350 tyś. - czy uda się i czy warto?

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
Kicul26
Posts: 1
Joined: Tue 07 Sep, 2010

350 tyś. - czy uda się i czy warto?

Post by Kicul26 » Tue 07 Sep, 2010

Witam wszystkich co zaglądną do tematu :wink: :wink:
A więc od jakiegoś czasu mamy w planach z przyszłą żoną postawić sobie dom. Co do technologi zastanawiamy się jeszcze nad tym chodź ja bardziej skłaniam się ku szybszej czyli prefabrykowanej. Trochę się poczytało o tym to o tamtym. Działkę mam na terenie gdzie powodzi nie będzie także kosztowne dla tego rodzaju konstrukcji zalanie wodą nie grozi.

Co do kosztów to przejrzałem sporo firm ( tych co udało mi się znaleść na necie) i zastanawiałem się nad firmą Spomet z BB a konkretnie nad domem MAX 6. Cenę bym jeszcze zniósł ale dziś czytając forum użytkownicy coś strasznie narzekali że to tam to że sporo jest nie wliczone jak dźwig i itp czyli koszt się znacząco podniesie;/
Planowo chciałbym przeznaczyć z 350 tyś. na cały budynek nic tylko mieszkać i nie wiem czy to starczy. Coś kolo 120m2 było by dla nas najlepszym rozwiązaniem.
Bardzo byłbym wdzięczny za jakieś namiary na firmy zajmujące się tą technologią w okolicy Śląska/Małopolski bo akurat mieszkam na pograniczu nie daleko BB.
Ciekawi mnie również czy wykańczanie takich rzeczy jak elektryka,wod-kanalizacyjne i itp samemu bardziej się opłaci niż wykonanie tego przez wykonawce któremu zlecę budowę. Czy traci się coś na gwarancji jaką udzielają firmy ??
Tyle dylematów a jeszcze więcej rozwiązań ;/ za jakąkolwiek pomoc dzięki.


User avatar
Luna
Posts: 3
Joined: Thu 30 Aug, 2018
Location: Biał Góra

Re: 350 tyś. - czy uda się i czy warto?

Post by Luna » Sat 08 Sep, 2018

Na spokojnie, ludzie mieszczą sie nawet w 150 tysiacach :D
Nie mogę uwierzyć, że tak normalnie wyglądam na zewnątrz, choć w środku mam kompletne pobojowisko.

czaprap
Posts: 10
Joined: Tue 02 Oct, 2018

Re: 350 tyś. - czy uda się i czy warto?

Post by czaprap » Tue 02 Oct, 2018

no 150tys to już duża oszczędność i warto wydać więcej ale za 350tys spokojnie wybudujesz piękny dom :)

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: 350 tyś. - czy uda się i czy warto?

Post by miroboass » Wed 29 Dec, 2021

No nie wiem, jestem sceptyczny co do tej kwoty...


Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”