Kosztorys, dom BALA 18cm-> dla banku - może ktoś udostępn

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
Penetratore
Posts: 12
Joined: Fri 14 Nov, 2008

Kosztorys, dom BALA 18cm-> dla banku - może ktoś udostępn

Post by Penetratore » Mon 05 Jan, 2009

Witam
Do wniosku kredytowego dla banku wymagają kosztorysu inwestycji.
Na pewno ktoś składał już taki wniosek więc byłbym wdzięczny za podesłanie takiego pliku lub scanu takiego kosztorysu
Dom parterowy z użytkowym poddaszem okolo 150 m2 pow użytkowej, bez piwnicy.
+ dobrze byłoby z garażem (ale nie koniecznie)
Samemu będzie mi ciężko ocenić realne koszty bo bale nie muszę kupować.
Dziekuje za odpowiedzi -penetratore@gmail.com


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 05 Jan, 2009

Wzór kosztorysu dostarcza bank, który kredytu będzie udzielał. Czasami są umieszczone na ich stronach.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Mon 05 Jan, 2009

Na co liczysz?
Może na to, że ktoś Ci podrzuci gotowy wniosek?

Penetratore
Posts: 12
Joined: Fri 14 Nov, 2008

Post by Penetratore » Tue 06 Jan, 2009

formularze mam ..
Budowa będzie opierała się o znajomych fachowców ponieważ mój ojciec był jakiś czas temu budowlańcem .. dlatego też cena wykonania poszczególnych etapów nie będzie odpowiadała rynkowej cenie.
Jak wpisze "moje" koszty wykonania budowy to bank nie przyzna mi kredytu bo stwierdzi że wybudowanie takiego domu za "moją" cenę będzie nierealne.
Zresztą mi zależy aby otrzymać większą kwotę kredytu aniżeli moje potrzeby na wybudowanie domu .. (proszę nie pytać dlaczego) dlatego potrzebowałbym rynkowe/aktualne koszty wykonania poszczególnych etapów inwestycji aby Bank nie miał zastrzeżeń do kosztorysu.
mam nadzieje że opisałem to w miarę przejrzyście.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 06 Jan, 2009

Na stronie pracowni Z500 znajdziesz przykładowe kosztorysy.

Penetratore
Posts: 12
Joined: Fri 14 Nov, 2008

Post by Penetratore » Wed 07 Jan, 2009

Grzegorz Szostak wrote:Na stronie pracowni Z500 znajdziesz przykładowe kosztorysy.
Bieda u nich z domami z drewna >300 tyś. zł .. ... hmmm .. nie ma ani jednego :(

mt
Posts: 64
Joined: Tue 20 Dec, 2005

Post by mt » Fri 09 Jan, 2009

Ja zrobiłem tak (kredyt w millenium): najpierw określiłem jaki chce mieć kredyt, czyli mamy już kwotę - teraz korzystając z szacunkowych udziałów procentowych poszczególnych etapów w całkowitym koszcie wpisujemy w kosztorys co trzeba. Szacunkowe koszty etapów np tu: http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61594,1966324.html
Bank nie odrzuca kosztorysów, jeśli brany kredyt według nich wystarczy na budowę domu. moim zdaniem jest to jedna wielka ściema - ja zrobiłem kosztorys (dla banku!) w 2h.
No wypadałoby tylko policzyć ile te bale będą kosztowały i tak rozplanować kolejne etapy/transze, żeby nagle się nie okazało że nie masz pieniędzy na dalszą budowę. a po zużyciu połowy kredytu (zależnie od banku) przyjeżdża rzeczoznawca i stwierdza, czy roboty idą zgodnie z planem/kosztorysem.

Czlowiek
Posts: 1
Joined: Mon 02 Feb, 2009

Post by Czlowiek » Mon 02 Feb, 2009

Nie wiem, czy warto się w to samemu bawić. Na stronie firmy remiz można zamówić kosztorys dla banku za kilkadziesiąt złoty. Wygląd stronę mają paskudnie prehistoryczny, ale cena takiego kosztorysu wydaje się być całkiem przyzwoita.
pozdrawiam :smile:



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”