Dom do 200 tyś. zł?

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Anna.Z
Posts: 7
Joined: Mon 07 Nov, 2011

Cena domu pod klucz bez szaleńst:

Post by Anna.Z » Mon 07 Nov, 2011

SweetHome wrote:Zapraszam na naszą stronę internetową tam zamieszczonych jest kilkanaście wycenionych projektów domów i są wśród nich takie które można postawić za tytułowe 200 tyś na zwykłym fundamencie, do zamieszkania. Licząc wg. standardowej stawki dom w konstrukcji szkieletowej można mieć pod klucz za 2500-2700 zł/m2. Stąd łatwy rachunek że za 200 tys da się postawić dom o powierzchni ok 70 m2. To na przykład dom Sosenka, Przepiórka, Biedronka, Z12, czy Z71. Pozdrawiam
Witam,
Chcemy z mężem wybudować dom IRYS 10/18 z garażem jednostanowiskowym pracowni HORYZONT. Ciekawa jestem ile będzie mnie kosztowało przekształcenie projektu z technologii murowanej na szkieletową? może Pani się orientuje ?, czy mogłabym prosić o wstępną wycenę tego domku w stanie developerskim i pod klucz (ale w tej wersji bez dzikich szaleństw mowa oczywiście o użytych materiałach).
Będę bardzo wdzięczna :lol:
Pozdrawiam
Anna.Z


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 08 Nov, 2011

I krypto reklama sie powiodla - rybka bierze przynete :wink:

Anna.Z
Posts: 7
Joined: Mon 07 Nov, 2011

Post by Anna.Z » Tue 08 Nov, 2011

Marcin L wrote:I krypto reklama sie powiodla - rybka bierze przynete :wink:
No no..... wcale nie łyknęłam przynęty :razz: Po prostu szukamy firm i zbieramy oferty:-) Przede wszystkim szukamy poleconych Firm, dlatego proszę o informację możne ktoś z forumowiczów ma do polecenia firmy sprawdzone. Problem polega na tym, że firm zajmujących się technologią szkieletową jest dużo tylko opinii nie można znaleźć :cry:
Pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 08 Nov, 2011

Anna.Z wrote: Przede wszystkim szukamy poleconych Firm, dlatego proszę o informację możne ktoś z forumowiczów ma do polecenia firmy sprawdzone.
Przede wszystkim musisz podać podać w jakim rejonie kraju zamierzasz budować. Zatrudnianie firmy z drugiego końca Polski nie zawsze jest najlepszym pomysłem.

Anna.Z
Posts: 7
Joined: Mon 07 Nov, 2011

Post by Anna.Z » Tue 08 Nov, 2011

Witam Serdecznie,
Jestem z Piaseczna, dom będzie budowany w Prażmowie czyli jakieś 25 - 30 km od Warszawy. W okolicy znalazłam dwie firmy ale ceny kolosalne, a mój budżet nie jest "milionowy" :cry:, znalazłam dziś opinie nie najlepszą na ich temat... słyszałam, że dobrze budują firmy z okolic Lublina, ale to domy murowane. Dlatego szukam osób które budowały takie domki lub ich znajomi i mogą szczerze polecić.....
A to nasze marzenie, może dla wielu beż rewelacji, dla nas wystarczający :-)
Może jeszcze ktoś wie jak przeliczyć powierzchnie netto dla tego domku w wersji szkieletowej, w murowanej wygląda to tak:

pow. użytkowa: 116.5 m²
+ pow. garażu: 27.6 m²
pow. zabudowy: 182.0 m²
kubatura: 450.0 m³
pow. dachu: 220.0 m²
kąt nachylenia: 10 °
kalenica: 4.80 m
ilość pokoi: 4
ilość łazienek: 1
Attachments
irysek.jpg
irysek rzuty.jpg

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Re: Cena domu pod klucz bez szaleńst:

Post by dwronka » Tue 08 Nov, 2011

Anna.Z wrote:Chcemy z mężem wybudować dom IRYS 10/18 z garażem jednostanowiskowym pracowni HORYZONT. Ciekawa jestem ile będzie mnie kosztowało przekształcenie projektu z technologii murowanej na szkieletową? może Pani się orientuje ?, czy mogłabym prosić o wstępną wycenę tego domku w stanie developerskim i pod klucz (ale w tej wersji bez dzikich szaleństw mowa oczywiście o użytych materiałach).
Przeksztalcenie projektu murowanego na szkieletowy bedzie kosztowalo tyle samo co nowy projekt, ktos go musi narysować na nowo w czterech egzemplarzach zrobić obliczenia itp.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Wed 09 Nov, 2011

Do sweet home: linkow nie umiem wstawiac ale obejrzec sobie mozna strony np: architecturaldesigns.com lub drummondsdesigns.com (jezeli chodzi o ta druga strone to tam jest dzial afordable czyli domy dostepne , i tam np dom w 3519 , 10.8m x7.8m ok 150 m2 <scianka kolankowa> - nastepny przyklad ekonomizacji, proponuje policzyc jakie sa rzeczywiste koszty) . Do Marcina : proponuje wziasc kalkulator , konkretnie ten domek w81000w - materialy bez instalacji ok . 40.000zl, tam nawet jest grouping plumbing zrobiony zeby maksymalnie oszczedzic.

SweetHome
Posts: 96
Joined: Tue 04 Oct, 2011
Location: o.Kielce
Contact:

Post by SweetHome » Wed 09 Nov, 2011

Panie Wojciechu
Jak pisałem używamy drewna konstrukcyjnego KVH świerkowego, płyta MFP, wełna mineralna twarda podtynkowa z oferty Rockwool lub Isover do zastosowań na konstrukcję drewniane, drzwi zewnętrzne drewniane ze Stolbud Włoszczowa, okna PCW producenta Tradycja profil Soft plus, tynk mineralny Ceresit.
A tak na marginesie to nikt nikogo w błąd nie wprowadza. Udzielamy klientom każdej informacji. A sprzedawanie klientowi najgorszych materiałów za cenę tych najlepszych to standardowa procedura firm oferujacych domy pod klucz. Działają one bardziej na zasadzie dewelopera niż producenta domów drewnianych, którymi my jesteśmy. A jak klient usłyszy od firmy np. że używamy super blachy na dach marki X to uwierzy że jest ona najlepsza chodź jej koszt podniesiony jest nienormalnie z 10 do 20 zł/m2. I nie będzie mu się chciało szperać po internecie, czytać opinii o tym materiale bo dostaje juz go gotowego. A my ludzie z natury jesteśmy leniwi. To jest oszukiwanie klienta. Jeśli natomiast masz samemu wybrać materiał to prześledzisz wszystkie opcje to to jest właściwe rozwiązanie.
Pozdrawiam i czekam na kolejne pytania

SweetHome
Posts: 96
Joined: Tue 04 Oct, 2011
Location: o.Kielce
Contact:

Post by SweetHome » Wed 09 Nov, 2011

Pani Anno Z. Proszę o wysłanie zapytania na naszą skrzynkę mailową slodkidom@slodkidom.com.pl to na pewno odpowiem. Pozdrawiam i czeka na maila

Anna.Z
Posts: 7
Joined: Mon 07 Nov, 2011

Post by Anna.Z » Wed 09 Nov, 2011

SweetHome wrote:Pani Anno Z. Proszę o wysłanie zapytania na naszą skrzynkę mailową slodkidom@slodkidom.com.pl to na pewno odpowiem. Pozdrawiam i czeka na maila
Dziękuję. Już wysłałam. :wink:
Pozdrawiam

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Thu 10 Nov, 2011

Anna.Z wrote:Dziękuję. Już wysłałam. :wink:
Ja byłbym bardzo ostrożny w nawiązywaniu kontaktów przez forum. Poczytaj tragedie ludzi co powiązali się z Fabryką Domów czy też opisywana tu historie z firmą p. Szostaka z firmy Heder. A według mnie ta firma za bardzo reklamuje się tu, co znaczy że nie ma roboty a jak nie ma roboty to znaczy że ludzie jej nie wierzą a to już źle może świadczyć.

Anna.Z
Posts: 7
Joined: Mon 07 Nov, 2011

Post by Anna.Z » Thu 10 Nov, 2011

Jestem na etapie zbierania ofert od firm budujących domy tą technologią, jestem ostrożna (przynajmniej tak mi się wydaje :-) ) , staram się szukać wszędzie opinii klientów i tu jest ich tak naprawdę niewiele. Ponieważ kiedy ktoś jest super zadowolony ze współpracy z daną firmą to nie pisze opinii...bo ludzie wychodzą z założenia po co? ....po prostu cieszy się swoim domem, problem zaczyna się w momencie kiedy nie jest już "ok" wtedy wertujemy szukamy.... więc propozycja jest taka zapraszam to opiniowania czy to "za" czy "przeciw". Wtedy ułatwi to życie tym którzy szukają porządnych firm tak jak ja.
Ale dziękuje serdecznie za uwagę :-)

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Thu 10 Nov, 2011

Pani Anno , jakiekolwiek zbieranie opini o firmach moze byc bezcelowe. Cala pani budowa bedzie i tak zalezala od tego kogo akurat na pani budowe zwerbuje firma , a obserwujac rozpaczliwe anonse niektorych firm to mozna odniesc wrazenie ze mozna trafic na ludzi z dokumentnej lapanki. I na nic tez bedzie wspaniala umowa , i piekne zapewnienia prezesa/kierownictwa , jak np. paproki rusza do akcji, albo jak firma wyrwie od pani ile sie da kasy i oleje temat.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 10 Nov, 2011

Nie strasz tak Robbik potencjalnego inwestora...nie sadze ze jest tak zle jak piszesz. :wink:
Faktycznie czesc ludzi raklamuje sie na forum bajerujac ze za 100tys postawia dom co jest oczywiscie nierealne i zaczynaja sie problemy :roll:

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 12 Nov, 2011

Marcin , ja nie bajeruje , jak ktos chce i przedewszystkim go stac, to dostanie co mu sie zamarzy. Powiem ci ze zauwazylem ze jakies konkretne rozmowy i finalizacje dochodza z osobami nie z kategorii megalomanow. Chociaz zdarzaja sie przypadki ludzi ze nie wiedza co chca , tzn. raczej chca okazale wille za male pieniazki, tak to sie nie da. A pani inwestorki to nie chcialem straszyc lecz uswiadomic ze tzw. marka firmy nie musi sie rownac profesjonalnemu wykonawstwu, i to tym bardziej zachodzi im firma jest wieksza i za bardzo stara sie rozbudowac front robot , a nie ma tak naprawde na to stalych i pewnych ekip wykonawczych.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 12 Nov, 2011

:mrgreen: w jednym masz racje im wieksza firma tym kontrola mniejsza i jakosc gorsza.
To ze ludzie chca wille za male pienazki to fakt. Dlatego nie piszmy na forum ze za 100 tys. zł. postawi sie dom. Wtedy klient mysli, ze jak zaplaci 2 razy tyle czyli 200 tys. zl. to bedzie super chata - a to nie jest realne jak wiesz.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 13 Nov, 2011

Marcin L wrote: Dlatego nie piszmy na forum ze za 100 tys. zł. postawi sie dom. Wtedy klient mysli, ze jak zaplaci 2 razy tyle czyli 200 tys. zl. to bedzie super chata - a to nie jest realne jak wiesz.
Niestety, są na tym Forum firmy, które w ten sposób próbują szukać naiwnych klientów. Mam nadzieję, że nie dadzą się naciągnąć na nierealne oferty. To ostrzeżenie dla przyszłych inwestorów takich firm.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Mon 14 Nov, 2011

Sprawa z domem za 100.000 zl wyglada raczej teoretycznie z innego powodu. Kto ew. jest w stanie zorganizowac jakies fundusze to raczej nie reflektuje na tzw. najnizszy segment . A wsrod tych co by reflektowali to nawet koszt samych materialow to dla nich abstrakcja. Jesli chodzi o konkrety to nie moge tu wbic materialow wizualnych bo nawet jak rozciagnalem piksele to wychodzi grubo powyzej 256kB. Ale moze w google wchodzi w81000w. To przyklad domku extremalnie ekonomicznego , 10.8 x 7.2 m . Dach 25 stopni , ledwo przekracza 100m2. Inny domek stetinden (www.vestlandshus.no) , 11.4 x 9 m . Przy takich domkach zuzycie np drewna wypada ponizej sredniej 0.15 m3 /m2 (np. dla stetinden to nawet nie 0.1 m3 /m2) , proste dachy , prosta konstrukcja itd. = niskie koszty. Ja juz nie bede pisal o superosczednosciach jak dach z onduliny czy niestosowanie poszycia scian . Watpiacym polecam kalkulatory. Temat robocizny : ja kiedys dawno temu robilem w silnikach elektr. i sprawa tak wygladala ze np. na malych silnikach zarobek byl delikatnie mowiac maly . Ale sie robilo to z czym klienci przyszli. Na malych domkach tez nie mozna sobie wyobrazac niewiem jakiej kasy.

malydomek
Posts: 1
Joined: Thu 19 Jan, 2012

Post by malydomek » Thu 19 Jan, 2012

Na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie powitać.
Czytam to forum od jakiegoś czasu i nadszedł czas się zalogować. Ale żeby było na temat: no właśnie, piszecie tutaj o wygórowanych wymaganiach inwestorów którzy chcieliby mieć nie wiadomo jakie luksusy za niewielkie pieniądze. A co jeśli chodzi o zwykłego Kowalskiego dla którego luksusem jest posiadanie własnego domu zamiast mieszkania w bloku?
Więc tak: chciałbym wybudować sobie mały domek (jak w moim nicku :wink: ) w cenie mieszkania w blokach.
Weźmy np. projekt z11 z pracowni z500, z tym że w wariancie 3 czyli powiększony do 63 m2 (a co, jak szaleć to szaleć :wink: )
Jak widać jest to prosty do wybudowania dom o małej powierzchni, w kształcie prostokąta, z dachem dwuspadowym. Bez żadnych wodotrysków, tarasów, garaży, lukarn, wykuszy itp itd.
Jeśli chodzi o konkrety to: dach kryty blachodachówką (bo to najtańsze rozwiązanie), ogrzewanie elektryczne podłogowe (to mogę zlecić firmie), dodatkowo kominek (koza) z grawitacyjnym rozprowadzeniem ciepła. Jak widać koszty chcę ciąć tak gdzie można, głównie na wykończeniówce, jednak sam dom (konstrukcja) chciałbym aby był zbudowany zgodnie z technologią wykonania czyli profesjonalnie. Wykończenie: bez sufitów podwieszanych czyli odkryte belki stropowe i płyta osb obita panelami, ściany KG przygotowane do malowania, drzwi wew. marketowe najtańsze.
Jaki jest realny koszt budowy takiego domu do standardu powiedzmy deweloperskiego, oczywiście z fundamentem.
Dodam że wykończeniówkę chętnie też bym zlecił wykonawcy pod warunkiem jednak że zaproponuje uczciwą cenę. Materiały (glazurę, terakotę, panele, farby kupuję sam - ma być tanio). Jednak wiem jak to wygląda w większości przypadków, wykonawca podnajmuje ekipę i dolicza jeszcze do tego swój zarobek - moim zdaniem to złe podejście ale cóż, nie roztrząsajmy tego tematu.
Tak więc reasumując: jaki byłby realny koszt takiej inwestycji odpowiednio : fundament, SSO, SSZ, stan deweloperski, stan pod klucz?

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 20 Jan, 2012

A wiesz jak planuja i realizuja budowe inwestorzy wybierajacy najpowszechniejsza w PL technologie. Robia zestawienie materialow , i nakladow pracy. A po zorientowaniu sie w cenach po hurtowniach i zebraniu ofert od wykonawcow , zliczaja i wiedza juz jakiego rzedu suma jest potrzebna. Zrob tak samo .

MichalSWEETHOME
Posts: 13
Joined: Tue 04 Oct, 2011
Location: KIELCE
Contact:

Post by MichalSWEETHOME » Thu 23 Aug, 2012

A potem wszystko kosztuje dwa razy tyle. Sam tak kiedyś liczyłem, planowałem i budowałem. Życie okrutnie zweryfikowało moje obliczenia i kasą która miała być na meble zapłaciłem za okna, a gdzie cała reszta?......jeszcze sześć lat ciułaczki żeby się wprowadzić.
Kupując dom szkieletowy (oczywiście w uczciwej firmie) masz z góry określone w umowie ile będzie kosztował.

kulmar
Posts: 96
Joined: Mon 14 Mar, 2011
Location: B-stok

Post by kulmar » Thu 23 Aug, 2012

O ku..... :mrgreen:
Nie przesadzacie z tymi reklamami. Jak można tak oszacować koszty, żeby zabrakło 50% środków?
Czasem mam wrażenie, że te forum które z założenia p. Wojciecha miało służyć wymianie informacji i doświadczeń przeradzacie w forum propagujące bardzo drogie budownictwo szkieletowe.
W którymś ze swoich artykułów p. Wojciech opisał procentowe nakłady na inwestycję (stan surowy zamknięty 40%). Ja trzymam się tego i jakoś nie przewiduję żeby cokolwiek mi zabrakło.
Żeby nie było to nie mam nic to firm budujących i ich klientów.

Coolin
Posts: 10
Joined: Tue 26 Mar, 2013

Post by Coolin » Tue 07 Jan, 2014

Siemka wszystkim. Podepnę się po temat. Czy da się ten dom wybudować do 200tyś zł. Firma apis projekt AGA1 stan zamknięty stawiaja za 77500 na moim fundamencie na który liczę 20-25tyś zł. Cala reszta będzie robiona we własnym zakresie prócz instalacji el.,wod-kan i co. Co myślicie o tym?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 09 Jan, 2014

Wszystko zalezy od wielkosci i zakresu prac ktore sam wykonasz.Generalnie na 1m2 powierzchni domu wychodzi 0,16-0,18m3 tarcicy i jakie 6-8 tys na OSB wiec 100m2 domek ( sama konstrukcja materialy musi kosztowac minimum 40tys.............do tego wiatroizolacja jakies 3 tys. + 6000zl gont ( lub podobne pokrycie).........wiec 49 tys.juz mamy same materialy do tego z 9000zl elewacja ( styropian tynk)+ okna ok 10.000zl ........i zamknelismy budynek za 68 tys. ,, na surowo bez robocizny + fundamen(t zalezy od gruntu) 30tys................98tys 100m2 domek w prostej bryle bez robocizny instalacji itd

wiec minimum 100.000zl trzeba miec na same materialy zeby zamknac go od zewnatrz.....budujac sys.gospodarczym.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sun 12 Jan, 2014

Ja mam inne obliczenia , i przede wszystkim jak sie szuka ekonomicznego projektu , to trzeba szukac z zagrnicznych propozycji, tam jest to juz od poczatku wszystko obmyslane maksymalnie ekonomicznie. Podawalem juz projekty tanie w realizacji, ale podam ponownie, westlandshuspisac w wyszukiwarce: plan w81000w, plan w80125pm, ten pierwszy 10.2 x 7.2 m , parter , fundment crawlspace, koszt materialow z fundamentem bez instalacji , 40-50tys zl. , wystarczy wziac kalkulator. Inny domek ale wlasnie 100m2 , wpisac : vestlandshus.no i tam szukac domu stetinden, koszt materialow z fundamentem bez instalacji 60.000zl.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sun 12 Jan, 2014

Cos poprzeskakiwaly slowa, tzn, najpierw wpisac te kody plan itd. ,a dalej strona vestlandshus.no, a tam kliknac na zakladke hus.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sun 12 Jan, 2014

Cos poprzeskakiwaly slowa, tzn, najpierw wpisac te kody plan itd. ,a dalej strona vestlandshus.no, a tam kliknac na zakladke hus.



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”