Dom szkieletowy za 100 tyś.

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
sebastian.gw
Posts: 2
Joined: Thu 25 Jun, 2009
Location: Poznań
Contact:

Dom szkieletowy za 100 tyś.

Post by sebastian.gw » Thu 25 Jun, 2009

Witam
Chciałbym prosić Was o opinię.
Mam plan zbudowania taniego domu szkieletowego na działce pod miastem, jako alternatywę kawalerki w bloku w centrum miasta. Rozmawiałem z kilkoma firmami budowlanymi (raczej solidnymi) i powiedzieli mi, że jest możliwe zbudowanie domu mieszkalnego (50 m2) spełniającego wszystkie standardy za tą cenę.
Czy komuś udało się zbudować tak tanio, albo ma jakieś doświadczenia?


Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Wed 01 Jul, 2009

to chyba zalezy od tego kto jakie ma standardy.
nawiasem mowiac to dom o powierzchni 50m2 chyba nie bardzo mozna nazwac mieszkalnym.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

pawelek78
Posts: 6
Joined: Wed 01 Jul, 2009

Post by pawelek78 » Wed 01 Jul, 2009

Naprawdę dobrze się zasanów czy warto budować dom o powierzchni 50 metrów kwadratowych, bo to mały domek i mieszkanie tam np. w 4 osoby nie będzie komfortowe... No chyba że on ma mieć jakieś inne zastosowanie, lub mało ludzi ma tam mieszkać.

sebastian.gw
Posts: 2
Joined: Thu 25 Jun, 2009
Location: Poznań
Contact:

Post by sebastian.gw » Thu 02 Jul, 2009

Generalnie planuję tam mieszkać sam, ew. w 2 osoby. Potrzebuję tylko 1 sypialnię. Jeśli zrobię salon z otwartą kuchnią i duże przeszklone wyście na ogródek, to nie powinno być ciasno. To ma być dom na 5-10 lat.

Jestem na etapie oglądania działek. Za 50-60 tyś. można kupić ładnie położoną działkę ok. 900 m2 (ok. 30 km od Poznania). Wystarczyłaby mi działka 500 - 600 m2 ale bardzo trudno taką znaleźć.
Na razie jestem dobrej myśli ;)

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 02 Jul, 2009

sebastian.gw, da się w tej cenie (bez działki i zagospodarowania) zrealizować ten domek z zachowaniem jakości. Musisz jednak wiedzieć, że pewne kompromisy z Twojej strony będą konieczne w wykończeniu.



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”