Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by Wojciech Nitka » Fri 15 Aug, 2014

Na Facebook'u - https://www.facebook.com/domyzamniejniz ... e&app_data - pojawiał się oferta budowy domów w cenie poniżej 100 zł.

Warto zapoznać się bliżej z ofertą, np. na domek Aneta III
"Dom całoroczny "Aneta III", to idealne rozwiązanie zamiast małego mieszkania. Dom przeznaczony jest dla 4-8 osób. Przy jego stosunkowo nie wielkich gabarytach funkcjonalność wewnątrz jest zarówno wygodna jak i odpowiednio przemyślana. Doskonale się sprawdza jako dom letniskowy!
1. STAN "SUROWY ZAMKNIĘTY":
- konstrukcja (słupy, murłaty) profilu 14 x 14 cm,
- tragarze pionowe profilu 14 x 5 cm, poziome (14 x 7 cm, krokwie profilu 14 x 7 cm,
- elewacja: deska imitująca bale grubości 20 mm,
- podłoga drewniana 28 mm dół + sufitopodłoga góra 28 mm,
- okna PCV - 7 szt lub drewniane z okiennica z okuciami (pojedyncza szyba),
- drzwi zewnętrzne PCV lub drewniane z okuciami,
- pokrycie dachu blachodachówką,
- podbitka,
- rynny,
- taras zadaszony + barierki.
Koszt domu: 39 000 + montaż (8 000 zł) + transport (do 50 km GRATIS).

2. ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ:
- ocieplenie całego domu (ściany, podłoga, dach) wełną mineralną 100 mm - 3500 zł,
- ocieplenie całego domu (ściany, podłoga, dach) wełną mineralną 150 mm - 7000 zł,
- fundament na słupkach betonowych - od 3500 zł,
- impregnacja zewnętrzna - od 3000 zł,
- instalacje wod-kan i elektryczne - od 4000 zł,
- transport domu,
- wykonanie ściany kolankowej wysokości 80 cm - od 4000 zł,
- wydłużenie domu o 1 m - od 4500 zł,"

Nie będę oceniał oferty. Niech każdy sam przeanalizuje sobie podane tu dane. Jednak ze swej strony - niska cena, niska jakość, w żadnym stopniu nie spełniająca wymagań technologii i w żadnym stopniu nie gwarantująca trwałości.


woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by woomaa » Sat 16 Aug, 2014

Pisałem na FB: za mniej niż 100 tysi to może bym samodzielnie niewielki domek zgodnie z technologią postawił. Ale z firmą to niewykonalne.

roobik66
Posts: 787
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by roobik66 » Fri 22 Aug, 2014

Co to znaczy słaba jakość materiałów, czy deska podałogowa i solidna elewacja z deski jest gorsza od paneli i cienutkiego pseudotynku w ofertach za blisko 3k/m2 ? Co do domku Aneta, to niewiem są różne gusta, mi naprzykład to on pod całoroczny niespecjalnie podchodzi , to taki wybitnie letniskowy styl, co nie zanczy że nie da się w nim cały rok mieszkać, bo bez problemu się dać. Co do tanich w realizacji domków to projektów tak przmyslanych żeby zrobić tanio a wcale nie tandetnie jest multum, podam tu tylko 4 przykłady z brzegu domków 3-sypalniowych , wpisać eplans.com i w searchu w prawym górnym, rogu po kolei: HWEPL00938 , HWEPL06579, HWEPL65540 , HWEPL72753 , zresztą tam samych domków do 1200 sq. ft. czyli do około 110m2 jest kilkaset. Już wielokrotnie o tym pisałem domy stawiane w orginalnej amerykańskiej technologii (fundament crawl space, gont na dachu i oblicówka sajdingowa ) wychodzi niedrogo, w PL materiały do szkieletorów są relatywnie tanie czeny na poziomach sprzed kilkunastu lat, powiem tylko że w 2000 osb 12mm kosztowała 20zł/m2 a teraz 15zł/m2, itd. , robota (niestety dla wykonawców) na poziomach poniżej cen 2008r. Tak że naprawdę spokojnie można tanio dom wybudować, rzecz jasna nie jak się wybiera kosztownego wykonawcę z całą oprawą biurowo-prezesowo-kierowniczą-sektretarską itd. . Z Polskich projektów tanich w budowie (choć nie tak tanich jak amerykańskie projekty) to mozna polecić pracownię Proekoart. A wogóle pozostaje kwsetia co to znaczy w PL tanio bo prawda jest taka że ci co by reflektowali na domek za 100.000zł to nie są w stanie zorganizować nawet 50.000zł a koszty biurokracji przedbudową i przyłączy nie mówiąc o działce to dla nich kosmos finanasowy.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by Wojciech Nitka » Fri 22 Aug, 2014

roobik66,
my już od dawna wiemy, że preferujesz jak najtańsze budowanie, i to nie zawsze w zgodzie z tym co technologia wymaga.
Szkoda, że nie potrafisz ustosunkować się do moich uwag w stosunku do Twojego pisania, nie zawsze zgodnego z rzeczywistością.
A kiedy w końcu pokażesz to co budujesz? Jest nowe Forum więc może warto w końcu się nauczyć wstawiać zdjęcia i pochwalić się swoim tanim budowanie.

roobik66
Posts: 787
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by roobik66 » Fri 22 Aug, 2014

Już się nie będe udzielał na forum tym czy innym bo z dniem dzisiejszym zlikwidowałem działalność, gdyż nudne stało się wyczekiwanie aż klienci sprzedadzą mieszkanie, albo będą chcieli dać w rozliczeniu za dom ,mieszkanie, lub działki budowlane ,albo samochody. Kuriozalne jest także płacenie za kontakty do "klientów" , którzy grają klientów a nie mają ani działki ani projektu ani przedewszytkim kasy. W zleceniach pobocznych też już się zrobiła komedia , bo jeden z drugim ma wielkie wymagania odnośniw np. gatunku drewna na taras a budżet poniżej połowy kosztów materiałowych, albo mają ludzie pomysły że domek narzedziowo -ogrodowy 25m2 z wykończeniem i ociepleniem chcą wydać za całość 7 tys. zł. Ciekawe jak . Udaję się na antypody w celu pomocy przy odbudowie miasta Christchurch.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by Wojciech Nitka » Fri 22 Aug, 2014

Powodzenia.

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by Martin5 » Tue 26 Aug, 2014

Wojciech Nitka wrote:Jest nowe Forum więc może warto w końcu się nauczyć wstawiać zdjęcia i pochwalić się swoim tanim budowanie.
Co to za nowe forum?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by Marcin L » Fri 05 Sep, 2014

roobik66 wrote:Już się nie będe udzielał na forum tym czy innym bo z dniem dzisiejszym zlikwidowałem działalność, gdyż nudne stało się wyczekiwanie aż klienci sprzedadzą mieszkanie, albo będą chcieli dać w rozliczeniu za dom ,mieszkanie, lub działki budowlane ,albo samochody. Kuriozalne jest także płacenie za kontakty do "klientów" , którzy grają klientów a nie mają ani działki ani projektu ani przedewszytkim kasy. W zleceniach pobocznych też już się zrobiła komedia , bo jeden z drugim ma wielkie wymagania odnośniw np. gatunku drewna na taras a budżet poniżej połowy kosztów materiałowych, albo mają ludzie pomysły że domek narzedziowo -ogrodowy 25m2 z wykończeniem i ociepleniem chcą wydać za całość 7 tys. zł. Ciekawe jak . Udaję się na antypody w celu pomocy przy odbudowie miasta Christchurch.
Powodzenia Robbik66 :)
Ja jednak zostaje w moim pieknym kraju mimo ,,przygód" na jednej z budow ;)

NatTadi23
Posts: 3
Joined: Thu 11 Sep, 2014

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by NatTadi23 » Fri 12 Sep, 2014

Oferta niezła .

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by Marcin L » Fri 12 Sep, 2014

Nierealna ....chyba ze samemu i o domku letniskowym mowimy ;)

kamik
Posts: 3
Joined: Wed 08 Oct, 2014
Location: warszawa
Contact:

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by kamik » Wed 08 Oct, 2014

Obejrzałem na facebooku i niektóre są naprawdę świetne, mnie się najbardziej podoba ten żółty z tarasem

Piotr87
Posts: 5
Joined: Wed 22 Oct, 2014

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by Piotr87 » Wed 22 Oct, 2014

Coś takiego by mnie urządzało.

migrant
Posts: 1
Joined: Fri 21 Nov, 2014

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by migrant » Fri 21 Nov, 2014

Z moim kaprysem raczej nie wyjdzie takie coś. 70 tyś kosztował generalny remont. Na początku miało być 50 a wyszło jak wyszło. Budowa domu pewnie analogicznie by wzrosłą o 80% :D

matiszati
Posts: 25
Joined: Fri 03 Oct, 2014

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by matiszati » Fri 12 Dec, 2014

Dla chcącego nic trudnego. W momencie gdy jednak okazuje się, że jest jakiś większy problem to lecą dziesiątki tysięcy na ratowanie sytuacji. Tak w przypadku moim było z gruntem. Wynająłem transport od tomczyk.waw.pli coś takiego dodało mi 35 tys. do mojego marzenia o 150 tys i nie wiećej :D

alberth
Posts: 3
Joined: Sat 13 Dec, 2014
Contact:

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by alberth » Sat 13 Dec, 2014

Ciekawa opcja...

mariober
Posts: 28
Joined: Sat 03 Jan, 2015
Location: Norwegia

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by mariober » Sat 03 Jan, 2015

:P ja robię projekt dla siebie domu 100m2 parterowy ściany 20cm wełna bez piwnic dachówka elewacja drewniana i nie mogę zejść poniżej 140 000 własna praca bo domy takie buduje na co dzień.

Za 100 000 to bajka , a jak komuś się uda zbudować taki dom ( całoroczny o przyzwoitym metrażu powyżej 75m2 )zatrudniając firmę niech się pochwali a prezydent da tej firmie Medal. :P
wypowiadam się tylko gdy wiem o czym mówię !

hozy
Posts: 1
Joined: Tue 03 Feb, 2015

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by hozy » Wed 11 Feb, 2015

matiszati wrote:Dla chcącego nic trudnego. W momencie gdy jednak okazuje się, że jest jakiś większy problem to lecą dziesiątki tysięcy na ratowanie sytuacji. Tak w przypadku moim było z gruntem. Wynająłem transport od Tomczyk i coś takiego dodało mi 35 tys. do mojego marzenia o 150 tys i nie wiećej :D
A co to za, od której wynająłeś transport? Skąd oni są? Możesz dać więcej informacji?

drewrun
Posts: 35
Joined: Thu 31 Jul, 2014

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by drewrun » Mon 23 Mar, 2015

Myślę, że taki dom to świetne rozwiązanie. Ja mniej więcej tyle zapłaciłem za swój. W ogrodzie postawiliśmy teraz domek ogrodowy w którym będziemy mogli sobie odpoczywać w letnie dni.

Ogrodolandia
Posts: 13
Joined: Tue 30 Dec, 2014

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by Ogrodolandia » Wed 25 Mar, 2015

Coś w tym jest, że każdy chce mieć dach nad głową, ale czasem ludzie też mają nierealne wymagania i oczekiwania. Z życia też to znam :)

KKasia
Posts: 1
Joined: Sat 13 Dec, 2014

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by KKasia » Thu 26 Mar, 2015

Nie ma szans w takiej cenie, nawet z wykorzystaniem niskiej jakości materiałów postawić domu w którym można mieszkać cały rok. No może gdyby całą pracę wykonywać samemu. Chociaż samemu też wszystkiego się nie zrobi...

edytakula79
Posts: 5
Joined: Tue 24 Mar, 2015

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by edytakula79 » Mon 30 Mar, 2015

dobra oferta dziękuje za podpowiedzi :)

JustynaWagner
Posts: 10
Joined: Fri 10 Apr, 2015

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by JustynaWagner » Fri 10 Apr, 2015

100tyś? Sama chcę taki dom.

agniecha_001
Posts: 14
Joined: Fri 11 Sep, 2015

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by agniecha_001 » Fri 11 Sep, 2015

Perspektywa posiadania domu za 100 tyś zł. wygląda bardzo kusząco. Pytanie tylko czy jest to realne. Nie sztuką wybudować dom za takie pieniądze, tylko ważne jest jak się później mieszka. Czy dom jest ciepły czy trzeba będzie wydawać krocie na jego ogrzanie? No i jakoś nie che mi się wierzyć, że w tej kwocie zmieszczą się materiały i robocizna - chyba na czymś trzeba przyoszczędzić :wink:

ranliburg
Posts: 14
Joined: Fri 09 Oct, 2015

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by ranliburg » Sat 10 Oct, 2015

Mniej niż 100 tysięcy? Przecież to niemożliwe.

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by pecoalsw » Thu 26 Nov, 2015

Witam, za ta cene mozna kupic sobie nawet 16 samochodow (w cenie 6000zl za sztuke). http://www.tatanano.com/index.php. Jakosc produktow w pewnym sensie byc moze nawet porownywalna :-) ...

saltepano
Posts: 9
Joined: Fri 11 Dec, 2015

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by saltepano » Sat 12 Dec, 2015

Za mniej niż 100 tys.? Przecież to nierealne ;/

morgeran
Posts: 3
Joined: Tue 19 Apr, 2016

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by morgeran » Wed 20 Apr, 2016

Tak jak mówią przedmówcy - taka cena to chyba za domek letniskowy:)

HirotatoGouda
Posts: 5
Joined: Mon 04 Apr, 2016
Location: Białystok

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by HirotatoGouda » Thu 21 Apr, 2016

Zółty był fajny.
To tyle z konkretów. Natomiast jeśli komuś się wydaje, że za taką kwotę można postawić dom - wybaczcie, ale to nierealne. Zgadzam się tez z przedmówcą, chyba, że mowa o domku letniskowym

Marek123
Posts: 5
Joined: Wed 05 Dec, 2018

Re: Domy za mniej niż 100 tyś. zł.

Post by Marek123 » Wed 05 Dec, 2018

100 tys to strasznie mało jak na podstawienie domu, w którym można normalnie mieszkać. Szczególnie teraz, jak ceny wszytskiego rosną



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”