Najlepszy kredyt na budowę domu

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
markol
Posts: 1
Joined: Fri 19 Aug, 2016

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by markol » Fri 19 Aug, 2016

Ja również polecam lokaty. To najbezpieczniejszy sposób na pomnożenie gotówki.


lisiecki123
Posts: 1
Joined: Tue 30 Aug, 2016

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by lisiecki123 » Tue 30 Aug, 2016

Na forach też mozna się wiele dowiedzieć - bo jak ktoś ma problemy w którymś banku - no to wiadomo że lepiej tam nie brać

pozyczkasa
Posts: 2
Joined: Wed 04 Jan, 2017
Location: Kraków
Contact:

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by pozyczkasa » Wed 04 Jan, 2017

finansowanie budowy domu z drewna nie każdy bank się podejmie. Duże znaczenie bedzie maiała wycena takiej nieruchomości ponieważ obecnie minimalny wkład własny to 90%( 10% musi być ubezpieczone podobnie jak w 2016 roku). Marże na rynku w tym momencie to około 1,6-2,2 w zależności od banku. Niestety nie każdy łapie się na najlepsze oferty dlatego warto złożyć wniosek przynajmniej do 2 banków.

Marylaa
Posts: 7
Joined: Fri 25 Nov, 2016

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by Marylaa » Tue 21 Feb, 2017

Tak naprawdę ofert kredytowych na naszym rynku jest dzisiaj bardzo wiele. Dlatego też na pewno zanim jeszcze zdecydujemy się na jakąś konkretną opcję, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy doradcy finansowego, takiego jak chociażby osoby z doradztwa finansowego . Dzięki nim bowiem w trakcie przebiegających na stopie partnerskiej rozmów, dowiemy się jakie mamy możliwości, z jakich rozwiązań możemy skorzystać, a także jakie towarzyszy im ryzyko.

robot
Posts: 5
Joined: Fri 21 Apr, 2017
Contact:

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by robot » Fri 21 Apr, 2017

Nie zawsze najtańsza oferta jest dostępna dla danego kredytobiorcy. Czasem te najtańsze wymagaj a najwyższej zdolności kredytowej.

piasma
Posts: 1
Joined: Tue 20 Mar, 2018
Contact:

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by piasma » Wed 21 Mar, 2018

trzeba porównywać, oferty wciąż się zmieniają, pojawiają się nowe możliwości na rynku - jakieś zniżki, czy okazje, jeśli Ci się nie chce szukać skontaktuj się z pośrednikiem, niech on za Ciebie szuka

Ola666
Posts: 3
Joined: Fri 23 Mar, 2018

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by Ola666 » Fri 23 Mar, 2018

Najlepszy kredyt to taki, który na pewno jesteśmy w stanie spłacić. Ofertę można porównać w internecie, ale jeśli zależy nam na większym kredycie, lepiej pójść do banku i zapytać o szczegóły.

kolczy
Posts: 1
Joined: Sun 25 Mar, 2018
Contact:

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by kolczy » Mon 26 Mar, 2018

w tej chwili bank INg reklamuje się z oferta na cele ekoogiczne , ciekawy jestem czy przy ekologicznym dom też nie pobierają opłat

Paula883
Posts: 5
Joined: Wed 11 Jul, 2018

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by Paula883 » Sat 28 Jul, 2018

Polecam też jak zostanie Wam trochę gotówki, wrzucić to na lokatę aby pieniążki pracowały jak należy.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by Wojciech Nitka » Sat 16 Feb, 2019

moleras19 wrote:
Fri 15 Feb, 2019
Jeżeli potrzebujecie pożyczki na budowę domu, to mysle ze ta oferta jest równiez dla Was.
Czy Ty wiesz co reklamujesz?
Bierzesz 20.000 zł. na trzy lata, a oddajesz 40526,78 zł. Zdzierstwo.

budowniczy_k
Posts: 10
Joined: Tue 19 Feb, 2019

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by budowniczy_k » Tue 19 Feb, 2019

zgadzam się z przedmówcą - jak najdalej od magicznych pożyczek i kredytów. Na dom tylko sprawdzone banki, najlepiej po solidnym rozeznaniu co gdzie i ile będzie nas kosztować

lucjanpiatek
Posts: 4
Joined: Wed 17 Apr, 2019
Location: Elbląg

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by lucjanpiatek » Fri 31 May, 2019

Udaj się do doradcy kredytowego najlepiej po informacje gdzie najlepiej uzyskać taki kredyt. Zwykłe pozabankowe ci tego nie sfinansują. Potrzeba naprawdę sporo funduszy na takie przedsięwzięcie, tym bardziej, że jak to przy remoncie,wychodzą coraz to nowe rzeczy i nasz budżet szybciutko topnieje.
Jestem szczęśliwym ojcem oraz mężem, po godzinach prowadzę bloga, a tak poza tym to jestem rocznik 1970 :)

bursztyn44
Posts: 1
Joined: Wed 19 Feb, 2020
Contact:

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by bursztyn44 » Wed 19 Feb, 2020

Najlepszy kredyt na budowę domu to kredyt bankowy, żadne inne instytucje pozabankowe nie sa tak pewne jak bank i oczywiście bank jest najtańszym źródłem pożyczki oprócz rodziny ;)

piotrtalikos
Posts: 14
Joined: Sat 19 Oct, 2019
Contact:

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by piotrtalikos » Thu 20 Feb, 2020

Ja na swój dom zbierałem kilka lat. Trochę też pożyczyłem od rodzinki ale dziś mieszkam na swoim i z tego powodu się cieszę.

Kordian91
Posts: 5
Joined: Wed 24 Apr, 2019

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by Kordian91 » Tue 25 Feb, 2020

Cześć. Jeśli potrzebujesz informacji na ten temat, to zajrzyj lepiej na stronę specjalistów z Habza Finanse, tam mają wiele informacji na ten temat.
Ja też ostatnio szukałem informacji o pożyczce bez formalności i dużo rzeczy się dowiedziałem więcej tu.
Polecam.

lalalatawiec1
Posts: 1
Joined: Fri 06 Mar, 2020

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by lalalatawiec1 » Fri 06 Mar, 2020

iwonaa92 wrote:
Thu 23 Jul, 2015
Nie powiedziałabym, że jest istnieje najlepszy kredyt hipoteczny - oferty banków często się zmieniają, a wiele tez zależy od naszej zdolności kredytowej i możliwości finansowych. Największe banki w Polsce mają podobne oferty (możecie je przejrzeć np. tutaj http://kredyty-bankowe.com.pl/kredyty-hipoteczne/ ), a raty niewiele się różnią - jedyna widoczna różnica to wymagany wkład własny, jedne banki wymagają 10%, a inne aż 20%.
W żadnym wypadku nie należy udawać się na rozmowę z doradcą finansowym!!!
Przecież to proste jak drut... ci ludzie zarabiają na tym, że sprzedają kredyty... Jaki osobisty interes ma taki doradca w tym, że znajdzie dla ciebie najlepszą ofertę? Dosłownie żaden! Doradcy wszystko jedno czy wybierzesz taki kredyt czy inny. Część doradców może być uczciwa, a część nie. Wielu frankowiczów korzystało z usług doradców finansowych, więc...

Jedyne co pozostaje każdemu kto bierze kredyt hipoteczny to:

1. Zostanie specjalistą w dziedzinie kredytów. Poczytanie o ofertach, regulaminach, forach internetowych, stronach branżowych, trzeba wiedzieć z czym się to je i jak nie dać się naciąć
2. Przed podpisaniem umowy najlepiej skonsultować ją ze znajomym prawnikiem

I TO SĄ PODSTAWY!

Z drugiej strony zastanowiłbym się nad tym, czy jest to dobry okres na branie kredytu, jakie są stopy procentowe? jaka jest inflacja? jakie są perspektywy gospodarcze? Czeka nas recesja w najbliższym czasie i trzeba to brać pod uwagę, żeby się nie okazało, że nagle nie ma za co żyć, bo rata kredytu wzrosła o 50% przez podniesienie stóp procentowych.

Życzę wszystkim powodzenia i uważajcie z bankami, bo to nie są organizacje charytatywne :)

antoni11
Posts: 1
Joined: Thu 12 Mar, 2020

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by antoni11 » Thu 12 Mar, 2020

Tutaj mogę się zgodzić z moim przedmówcą Doradca Finansowy chce zarobić i będzie nam oferował kredyt na którym ma największą prowizję tak to niestety działa i korzystanie z porównywarek internetowych też nie ma większego sensu ponieważ działają na tej samej zasadzie

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by miroboass » Thu 10 Jun, 2021

Warto poczytać nieco o kredytach hipotecznych, bo jak się okazuje bardzo korzystne może być potraktowanie jak wkładu własnego działki lub mieszkania. Polecam zajrzeć tutaj: https://www.milekcorp.com/pl/biznesowo/ ... zliwe.html. Niewiele osób o tym wie, a może to być dla wielu osób rozwiązanie problemów.

Fogg
Posts: 13
Joined: Mon 28 Aug, 2017

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by Fogg » Wed 16 Jun, 2021

Warto sobie sprawdzić w rankingach i porównywarkach

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by star » Thu 05 Aug, 2021

Witam!
Odebrałem dzisiaj pozwolenie na budowę. Przede mną jeszcze załatwienia związane z kredytem. I tu pojawia się pytanie. Kiedy zgłaszać rozpoczęcie budowy?
1. Już?
2. Po podpisaniu umowy o kredyt?
3. Inne.(Kiedy?)
Proszę o pomoc, z góry dziękuję
::)

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by b_r » Thu 05 Aug, 2021

Juz, masz 3 lata na rozpoczęcie faktycznie prac ale juz jedno z głowy. I nie ściągaj humusu szpadelkiem j.w. bo rozprężenie gruntu nośnego nie pomoże w niczym a tylko zaszkodzi, koparka zrobi to za 400 zl na chwile przed robieniem fundamentow.

ikornel275
Posts: 13
Joined: Wed 28 Jul, 2021

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by ikornel275 » Mon 20 Sep, 2021

Widziałam ostatnio artykuł na temat wyłudzenie kredytu to niestety problem z którym się na co dzień można spotkać. Ciągle się słyszy o włamaniach na konta bankowe o hakerach. Zobaczcie i poczytajcie jak tego uniknąć jak zadbać o swoje oszczędności. To bardzo ważne.

disov928
Posts: 2
Joined: Tue 02 Nov, 2021

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by disov928 » Tue 02 Nov, 2021

Przy wyborze kredytu radzę najpierw udać się do własnego banku (na który przychodzi wynagrodzenie), gdyż zazwyczaj tam dostaniecie najlepsze warunki, choć oczywiście warto przyjrzeć się ofercie innych banków. Najlepiej zacząć od od przejrzenia różnych rankingów kredytów sporządzanych przez profesjonalne strony, jak money.pl lub wiele innych.

disov928
Posts: 2
Joined: Tue 02 Nov, 2021

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by disov928 » Tue 02 Nov, 2021

Juz, masz 3 lata na rozpoczęcie faktycznie prac ale juz jedno z głowy. I nie ściągaj humusu szpadelkiem j.w. bo rozprężenie gruntu nośnego nie pomoże w niczym a tylko zaszkodzi, koparka zrobi to za 400 zl na chwile przed robieniem fundamentow.

Susan2732
Posts: 5
Joined: Thu 18 Nov, 2021
Contact:

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by Susan2732 » Thu 18 Nov, 2021

Wydaje mi się, że milenium ma ciekawe oferty.

hylia7044
Posts: 16
Joined: Thu 02 Dec, 2021

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by hylia7044 » Mon 06 Dec, 2021

Ofert teraz jest sporo. Analizujcie wszystkie sprawdzajcie i porównujcie zanim podejmiecie decyzję.

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by miroboass » Wed 29 Dec, 2021

Kredyt warto wybrać w sprawdzonym banku, tak samo jak konto bankowe - to pierwszy krok, żeby pomyśleć o odpowiednim kredycie. O tym, jak założyć pierwsze konto bankowe można przeczytać więcej tutaj https://banki365.pl/jak-zalozyc-konto-o ... o-osobiste. Warto też śledzić na bieżąco różne promocje bankowe.

Igor1987
Posts: 1
Joined: Wed 28 Dec, 2022

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by Igor1987 » Wed 28 Dec, 2022

Myślę, że warto brać pożyczki lub kredyty online na budowę domu. Można je szybko i bezpiecznie spłacić. Wszystkie warunki ą jasno wyjaśnione. Pożyczka przez internet to dobra opcja dla zadłużonych.

67urfer
Posts: 1
Joined: Fri 26 Jan, 2024

Re: Najlepszy kredyt na budowę domu

Post by 67urfer » Fri 26 Jan, 2024

Samemu to jest dużo pracy, może jedynie na początku da się to robić z powodzeniem. Dlatego ja polecam się zgłosić do profesjonalistów.



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”