Dom do 200 tyś. zł?

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Katalin
Posts: 3
Joined: Fri 22 Aug, 2008

Dom do 200 tyś. zł?

Post by Katalin » Fri 22 Aug, 2008

Witam wszystkich. Chciałam zapytać czy jest możliwość wybudowania domu w systemie szkieletowym do 200tys zł łacznie z pozwoleniami i przyłączem mediów (media w drodze obok działki)? Jeśli nie to co byscie mi radzili zrobić. Może jakis domek w innym systemie? Dziękuję za odpowiedzi :grin:


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 22 Aug, 2008

:?: wiele czynnikow wplywa na cene domu (wielkosc domu ,architektura budynku,standard wykonczenia)sprecyzuj czego oczekujesz w tej cenie....zaznaczam iz nie warto oszczedzac na jakosci materialow,energoosczednosci itd... :cool:

Katalin
Posts: 3
Joined: Fri 22 Aug, 2008

Post by Katalin » Sat 23 Aug, 2008

Dzieki za odpowiedź :smile: Wiem że na materiałach nie należy oszczędzać. Mniej zależy mi na wykończeniu. Z tego co sie orientowałąm to m2 domu szkieletowego pod klucz kosztuje od 2400 do 2700. Dla mnie to jest cena nie do przyjęcia. Czy może zna ktos firmy, które wybudują dobry dom za mniejszą cenę. Interesuje mnie dom w granicach 100m2 ale zadowole sie mniejszym :grin:

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 23 Aug, 2008

Katalin wrote:Wiem że na materiałach nie należy oszczędzać.
Katalin wrote:Czy może zna ktos firmy, które wybudują dobry dom za mniejszą cenę
jest to nie do pogodzenia....niestety, za 200 000 pln wybudujesz dom,ale dużo,dużo mniejszy aniżeli 100 m2
pozdrawiam

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 23 Aug, 2008

niestety :cry: - koszt fundamentow (plyty betonowej) na 100 m2 to +/- 20.000 zl miniumum, tarcica konstrukcyjna strugana(100 m2 ) to ok.15-18 m3 czyli kolejna 20.000 zl , OSB 8-10.000 zl, mamy dopiero konstrukcje budynku a juz 50.000zl (oczywiscie wartosci podane przezemnie sa b.przyblizone), pokrycie dachu minimum 40 zl m2 itd...
tak to wyglada... za 200.tys bedzie ciezko cos konkretnego zbudowac chyba ze to bedzie taki duuzy domek letniskowo-caloroczny.
:mrgreen: ....powodzenia

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 23 Aug, 2008

Mysle podobnie jak czarek63, moze przy tylko wlasnej pracy...
Koszty domu szkieletowego nie sa wcale mniejsze, niz murowanego, choc ludzie czasem pisza, ze sa o okolo 20 procent nizsze, przynajmniej nie jest tak w przypadku domow budowanych przez firmy. Jesli sa firmy oglaszajace sie z nizszymi cenami, to trzeba bardzo uwazac. Ja buduje dom plus minus 100 m i w stanie deweloperskim, a nie pod klucz siega mi juz okolo 300 tys.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 23 Aug, 2008

Moim zdaniem jest możliwe postawienie domku za 200 tys. o powierzchni około 80m2 i prostej bryle (działki nie liczę). Dużo zależy jednak od indywidualnych możliwości inwestora.

Proponuję zobaczyć http://projekty.dom.pl/lp_lmb_31.htm#sz

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 24 Aug, 2008

hhhhmmmm...sam domek (80m2) da rade za 200tys zbudowac ale pozostaje jeszcze kwestia dokumentacji i uzbrojenia dzialki (bo to ma byc juz w tej sumie zawarte).dom w prostokacie parterowy dach 2 spadowy ,tania stolarka okienna,...tak to mozna w ten sposob zbudowac z te pieniadze. :idea:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 24 Aug, 2008

hhhhmmmm...sam domek (80m2) da rade za 200tys zbudowac ale pozostaje jeszcze kwestia dokumentacji i uzbrojenia dzialki (bo to ma byc juz w tej sumie zawarte).dom w prostokacie parterowy dach 2 spadowy ,tania stolarka okienna,...tak to mozna w ten sposob zbudowac z te pieniadze. :idea:

Katalin
Posts: 3
Joined: Fri 22 Aug, 2008

Post by Katalin » Sun 24 Aug, 2008

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Niestety nie pocieszyliscie mnie :cry: ale przynajmniej otwarliście mi oczy :shock: . Może warto pomysleć o kupieniu gotowego domu do remontu? Co o tym myślicie?

zuzula4
Posts: 15
Joined: Fri 24 Oct, 2008

Post by zuzula4 » Fri 24 Oct, 2008

raczej nie polecam Ci kupna domu do remontu.. Moi znajomi kupili pół roku temu i nadal nie moga skończyć remontu!!! Gorzej jest remontować niz postawic od podstaw.
Ja zaczynam budowę domku drewnianego (Domino w wersji szkieletowej) i muszę zmieścic się w kwocie 240 000 zł. Co prawda dom będzie stawiany metodą gospodarczą (mój mąż potrafi prawie wszystko - oprócz dachu i szkieletu:)), ale wyliczyliśmy, że wyjdzie około 210 000 zł, oczywiście mamy zapas, ale nie wielki. U nas max to 250 000 zł!!! fakt, ze domek jest bardzo prosty i maluki (dach dwuspadowy i 100m).
Zastanów sie moze jak dołozysz mały kredyt to też wyrobisz...
Każdy mówi, że jak się juz zacznie budować to jakos się te pieniadze udaje skombinować :lol:
Pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 24 Oct, 2008

zuzula4, jeśli możesz podaj link do projektu. Postaram się w wolej chwili odnieść do niego co być może będzie pomocne.

zuzula4
Posts: 15
Joined: Fri 24 Oct, 2008

Post by zuzula4 » Mon 27 Oct, 2008


zuzula4
Posts: 15
Joined: Fri 24 Oct, 2008

Post by zuzula4 » Mon 27 Oct, 2008

kurcze ten link tylko wchodzi na strone biura projektowego . Po wejściu na stronę trzeba szukać projektu : Domino - wersja szkielet drewniany lekki

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 27 Oct, 2008

zuzula4, przyrównałem to do jednej z wycen i... jest to realne. Bryła budynku bardzo prosta, prace wykończeniowe we własnym zakresie.

ERKA
Posts: 22
Joined: Sun 13 Jul, 2008

Post by ERKA » Mon 27 Oct, 2008

Myślę że jednak jest to możliwe np. zamiast płyty można zrobić stopy fundamentowe i już jest 10 tyś w kieszeni. taki dom na granicy letniskowego a zaadaptowany na całoroczny może spelnić twoje oczekiwania. Są w necie takie firmy które przez wiele lat specjalizowaly się właśnie w konstrukcjach letniskowych a teraz przestawiły się na domy całoroczne. ich wiarygodność oceniam wlasnie po tym że budują wiele lat i ich domy stoją mieszkańcy nie narzekają a domy niewiele się różnią od tych drogich z tego serwisu ale oczywiście różnica jest. Jeśli sam wykończysz to może ci wyjść około 1800 zł za całkiem fajny domek do zamieszkania
pzdr

zuzula4
Posts: 15
Joined: Fri 24 Oct, 2008

Post by zuzula4 » Tue 28 Oct, 2008

do Grzegorz szostak: witam, cieszę się, że wydaje się Panu mozliwe postawienie Domino za cene, która wyliczylismy. Wiekszośc prac wykona mój mąż (tylko szkietel, elektryka, kaloryfery i ocieplenie m, może dach wykonaja fachowcy).
ERKA - to nie jest domek letniskowy!!!!! Dom bedzie stał na normalnym fundamencie i jest to dom całoroczny a nie letniskowy :shock:
dziekuję za rady i pozdrawiam

ps. od 3.11 ruszaja pracę na mojej budowie (tzn, mąż bedzie stawiał fundament :grin: )

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 28 Oct, 2008

zuzula4, przyjąłem wykonanie wykończenia we własnym zakresie i średnią cenę za stan surowy zamknięty według moich doświadczeń i realizacji.

mt
Posts: 64
Joined: Tue 20 Dec, 2005

Post by mt » Thu 30 Oct, 2008

UWAGA DŁUGIE ;)

Zuzula,
robię właśnie bardzo podobny dom i pierwsze co mi przychodzi na myśl to rada - jeśli tanio, to nie parterowy, wszystkie powierzchnie poziome zżerają kasę aż furczy i to zaczynając od prozaicznego betonu, a kończąc na foliach i płytach k-g. u mnie kąt nachylenia dachu jest 22st, przy szerokości domu 9m na stryszku jest w najwyższym miejscu 1.5m. jak się tam wejdzie to przychodzi taka jedna myśl - dlaczego ja tu nie dałem ścianki kolankowej, albo innego kąta nachylenia dachu - taka powierzchnia stracona, a jest już przecież strop nad parterem, jest dach nad głową, wstawić tylko kilka okien i już....

Ale odpowiadając na pytanie - cena, mój dom dla przykładu - parterowy, 110m2, dach 220m2, początek budowy koło marca 2008. i jedziemy:

25000 fundament (płyta) (w tym robocizna 7000)
18000 drewno suszone konstrukcja
12000 robocizna konstrukcja (ściany, dach, ganki, wszystko)
8000 robocizna dach - dachówki, rynny itd
14000 dach (dachówki cementowe Braas, rynny, rury itd)
2500 membrany plus taśmy na dom (Tyvek PRO)
3000 OSB12mm
2500 styropian ryflowany na elewację 10cm
6800 robocizna: OSB na ściany, membrana, styropian i klej na siatce
24000 okna drewniane plus drzwi zewnętrzne z montażem
10000 wełna ściany i dach
10000 gwoździe, kleje, rurki, złączki i milion innych rzeczy
4000 komin systemowy plus postawienie
2500 skrzynka z prądem
na dzień dzisiejszy ja tu dojechałem (140tys),

w najbliższym czasie:
10000 ściany wewnętrzne materiały
5000 ściany wew robocizna
10000 ściany zewnętrzne i dach od środka materiały
7000 j.w. robocizna
itd itd........... już mamy 175000

nie wspomniałem o jakimś garażu na czas budowy, stropie nad parterem, jeśli własna robocizna to narzędzia, płot też by się już przydał..

ALE... Co do mojego kosztorysu dużo można urwać - 6000 na drewnie (u mnie są olbrzymie belki na tarasie), okna PCV 10tys mniej, blachodachówka jakieś 4000 mniej (materiały podobnie, robocizna tańsza,) śmiało można zrobić samemu ściany na zewnątrz (oprócz kleju na siatce), czyli kolejne 6000 zaoszczędzone, ściany wewnętrzne i zewnętrzne od środka samemu, cała sprawa wodociągowa PIKUŚ - składa się jak puzzle, podłogi samemu, elektryka tak samo, łazienka to już jak kto lubi - mi kładzenie jednego kafelka zajmuje 15 minut hehe

A więc ze 175000 zostałoby nam 137000 - ale tu, jak widzę po sobie, oprócz zdolności trzeba też mieć CZAS żeby szarpnąć robociznę. oczywiście do kosztorysu trzeba dodać milion innych rzeczy, tynk, wodę, kable, oczywiście LCD Bravia 52'' za 14tys, ale podsumowując wydaje mi się, że przy dużym (bardzo dużym) nakładzie prac własnych można się zmieścić w 200tys (przy poddaszu użytkowym byłoby z tym znacznie łatwiej).

ps1. a właśnie - kominek jotul I510 6000zł - polecam
ps2. przy kącie nachylenia dachu 22st dachu prawie w ogóle nie widać, więc czy to jest dachówka cementowa czy blacha to różnicy w wyglądzie raczej nie ma

zuzula4
Posts: 15
Joined: Fri 24 Oct, 2008

Post by zuzula4 » Fri 31 Oct, 2008

mt:
bardzo dziękuję za cenne rady i za szczegółowy kosztorys :smile:
U mnie drewno wyniesie 12000 zł + robocinza 10000 zł wraz z obiciem całej konstrukcji płytami OSB. Fundament też 25000 zł (mąż sam postawi)
Jesli chodzi o resztę kosztów to podobnie zakładalismy...
Dach b edziemy mieć z blachy, ale kosztuje tyle co dachówka, bo dobrej firmy : RUUKKI, naprawdę ładnie sie prezentuje.
Pietra na pewno nie postawimy - moi rodzice maja, stwierdzili, że szkoda powierzchni, podnieśli o pare cegieł i powstało uzytkowe poddasze. Tyle tylko, że trzeba to wyposaży i ogrzać.
A jakie będziecie mieć ogrzewanie? My na pewno kominek z płaszczem wodny - polecam (rodzice maja 300-metrowy dom i sa super zadowolenia, duża oszczędność i bardzo ciepło) a jako wspomagacz zastanawiamy sie pomiędzy piecem gazowym a elektrycznym (głównie do ogrzewania wody i w razie awarii kominka). Skłanamy sie bardziej do gazowego, ale podobno jak się weźmie taryfy nocne to elektryczne tez wychodzi całkiem przyzwoicie.
Jesli chodzi o budowanie samemu, to jesli zdecydujemy się stawiac konstrukcję zimą to mąż ma całą wolną zime i może z pomocnikami sam zrobić prawie wszystko. Tyle tylko, że są różne opinie jeśli chodzi o budowę domu drewnianego zima.. :roll: Jęlsi postawimy konstrukcję na wiosnę to bedziemy musieli wspomóc się fachowcami ... zobaczymy
Póki co to w przyszłym tygodniu mąż zaczyna fundament (jesli pogoda pozwoli), a dalej zobaczymy. I tak trzeba około miesiąca odczekać...
A na kiedy planujecie sie wprowadzić??
Bardzo dziękuje i pozdrawiam

Piotr tomrer
Posts: 192
Joined: Sat 15 Sep, 2007
Location: Notteroy-Norwegia

Post by Piotr tomrer » Fri 31 Oct, 2008

Witam.
Ja z tego kosztorysu jeszcze coś bym urwał. Wymagałoby to jednak odrobiny odwagi w zastosowaniu nowatorskich (jak na polskie budownictwo szkieletowe) rozwiązań. Śledzę to forum już dłuższy czas i nie mogę za diabła zrozumieć po co ta płyta OSB, styropian? Postanowiłem więc wkleić kilka zdjęć z mojej obecnej budowy. Obejrzyjcie sobie i ciekawy jestem Waszych opinii.

Zdjęcie 1 Typowa konstrukcja szkieletowa. Setki takich powstaje codziennie w całej Norwegii. Cechą jest brak płyty zewn. wiatroizolacja idzie wprost na konstrukcje.
Image
Zdjęcie 2 nie tylko OSB usztywnia konstrukcję domu. Doskonale spisują się stalowe kształtowniki, po dwa na ścianę. Tu widok narożnika.
Image
Zdjęcie 3 Dach to lekki takstol co 60 cm.
Image
Zdjęcie 4 Pokryty jest cienką płytą pilśniową mocowaną na gwoździe i spinki.
Image
Zdjęcie 5 od strony podbitki zamyka dach wyprofilowana płyta z impregnowanego kartonu
Image
Zdjęcie 6 izolacja 15 cm, dzisiaj skończona.
Image
Zdjęcie 7 na zewnątrz elewacja z paneli
Image
Zdjęcie 8 strop od strony garażu, lekkie I-belki.
Image
Zdjęcie 9 a tak wygląda domek z zewnątrz.
Image

Zaznaczam że nie jest to wersja uboga. Inwestor, już emeryt sprzedał duży dom (o wiele za duży dla małżeństwa na emeryturze) i postanowił postawić coś mniejszego i przytulnego na resztę życia.
Przed nami jescze sporo pracy ale za dwa miesiące dom będzie gotowy.
Pozdrawiam

MarcinB
Posts: 38
Joined: Mon 20 Oct, 2008

Post by MarcinB » Sat 01 Nov, 2008

Piotr
Czy I-belki sa tansze od desek? Zawsze mnie straszono, ze w Polsce takie rzeczy sa duzo drozsze od zwyklych desek.
Pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 01 Nov, 2008

Piotr tomrer, kwestia wynika z tego, że wszelkie architekci i konstruktorzy czerpią wzorce z US zapominając o tradycyjnych polskich.

Ad. Zdjęcie 1 i 2.
Stalowe kształtowniki w Polsce określa się zastrzały. Stosowane o setek lat w budownictwie. Na rysunku przykład takiej ściany z projektu.

Ad. Zdjęcie 3.
Więźba dachowa w postaci wiązarów jest coraz bardziej popularna w PL. Niestety z dostępnością wykonawców jest nie najlepiej i po doliczeniu kosztów transportu taniej wychodzi wykonanie tradycyjne.

Ad. Zdjęcie 4 i 5.
Wydaje mi się, że w naszym klimacie takie rozwiązania nie zdadzą egzaminu. Konieczna by tu była wnikliwa analiza.

Ad. Zdjęcie 8.
Z tego co mi wiadomo jest tylko jeden producent w PL http://www.kronopol.pl/ibeam/

Pominę w całości kwestię kto to wykona.
Attachments
klad-1.jpg

kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Sat 01 Nov, 2008

Surfując po polskich stronach można znaleźć ceny dwuteówki drewnianej...co zauważyłem, to że nie wszystkie są sygnowane grupą Krono - albo więc jest inny producent, albo są ściągane z zagranicy.
Jest jeszcze belka dwuteowa ze środnikiem z pilśni (a nie OSB) - podam namiary na nich w przyszłym tygodniu bo mam w pracy, ale z tego co pamiętam mają oni siedzibę w Polsce.
Poza tym jest jeszcze MiTek i ich Posi-Joisty.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 01 Nov, 2008

Surfując po polskich stronach można znaleźć ceny dwuteówki drewnianej...co zauważyłem, to że nie wszystkie są sygnowane grupą Krono
Z dopuszczeniem na teren PL ? Jestem w tych kwestiach bardzo upierdliwy.

kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Sat 01 Nov, 2008

^^^ Nie orientuję się dokładnie, ale postaram się to sprawdzić.

kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Mon 03 Nov, 2008

Dwuteowka drewno, pilsn, drewno: http://www.steico.de/index.php?start=04 ... 2eb97e9f0f
Polski oddzial miesci sie w Czarnkowie (zakladka: Kontakt/Dojazd na w/w stronie)

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Fri 07 Nov, 2008

odrobiny odwagi w zastosowaniu nowatorskich (jak na polskie budownictwo szkieletowe)
Problem tylko w tym, że to "nowatorskie" natychmiast byłoby w Polsce 3 razy droższe niż w macierzystym kraju. Nie zauważyłeś, że chyba tylko u nas budownictwo szkieletowe kosztuje prawie tyle samo co murowane? :)

Arek
Posts: 120
Joined: Fri 28 Jan, 2005
Location: Warszawa

Post by Arek » Mon 12 Jan, 2009

Cześć!
Może już po czasie. Domek szkieletowy do 200 tyś? Zajrzyj tu, zadzwoń www.mppd.pl Widziałem ich domek, bodajże "Łomianki 75" - fajnie wyszło.
Pozdrawiam
Arek

chocieow
Posts: 4
Joined: Fri 09 Jan, 2009
Location: Głogów

Szukam firmy do budowy domku szkieletowego

Post by chocieow » Mon 12 Jan, 2009

Szukam firmy do budowy domku szkieletowego w okolicach Głogowa 60 km od zielonej góry sprawdzonej i solidnej chciałbym także obejże taki domek pomóżcie m-keska@tlen.pl

Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Post by Andrzej2012 » Mon 19 Jan, 2009

Grzegorz Szostak wrote:
Surfując po polskich stronach można znaleźć ceny dwuteówki drewnianej...co zauważyłem, to że nie wszystkie są sygnowane grupą Krono
Z dopuszczeniem na teren PL ? Jestem w tych kwestiach bardzo upierdliwy.
Jędrek

Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Post by Andrzej2012 » Mon 19 Jan, 2009

Jak są dopuszczone na terenie Unii Europejskiej to na szczęście w Polsce też i żadne ITB itp. nie ma nic do tego ! :)
W firmie której Ja zamówiłem dom to też dach był prefabrykowany z wiązarów a co do belek zawsze można skręcić i skleić dwie/ trzy calówki i też będzie dobrze i wytrzymałe - poradź się zawodowców ale u mnie nad garażem (strop) tak ta firma zrobiła. A co do ścian to najlepiej jest aby szkielet był też klejony i poszycie na nim też było dobijane i klejone podnosi to wytrzymałość i sztywność ścian - domu wzrasta nawet o 100%.Pozdrawiam
Jędrek

Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Post by Andrzej2012 » Mon 19 Jan, 2009

ewaka wrote:
odrobiny odwagi w zastosowaniu nowatorskich (jak na polskie budownictwo szkieletowe)
Problem tylko w tym, że to "nowatorskie" natychmiast byłoby w Polsce 3 razy droższe niż w macierzystym kraju. Nie zauważyłeś, że chyba tylko u nas budownictwo szkieletowe kosztuje prawie tyle samo co murowane? :)
..zaraz a kto rozsądny mówi że ma być tańsze od murowanego ?!?!
Jak coś jest lepsze bo szybsze, zdrowsze i cieplejsze to powinno być droższe a jak chcesz tanio to stawiaj z płyty betonowej jak w PRL-u!!! sorry że się uniosłem ale takie gatki porównujące ta dwie technologi TYLKO ceną mnie wnerwiają.
Jędrek

MC
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2011
Location: Blachownia
Contact:

Post by MC » Mon 12 Sep, 2011

Sorki, że odgrzebuję, ale akurat tu trafiłem a nie chcę zakładać nowego tematu.
Czy da radę wybudować dom szkieletowy za 200 tyś? O powierzchni użytkowej około 75-80 m2?
Aktualnie na myśli mam 2 projekty:
- z poddaszem użytkowym: DOM W WINOGRONACH
- parterowy Z15
W tej kwocie miały by się zmieścić wszystko od przyłączy (zakładając max 50 m do instalacji), wykopy, fundamenty, postawienie całej konstrukcji i dachu, wstawienie, okien drzwi, instalacje wszystkie, gipsówki, malowanie na biało, podłoga (panele + płytki), łazienka (wanna natrysk umywalka kibelek płytki), piec lub kominek.
Czyli gotowy do wprowadzenia. Oczywiście elementy wykończeniowe (płytki, paneli, wanny itp) z półki średnio niższej.

Papa
Posts: 31
Joined: Fri 19 Jun, 2009

Post by Papa » Wed 28 Sep, 2011

witaj,
może projekt z39, z71, z212. Szukaj projektów z małą powierzchnią zabudowy, zaoszczędzisz na fundamencie, najlepiej z piętrem lub poddasze użytkowe. W takiej kalkulacji znaczenie ma wszystko, każdy szczegół, planowanie budowy td. Możesz też zoszczędzic na fundamencie, zależy jkie masz warunki gruntowe.
Ja buduję i twierdze że się da ...

MC
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2011
Location: Blachownia
Contact:

Post by MC » Wed 28 Sep, 2011

dzięki, z212 to nawet prosiłem o wycenę w jednej firmie :), ale potem jednak jeśli chodzi poddasze użytkowe padło na winogrony. No i mam już od jednej firmy wstępną wycenę na 185.000. bez podłóg, kaloryferów, łazienki.
Co ciekawe cena tak sama dla szkieletu i dla betonu komórkowego. A co jeszcze ciekawsze inna firma dokładnie tan sam projekt wyceniła na 260.000 :).

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Thu 29 Sep, 2011

Tu ci facet dobrze radzi , szukaj projektow z mala pow. zabudowy. Szkoda ze w PL jest znikoma ilosc projektow typu 2 - story . Takie domy sa bardzo popularne w Ameryce Pln, UK , Norwegi. Jest w nich maksymalne rozwiniecie pow. uzytkowej wzgledem pow. scian, i dachu. Np . domek ok 100m 2 mozna zmiescic na pow. zab. 7.2 x 8.4 m i zamknac to wszystko dachem w garnicach 100m2. A jednoczesnie ma sie wszedzie pomiesczenia o pelnowymiarowej wysokosci.

skronio
Posts: 41
Joined: Fri 26 Mar, 2010
Location: Mrocza

Post by skronio » Thu 29 Sep, 2011

Witam Wszystkich
Czytam i już mnie głowa boli, ceny jakie podajecie KOSMOS z miłą chęcią wykonam wam to za 3/4 podanej przez was. Nasz dom buduje sam ( 1 raz w Życiu ! ) i na dzień dzisiejszy po 2 mies. pracy kończę dach a miałem tylko 2 tyg urlopu.
MC jak chcesz wyliczę dla ciebie za ile mogę postawić taki domek stan surowy zamknięty/ pod klucz 2 opcje

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 30 Sep, 2011

Który niepoważny inwestor przyjmie taką propozycję.
Obniżanie ceny o 25% w ciemno, bez poznania jakości materiałów, bryły budynku itd., to chora i nie poważna oferta. Na co liczysz skronio?
Może przedstawisz tu szczegółowo swoją ofertę z określeniem jakości materiałów.
Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że nie znajdziesz naiwnego inwestora.

skronio
Posts: 41
Joined: Fri 26 Mar, 2010
Location: Mrocza

Post by skronio » Sun 02 Oct, 2011

Na początku muszę Panu podziękować za ten portal i za informacje na nim zamieszczone.
Na nic nie liczę nie mam firmy budowlanej nie szukam tu zleceń pragnę otworzyć ludziom oczy iż dużo można zrobić samemu co bardzo znacznie obniża koszty nie od dziś wiadomo że 1/2 ceny domu to koszty robocizny ,ja dzięki tomu portalowi sam postawiłem dom.
Całkowity koszt postawienia domu w stanie surowym zamkniętym ( tzn: okna-3 szybowe, blacho-dachówka + dekarz, szkielet, płyta osb, stropy, fundamenty + murarz, zakup drewna, komin, śruby, gwoździe i cała reszta ) niespełna 500 zł./ m2 przy wykonani wszystkich prac własnoręcznie poza wymienionym dekarzem i murarzem. Belki o wymiarze 15 x 6 cm, więźba (20 x 6) oraz stropy (24 x 6) belki Steico
Dlatego zachęcam do jak największego udziału w budowie domu to bardzo obniża koszty.



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”