Ceny budowy domu..

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
kamcio
Posts: 9
Joined: Tue 17 Jul, 2012
Location: Bydgoszcz

Ceny budowy domu..

Post by kamcio » Fri 17 Aug, 2012

Piszę o tym tutaj bo nigdzie indziej nie znalazłem cen za budowę domów szkieletowych. Jeśli ktoś się orientuje w cenach w woj. kuj-pom i całej Polsce to prosiłbym o podanie. Chodzi mi o ceny za 1m2 samej robocizny i co ona obejmuje i czy to jest cena za 1mkw powierzchni użytkowej, całkowitej itd


JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Fri 17 Aug, 2012

to ja sie ciebie zapytowywuje - ile kosztuje samochod?
potrafisz odpowiedziec?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 18 Aug, 2012

Nigdy nie pytaj o cenę domu jak nie masz pod ręką konkretnego projektu.
Inaczej będzie kosztował dom typu "potworek" z połamanym dachem i kolumienkami na wejściu, a inaczej dom prosty w swojej bryle z dachem dwuspadowym.
Inaczej też będzie kosztował dom w zależności od rodzaju elewacji, pokrycia dachowego, systemu ogrzewania, itd. To tak jak pisze JaKuBa - ile kosztuje samoachód - jaki Fiat czy Mercedes - z jakim wyposażeniem, itd. Tak samo jest z domem.
Najpierw ustal jaki dom chcesz budować, w jakim standardzie i z jakim wyposażeniem. Potem pytaj o cenę.

SZKIELETorek 1
Posts: 51
Joined: Mon 09 Jul, 2012
Location: PSZCZYNA

Cena/jakość?

Post by SZKIELETorek 1 » Tue 21 Aug, 2012

Koszt domu jest zawsze liczony od projektu i indywidualnych potrzeb inwestora. Ceny od 1700 do 2500 zł/m2 (plus vat).
Czasem cena idzie w parze z jakością ale nie zawsze! Koszt przysłowiowego metra jest mały gdy masz 5 cm styropianu na elewacji, blacho-dachówkę itd. Gdy wybierasz dachówkę ceramiczną z wysokiej półki, styropian 15 cm itd.... to przyjmij sobie cenę 2500 zł/m2. Wybór należy do ciebie.
Bierz ZAWSZE sprawdzony firmy! Pamiętaj, że 1 m2 domu wychodzi taniej niż w bloku ;))

Poniżej link do mojej budowy - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=7072

kulmar
Posts: 96
Joined: Mon 14 Mar, 2011
Location: B-stok

Post by kulmar » Tue 21 Aug, 2012

Ale czy możecie powiedzieć o jakie m2 chodzi. Czy liczone są metry użytkowe czy też metry po podłogach?
Pozdrawiam

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 21 Aug, 2012

Moim zdaniem nie da sie dobrze zbudowac domu ponizej 2.000 netto i to w najnizszym standardzie - o ile nie jest sie firma "krzak". Nie ma dobrze i tanio :arrow: produkt markowy kosztuje wiecej bo jest lepszy i to samo dotyczy domow.
Moim zdaniem firma, ktora ma niska cene i krotkie terminy to "mina". Oczywiscie zdarzaja sie wyjatki ale na miejscu potencjalnych inwestorow nie kierowal bym sie cena tylko opinia o firmie.
Mozna oczywiscie zejsc z kosztow,dzialac w szarej strefie, zatrudnac na czarno itp, ale uwazam ze to nieuczciwe. Dlatego naprawde warto dolozyc te 200-500 zl do m2 i spac spokojnie.
To taka rada moja dla wszystkich potencjalnych inwestorow. :cool:

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Tue 21 Aug, 2012

Marcin , jest kilka spraw : pierwsza - jakim cudem kielniarze biora 2000zl/m2 pod klucz(w kazdym razie w mojeje okolicy) , akurat mam obok takowych budowe i jestem wstrzasniety nakladem pracy i materialow (np. stropy gestozebrowe) ; druga - ciezko sobie spiewac cene jesli w ofercie biur nieruchomosci sa domy z osiedli wybudowanych przezaz deweloperow od UWAGA , 250.000 pod klucz z dzialka, sa po 285.000 100-metrowe + gaabiraz. Wracajac do szkieletorow , wez policz typowy classic ranch i to w typowo amerykanskiej technologi (crawl, siding, shingles) . Ja juz nieraz pisalem ze jesli chodzi o koszty to przerabianie szkieletora na wyglad murowany + do tego drogie fundamentowanie troche sie mija z celem bo koszty dobija do popularnej w PL technologii tzw. tradycyjnej.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 22 Aug, 2012

Robbik my mieszkamy w tym samy kraju. Czy ty gdzies w bieszczadach tuz pod wschodnia granica przebywasz.dzilaka w polsce to koszt 40tys minimum w jakiejs przyslowiowej dziurze.chyba ze ty piszesz o domkach letmiskowych caloroczych czo cos takiego.?
Za takie pieniadze jak piszesz moge podpisac z toba kontrakt na 5domow odrazu-ale musisz trzymac sie standardow.?po pierwszym bedziesz bankrut.pozdrawiam
ps przelicz jeszcze raz koszty

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Wed 22 Aug, 2012

Marcin L wrote:Czy ty gdzies w bieszczadach tuz pod wschodnia granica przebywasz
Pod tą "wschodnią granicą" są firmy, których staż w budownictwie szkieletowym jest imponujący. A z ilością budowanych domów, zdaje się, nie może się równać żadna firma w Polsce.
Proszę więc nie używać takich skrótów, które w odbiorze można uznać za pogardliwe.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 23 Aug, 2012

Nie chodzi tu o jakosc staz, solidnosc. tylko o ceny gruntow , bezrobocie i co sie z tym wiaze tansza sile robacza w tamtej czesci Polski
Niema znaczenia czy firma jest ze szczecina czy z rzeszowa itp. jednak wartosc nieruchomosci w tamtum rejonie jest zdecydowanie nizsza.
Nie zroumialas Toja widocznie co mialem na mysli skoro odebralas to jako obrazliwe itd.
Jesli mozesz to napisz ile twoim zdaniem te firmy o ktorych piszesz wyceniaja m2

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Thu 23 Aug, 2012

Marcin, prosze bardzo , jezdze i mnie tez denerwuje ogloszenie na skrzyzowaniu , interhaus domy gotowe pod klucz 250.000 zl. Inne w gazecie codziennej z garazem 285.000, inne bez dzialki 160.000 zl . Prosze bardzo Torun kuajawsko-pomorskie.

rendy
Posts: 12
Joined: Mon 14 Mar, 2011

Post by rendy » Thu 23 Aug, 2012

Marcin L wrote:Robbik my mieszkamy w tym samy kraju. Czy ty gdzies w bieszczadach tuz pod wschodnia granica przebywasz.dzilaka w polsce to koszt 40tys minimum w jakiejs przyslowiowej dziurze.chyba ze ty piszesz o domkach letmiskowych caloroczych czo cos takiego.?
Za takie pieniadze jak piszesz moge podpisac z toba kontrakt na 5domow odrazu-ale musisz trzymac sie standardow.?po pierwszym bedziesz bankrut.pozdrawiam
ps przelicz jeszcze raz koszty
witam wszystkich,
...nie było mnie na forum już grubo ponad rok, ale miło widziec że sie tu nic nie zmienilo i Robbik z Marcinem L. ciągle się kłuca o to samo :mrgreen:
pozdrawiam

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 24 Aug, 2012

Wlasnie to tak wyglada. Ale jescze raz odnosnie cen: byla sytuacja (niestety byla) ze klienci potencjalni dzwonili non stop (tak mi mowil kolega, ja zamiast zawracac sobie glowe to wolalem udac se za granice). A teraz to co tu owijac w bawelne , pod takie zarobki jak sa w Polsce to banki nie udzielaja kredytow. Klientow malo , kto mial kase , czy mogl dostac kredyt to juz zamieszkal. Ceny oferowane przez budowlancow od technologi tradycyjnej sa male. Wszedzie na swiecie dom w technologii tradycyjnej (tzw.) kosztuje dwa razy tyle co szkieletor. Po prostu ze wzgledu na znaczie wieksze naklady. W Polsce przynajmniej w mojej okolicy i przynajmniej obecnie 95% ludzi popuka sie w glowe jak im bym zaproponowal cene jak za murowany. Mimo tego ze szkieletor jest lepszy pod wzgledem eksploatacyjnym (i zarowno ogrzewczym i jak i konserwacji i ew. remontow i ew. przerobek) od murowanego to nie sadze zeby mozna bylo latwo znalezc amatorow za tzw. sluszne ceny.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Fri 24 Aug, 2012

@MarcinL
Ceny 1m2 to od 1820 do 2500 i pewnie wyżej.
Jednak takie porównywanie nie bardzo ma sens (jak widać wyżej) - o jakim domu mówimy: dużym czy małym, w jakim stopniu wykończonym itd ?
PS powyższe ceny firma oferuje za standard jak niżej:
"Podana cena obejmuje stan deweloperski wraz z kompletną instalacją wod-kan i c.o. zasilaną kotłem gazowym, kompletną instalacją elektryczną z gniazdami i przełącznikami oraz jastrychem cementowym. Dom z zewnątrz jest całkowicie wykończony. Cena zawiera 8% VAT." (ctrl+C, ctrl+V, :smile:), bez fundamentów, bez działki.

Spółka Stollux
Posts: 19
Joined: Wed 25 Jul, 2012
Contact:

Ceny domów - orientacyjnie

Post by Spółka Stollux » Thu 30 Aug, 2012

Cena domu zależy od wielu czynników, dlatego można podać jedynie ceny orientacyjne. Ceny domów z bali zależą od przekroju bali. Najtańsze są domy z bali o przekroju prostokątnym 16 x 21 cm, ale wymagają jeszcze do cieplenia. Cena m2 takiego domu przy powierzchni użytkowej 100 m2 to ok. [usunięto przez Admina]. Domy z bali o przekroju naturalnie okrągłym Ø 30 cm , nie wymagają do cieplenia. Tutaj cena m2 przy powierzchni użytkowej 70 m2 wynosi ok.[usunięto przez Admina], przy 80 m2 p. u. ok. [usunięto przez Admina], przy 90 m2 p. u. ok. [usunięto przez Admina], przy 100 m2 ok. [usunięto przez Admina]. Są to ceny stanu surowego zamkniętego. W skład takiego stanu wchodzi konstrukcja budynku, strop z deską technologiczną, więźba dachowa z deskowaniem, pokryta papą, mszenie, stolarka okienna oraz drzwi zewnętrzne. Do stanu surowego zamkniętego nie wliczono fundamentów oraz komina.
Zapraszamy do kontaktu, jeśli poznamy szczegóły Państwa wymagań, będziemy w stanie wycenić dokładniej.

de Sade
Posts: 24
Joined: Tue 17 Apr, 2012
Location: Tychy

Re: Cena/jakość?

Post by de Sade » Wed 12 Sep, 2012

SZKIELETorek 1 wrote: Pamiętaj, że 1 m2 domu wychodzi taniej niż w bloku ;))
OK. zgodzę sie, ale działki to za darmo dają?

MichalSWEETHOME
Posts: 13
Joined: Tue 04 Oct, 2011
Location: KIELCE
Contact:

Re: Cena/jakość?

Post by MichalSWEETHOME » Fri 21 Sep, 2012

I na działkę Ci wystarczy.
np. w Kielcach nowe mieszkania (bo nie będziemy porównywać mieszkania do remontu z nowym domem) zaczynają się od 4500zł/m2 . Za 60.000 zł. kupi się piękną działkę, a koszty budowy z grubsza koledzy przedstawili powyżej.
mieszkanie 100m2 - 450.000zł

dom 100m2:
koszty budowy 100m2 x 2500 zł. = 250.000 zł
działka 60.000 zł
ogrodzenie, zagospodarowanie działki 20.000 zł
projekt i cała papierologia 10.000 zł
razem 340.000 zł
Zostaje 110.000 zł na ogrzewanie do końca życia, a zaciągnąć kredyt o 100.000zł mniejszy to tak naprawdę 200.000zł w kieszeni. W mieszkaniu trzeba jeszcze czynsz płacić!!!
Niech się każdy głęboko zastanowi, zanim zdecyduje zamknąć się na całe życie w "klatce".

lordkevin8
Posts: 2
Joined: Tue 11 Dec, 2012

Post by lordkevin8 » Tue 11 Dec, 2012

Dzięki za miły post ...
lord

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Tue 11 Dec, 2012

W Polsce rzadko sie kupuje mieszkania rzedu 100m2. Zwykle mieszkanka bedace przedmiotem obrotu to zakres 25-50m2 i ostatnio nie schodzi nic pow. 200 tys. A tam gdzie male mieszkanie kosztuje 450 tys. to i dzialka kosztuje min 200 tys.



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”