Kredyty na dom - będzie trudniej

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Post by Martin5 » Tue 18 Feb, 2014

Trudniej ze spłatą? Właśnie łatwiej!
Nie dostanie kredytu ten, kto nie potrafi niczego zaoszczędzić. Kto żyje na wyrost i grosz go się nie trzyma. Chcesz ogromną pożyczkę - najpierw pokaż, że umiesz oszczędzać i uzbieraj trochę na wkład własny.


Karaś
Posts: 23
Joined: Tue 18 Feb, 2014

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Karaś » Tue 30 Sep, 2014

Można zarobić, co myślicie, spotkałem się z ofertą kupna obligacji tak, żeby nie stracić wszystkiego, to bezpieczniejsze niż giełda? Żeby nie iśc po kredyt z pustym kontem. :wink:

kamik
Posts: 3
Joined: Wed 08 Oct, 2014
Location: warszawa
Contact:

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by kamik » Wed 08 Oct, 2014

No i bardzo dobrze, że trzeba trochę zaoszczędzić, żeby wziąć kredyt. Większe prawdopodobieństwo, że taki ktoś spłaci ten kredyt

nigdziebadz
Posts: 13
Joined: Thu 29 May, 2014

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by nigdziebadz » Mon 27 Oct, 2014

Zawsze można pomyśleć nad kupnem mieszkania - nie zawsze jest sens aby budować dom, jeśli nie widzimy realnej szansy finansowej na to. Może zobacz tu i przejrzyj jakie są w ogóle dostępne opcje kredytów mieszkaniowych i porównaj te dwie możliwości.

mareliusz23
Posts: 3
Joined: Tue 17 Mar, 2015

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by mareliusz23 » Tue 17 Mar, 2015

NIe wiem jaka jest różnica.Jesli nie masz na dom 400tys to jak znalesc 300-350 tys na mieszkanie.

dialt1
Posts: 2
Joined: Tue 17 Mar, 2015

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by dialt1 » Fri 27 Mar, 2015

wlasnie tez mi sie tak wydaje ze to niezla opcja :) Pozdrawiam wszystkich.

magda906
Posts: 9
Joined: Thu 26 Feb, 2015

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by magda906 » Tue 21 Jul, 2015

Powiem Wam, że nie zauważyłam, żeby było trudniej. Szukam kredytu z programu MDM i póki co mam zdolność kredytową w każdym miejscu, które mnie interesuje.

iwonaa92
Posts: 2
Joined: Thu 23 Jul, 2015
Contact:

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by iwonaa92 » Thu 17 Sep, 2015

Chyba wszystkie banki wymagają obecnie wkładu własnego, w większości przypadków w wysokości 10%, choć i zdarzają się takie, które wymagają 20%, także sporej części osób trudno dzisiaj o kredyt, nawet jeśli mają zdolność kredytową. Aby dostać obecnie kredyt hipoteczny trzeba mieć kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności. Według doradcy kredytowego taki wkład własny można sfinalizować z dopłaty z MDM, także jeśli spełniacie warunki tego programu, to warto się tym zainteresować.

saltepano
Posts: 9
Joined: Fri 11 Dec, 2015

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by saltepano » Fri 11 Dec, 2015

W 2016 roku wkład własny to 15% - to nie takie "trochę"

Wandeczka
Posts: 7
Joined: Tue 10 Nov, 2015

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Wandeczka » Wed 30 Dec, 2015

A czy wiecie, o ile wzrośnie rata po wprowadzeniu tego podatku bankowego?

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Martin5 » Fri 01 Jan, 2016

Wcale nie wzrośnie.

new house
Posts: 8
Joined: Fri 06 Nov, 2015

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by new house » Mon 18 Jan, 2016

nawet nie strasz, bo na dniach chce zaczac starac się o kredyt. Nawet firmę budowalną znalazłem i chciałbym móc skorzystać z ich fachowych usług i ruszyć może już latem z budową domku ;) Wymarzonego domu mojej żony. taki mam plan!

antos
Posts: 13
Joined: Thu 11 Jun, 2015

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by antos » Tue 26 Jan, 2016

magda906 wrote:Powiem Wam, że nie zauważyłam, żeby było trudniej... póki co mam zdolność kredytową w każdym miejscu, które mnie interesuje.
Zdolność kredytowa to raczej nie to samo co podniesienie kwot kredytu ;) Jedni mają zdolność kredytową inni nie. Nie każdy zarabia kokosy....

new house
Posts: 8
Joined: Fri 06 Nov, 2015

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by new house » Thu 28 Jan, 2016

fajnie by było jakby było łatwiej bo też chcę się zacząć starać o niego. Chcemy się budować, bo osiedle na jakim mieszkamy to istna patologia. Chcemy maleńki dom ale własny, bez sąsiadów za ścianą, bez kłótni i hałasu. Nawet taki domek małe 3 pokoje, kuchnia, łazienka z wc. Nie potrzeba mi więcej. Przeglądam co jakiś czas oferty domków i sprzęty agd bo mam bzika na punkcie fajnej kuchni. Zakochałam się w płycie indukcyjnej z electro.pl i już oczami wyobraźni widzę ją w swoim małym domku.

Kamcio23
Posts: 1
Joined: Tue 16 May, 2017
Contact:

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Kamcio23 » Tue 16 May, 2017

Kredyty na dom nie są prostym zadaniem. Zdobycie ich wymaga bardzo dużo fatygi i chęci. To jest zawsze trudne.

karol085
Posts: 3
Joined: Thu 03 Aug, 2017

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by karol085 » Thu 03 Aug, 2017

Ja unikam kredytów bo chce spać spokojnie.. A nie przez całe życie codziennie martwić się czy będę miał jutro na ratę...

sara1991angel
Posts: 2
Joined: Wed 06 Sep, 2017

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by sara1991angel » Fri 08 Sep, 2017

kredyt to ostatecznosc

Tykad
Posts: 1
Joined: Tue 26 Sep, 2017

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Tykad » Tue 26 Sep, 2017

Jak ktoś śledzi uważnie temat, to wie, że boś - https://www.bosbank.pl/klienci-indywidu ... -drewniane ma teraz w ofercie preferencyjny kredyt na budowanie właśnie z drewna. Będą lepsze warunki, a wszystko wspierają Lasy Państwowe. Przede wszystkim ma być taniej, szybciej i prościej

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by zbiegusek » Tue 26 Sep, 2017

Niech żyją kataklizmy dotykające polskie lasy - dzięki nim nagle wzrosła podaż drewna. ;)

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Wojciech Nitka » Tue 26 Sep, 2017

Zapraszam - http://budujzdrewna.pl/aktualnosci/hipo ... -drewniane
Bajki są dobre dla dzieci na dobranoc ...

tourer
Posts: 1
Joined: Wed 27 Sep, 2017

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by tourer » Wed 27 Sep, 2017

Obecnie bez kredytu mieszkaniowego nie wyobrażam sobie obecnie budowanie domu. Jest to możliwe jednak trwało by to na tyle długo by stało się to nieopłacalne.

asd12
Posts: 1
Joined: Wed 25 Oct, 2017

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by asd12 » Wed 25 Oct, 2017

dokladnie masz racje. jesli nie umiemy oszczedzac ciezko bedzie nam oszczedzic na rate kredytu

User avatar
Aneta1980
Posts: 24
Joined: Tue 28 Feb, 2017
Contact:

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Aneta1980 » Thu 26 Oct, 2017

A tym bardziej, że w większości kredytów są jakieś kruczki, szczególnie w kredytach na wiele lat może się zmienić rozmiar raty na przykład. A na chwilówki to nawet już nie spojrzę.

serenada
Posts: 10
Joined: Mon 24 Apr, 2017

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by serenada » Sat 25 Nov, 2017

Sprawdź sobie ofertę pożyczkową tej firmy KredytOK. Z tego, co widziałam, to udzielają pożyczek np. 15 tys zł. Ale dostępne są też kredyty gotówkowe o wartości do 200 tys. zł. Co ważne dla mnie - działają od 1999 r, więc to nie żadna firma krzak. A ma multum opinii od zadowolonych Klientów. Mam nadzieję, że pomogłam :)

Wiktor2
Posts: 3
Joined: Wed 29 Mar, 2017

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Wiktor2 » Thu 30 Nov, 2017

Za 15 tysięcy nikt nie zbuduje domu. I ciekawe jakie tam jest oprocentowanie? Dobry kredyt hipoteczny można uzyskać w https://kredyt123.pl/kredyt-hipoteczny. Do 85% finansowania nieruchomości i nawet na 30 lat.

kasia20dz
Posts: 2
Joined: Sun 08 Oct, 2017
Contact:

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by kasia20dz » Sun 03 Dec, 2017

Wiktor2 za 15 tysięcy to nawet działki sobie nikt nie kupi.

Aga66
Posts: 1
Joined: Fri 08 Dec, 2017
Location: Wrocław
Contact:

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Aga66 » Fri 08 Dec, 2017

Niestety czytałam o tym, przepisy się zmieniają.

Aleopadia
Posts: 4
Joined: Tue 15 May, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Aleopadia » Tue 15 May, 2018

Dlatego najlepiej to nie isć na kredyt, tylko ciągle na własną rękę. odkładać, mieć i kiedyś sie uda. Nie trzeba mieć 20 lat i stawiać od razu dom, czasem trzeba nieco poczekać...

romek_atomek
Posts: 1
Joined: Wed 16 May, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by romek_atomek » Fri 18 May, 2018

Powiem Wam, ze mi to nie przeszkadza za bardzo, gdyż nie pomyślałbym nawet o próbie wzięcia kredytu bez posiadania solidnego wkładu własnego. A powoli zaczynam zastanawiać się nad jego wzięciem, gdyż ceny wynajmu mieszkań są dla mnie zabójcze... :\ Szczególnie w Trójmieście, gdzie cena za dwuosobowe mieszkanie (ok. 40m) to kwota rzędu 2,5 tys. (i to nie żadne strzeżone osiedle)
Może trudniej będzie wziąć kredyt, ale łatwiej będzie go spłacić...

Andco984
Posts: 3
Joined: Tue 15 May, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Andco984 » Sun 20 May, 2018

według mnie czekać 20 lat zanim się wybuduje dom za swoje to jest o wiele za długo, lepiej wziąść kredyt

User avatar
ModrzewEuropejski
Posts: 3
Joined: Tue 26 Jun, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by ModrzewEuropejski » Tue 26 Jun, 2018

Wszystko zależy jak czas nagli. Jak się dzieciaka ustrzeli, to warto wziąć kredyt i wybudować się, by dziecko dorastało we własnym domu. Jednocześnie może się zdarzyć że zaczniemy się budować, a potem pojawią się jakieś gigantyczne wydatki i trzeba przerwać budowę... nigdy nic nie wiadomo :cry:

lupins
Posts: 5
Joined: Wed 27 Jun, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by lupins » Wed 27 Jun, 2018

Jest coraz trudniej. Ale może to i dobrze? W przeszłóści wiele osób się zadłużało i nawet nie zastanawiali się czy będą w stanie spłacać te wszystkie kredyty..... Aktualnie jest o wiele trudniej dostac kredyt i są dawane osobom, które rzeczywiście mają spory wkład własny i stabilne prace....
Poza tym mamy niskie stopy procentowe i trzeba liczyć na to,ze te stopy podrosną i tym samym kredyty zrobią się coraz droższe.

Paula883
Posts: 5
Joined: Wed 11 Jul, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Paula883 » Mon 30 Jul, 2018

Po to są stworzone kredyty czy pożyczki w różnej postaci żeby z nich skorzystać. Stają się one coraz bardziej popularne a jak ułatwiają nam życie. Podsyłam artykuł, który objaśnia po co bierzemy kredyt czy pożyczkę i jakie warunki trzeba spełnić, a będą one zawsze.

User avatar
Gookishe
Posts: 3
Joined: Wed 01 Aug, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Gookishe » Wed 01 Aug, 2018

Gdzie ten artykuł, bo chętnie poczytałbym? :)

kabix179
Posts: 6
Joined: Sun 24 Jun, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by kabix179 » Thu 30 Aug, 2018

Pauli chyba chodziło o podstronę pod tytułem kredyt. Ogolnie to nie jestem zwolennikiem brania kredytów na byle co. Polecam zawieranie umów kredytowych na powazne cele. Bez sensu jest branie na cele konsumpcyjne czy rozrywkowe.

tobiaszjablonski
Posts: 1
Joined: Tue 11 Sep, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by tobiaszjablonski » Tue 11 Sep, 2018

moim zdaniem całkiem uzasadnione jest branie kredytu na dom albo w celach inwestycyjnych jak na firmę. Ale branie kredytów właśnie na cele konsumpcyjne jest bez sensu. Tym bardziej, że takie kredyty są często wysoko oprocentowane.

User avatar
DrewniaQ
Posts: 3
Joined: Mon 24 Sep, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by DrewniaQ » Mon 24 Sep, 2018

Mam podobne zdanie. Kredyt ktory zaprofituje potem zyskiem jest okej. Inne to marnowanie czasu i pieniędzy.

Pader
Posts: 9
Joined: Sun 01 Jul, 2018

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by Pader » Sat 24 Nov, 2018

Jak potrzebuje kupić wypoczynek do salonu, a w danej chwili nie mam gotówki to nie mam brać kredytu? Nie przesadzajcie. Kredyty są dla ludzi. Nawet jak nie wyliczysz sobie najlepiej raty i masz problemy ze spłatą, to i kredyt konsolidacyjny mozna wziąć na całe zadłużenie. Zawsze jest jakieś wyjście.

kate
Posts: 4
Joined: Wed 04 May, 2016

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by kate » Fri 07 Dec, 2018

Czemu ma być trudniej? Jeśli jest zdolność kredytowa to nawet ze wpisem w BIK dostaniesz kredyt. W większości banków oczywiście, bo są też takie, które robią problemy. Czytałam jednak w poradniku https://poradnik-bik.pl/, że istnieje wiele możliwości by dostać pożyczkę czy kredyt mimo wpisy w BIK, a jeśli chcemy wziąć go w konkretnym banku ale przez BIK nie mamy możliwości możemy samodzielnie się wyczyścić w BIK. Super sprawa :) Czytajcie więcej w tej tematyce. Ja o wielu rzeczach nie wiedziałam.

lucjanpiatek
Posts: 4
Joined: Wed 17 Apr, 2019
Location: Elbląg

Re: Kredyty na dom - będzie trudniej

Post by lucjanpiatek » Wed 22 May, 2019

Nie zgodzę się, że będzie jakoś o wiele trudniej. Teraz to w pierwszej lepszej firmie dostępna jest bez sprawdzania baz (BIK,BIG,ERIF,KRD,CRIF czy KBIG). Firmy pożyczkowe prześcigają się w promocjach, zwłaszcza dla nowych klientów. A jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny na dom, to od kiedy tylko pamiętam było bardzo trudno z dostaniem odpowiedniej ilości gotówki. Nieliczni o bardzo wysokich zarobkach mogli liczyć na to, że im się uda otrzymać daną kwotę.
Jestem szczęśliwym ojcem oraz mężem, po godzinach prowadzę bloga, a tak poza tym to jestem rocznik 1970 :)



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”