kredyt????

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
ANEROMA
Posts: 2
Joined: Thu 23 Mar, 2006
Location: Warszawa

kredyt????

Post by ANEROMA » Thu 23 Mar, 2006

Hej, próbowałam w wyszukiwarce znaleźć cokolwiek odnośnie kredytów na domy w technologii kanadyjskiej, ale niestety nic nie znalazłam... Mam pytanie do uzytkowników czy ktoś brał taki kredyt na budowę domu w tej technologii?? jeśli są tacy to w jakich bankach taka opcja była możliwa no i jakich zabezpieczeń wymaga bank... w żadnej ofercie kredytów hipotecznych które przeglądałam nie uwzględnia się ewentualnej budowy domu w tym systemie... a ja bez kredytu to niestety całe życie chyba spędze w swojej kawalerce....no i czy może jest ktoś z Siedlec kto wybudował sobie taki dom??? bo chciałabym ten dom w siedlcech. Będę wdzięczna za pomoć lub nakierowanie. Dziękuję i pozdrawiam.


rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Thu 23 Mar, 2006

W bankach z którymi my mieliśmy przyjemność/nieprzyjemność wspólpracować, dom drewniany traktowany jest jako murowany. W zwiazku z czym ostatnio mieliśmy niezłą gimnastykę po podzieleniu kredytu na 13 transz:)
Ale są banki (te niezbyt popularne i chyba taki jeden największy:)) które mają inne podejście - znaczy się, trzeba ich poinformować, że chodzi o drewniaka.
Własnie w tym roku będziemy te rozwiązania testowali. Zobaczymy....
pozdrawiam

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 23 Mar, 2006

a jaka jest różnica w kredycie na dom murowany ,a szkieletowy??????????
może pierwsze zapytać w banku

z tego co wiem dla banków z którymi się kontaktowałem nie miało to znaczenia

ja w zeszłym roku brałem kredyt i nie było żadnych problemów ,bank wypłacił mi kredyt w 4 transzach zgodnie z przedłożonym harmonogramem wpłat który był w umowie z firmą wykonawczą

i to tyle

pozdrawiam

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Thu 23 Mar, 2006

W banku, w którym brał kredyt nasz inwestor, w ogóle nie przewidują budowania systemem szkieletowym:)
Czym sie rożni??
Podziałem transz wg prac przy murowanym. ommurowany idzie po kolei etapami od dołu. Szkielet staje cały, ale brakuje jakiegoś elementu - np. podłogi to tylko siatka legarów i żeber. I już nie zaliczają. Za ściany płaca dopiero po tynku zawnętrznym, a za ich ocieplenie dopiero po ocepleniu całego domu(wełna, styropian wszedł razem z tynkiem). Nie mam tutaj całej rozpiski rat i punktów procentowych, koniecznych do następnych transz, więc nie napiszę dokładnie.
Z kolei jeden mały bank daje wg tego jak my napiszemy - czyli akurat na 4 transze:) - dla nas to optymalny sposób finansowania. jesli tylko inwestor spełnia ich wymagania:)
Pozdrawiam[/url]

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 23 Mar, 2006

w moim przypadku był to bank PKO BP

dziwili tylko się trochę na początku - bo im się termin (konkretnie rok) zakończenia inwestycji nie chciał zgadzać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam

ps. brałem kredyt praktycznie na 100% domu

ANEROMA
Posts: 2
Joined: Thu 23 Mar, 2006
Location: Warszawa

Post by ANEROMA » Thu 23 Mar, 2006

dziękuję za info. na chwile obecną jestem spokojniejsza o to że takie kredyty jednak funkcjonują. Dzięki

rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Thu 23 Mar, 2006

No więc włąsnie najprawdopodobniej PKO BP przestesujemy w tym roku. Cieszę sie, że nie robią problemów:)
pozdrawiam

alex.57
Posts: 56
Joined: Tue 15 Nov, 2005
Location: Bory Tucholskie

Post by alex.57 » Thu 23 Mar, 2006

Próbujcie w Bankach Spółdzielczych, indywidualnie traktują każdego klienta. :D Pozdrawiam.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 24 Mar, 2006

zgadza się

jest tylko jeden problem ( oczywiście nie dla każdego) BS udzielają praktycznie tylko kredytów złotówkowych



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”