemnych odpowiedzialności na budowie. A najlepiej ... zatrudnić swojego inspektora nadzoru, a takiego co bardzo dobrze zna wymagania technologii.

Staszek
Posts: 16
Joined: Mon 31 Jul, 2006
Location: Katowice

Post by Staszek » Tue 22 Aug, 2006

dziękuję za szybką odpowiedź.
Pan Koźmiński ( nie Ibud )będzie mi prawdopodobnie budował .
Twierdzi ( p. Kuźmiński ) że zna Pana i że się kontaktuje z p. biurem ( Stowarzyszenie )



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”