przygotowanie terenu pod termopłytę

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
Przemek25lbn
Posts: 2
Joined: Wed 14 Jun, 2017

przygotowanie terenu pod termopłytę

Post by Przemek25lbn » Tue 15 May, 2018

Witam
Buduję dom szkieletowy z firmą SPOMET ,123m2 i mam przygotować teren pod termopłytę.
Od wykonawcy termopłyty otrzymałem informację ,że może on przygotować teren za kwotę 28-29 tyś zł. Działka jest w miarę równa. Czy to możliwe ,żeby to było aż tak drogie ?


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: przygotowanie terenu pod termopłytę

Post by zbiegusek » Tue 15 May, 2018

Możliwe. Jakaś rzecz jest warta tyle, ile może za nią ktoś zapłacić. Ja bym nie zapłacił - IMO przygotowanie terenu pod termopłytę (co to jest?!) wchodzi w zakres wykonania tejże. Za którą - ewentualnie - tyle mógłbym zapłacić. :)

yaroszek
Posts: 63
Joined: Sat 22 Oct, 2016

Re: przygotowanie terenu pod termopłytę

Post by yaroszek » Wed 16 May, 2018

No właśnie, Zbiegusek ma rację. Co wchodzi w skład tejże usługi. Generalnie pod tym pojęciem możemy mieć od wytyczenia geodezyjnego przez wykop i usunięcie humusu z terenu działki (a nie tylko przerzucenie na kupkę) odpowiednie zdrenowanie aż do wylania "chudziaka", który też często jest pod płytą fundamentową. A we wszystkim trzeba wziąć pod uwagę warunki geologiczne. To, że płaska działka to jest jedno, ale to co jest w gruncie to drugie.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: przygotowanie terenu pod termopłytę

Post by toja » Mon 21 May, 2018

Pisze:
zbiegusek wrote:... przygotowanie terenu pod termopłytę (co to jest?!) wchodzi w zakres wykonania tejże.
lecz wcześniej temu zaprzecza:
zbiegusek wrote:Jakaś rzecz jest warta tyle, ile może za nią ktoś zapłacić.
Oczywiście niedosłownie :oops: - w zakres wchodzi to na co się umówimy.

Wracając do sedna - jest to częsta praktyka wyjmowanie z zakresu "płyty" ( co by to nie oznaczało) "przygotowania terenu" ( co by to nie oznaczało).
A to "przygotowanie terenu" to jest właściwy fundament. A ta "płyta"???

kabix179
Posts: 6
Joined: Sun 24 Jun, 2018

Re: przygotowanie terenu pod termopłytę

Post by kabix179 » Sun 24 Jun, 2018

Ja ogólnie nie jestem zwolennikiem płyty, choć po przeczytaniu wcześniejszych postów muszę się nad tym jeszcze raz pochylic.

User avatar
ModrzewEuropejski
Posts: 3
Joined: Tue 26 Jun, 2018

Re: przygotowanie terenu pod termopłytę

Post by ModrzewEuropejski » Tue 26 Jun, 2018

Ja bardzo polecam zajrzeć do tematu, ja u siebie zrobiłem termopłytę i powiem szczerze, że jestem bardziej zadowolony niż myślałem, że będę. :D

pispswarren
Posts: 5
Joined: Thu 04 Jul, 2019

Re: przygotowanie terenu pod termopłytę

Post by pispswarren » Tue 16 Jul, 2019

Probowalam juz dowiedziec sie u zrodla ale poki co nie moge sie z nimi skontaktowac. Moze ktos z was wie ile kasy trzeba liczyc na postawienie takiego domu - interesuje mnie stan deweloperski.



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”