Technologia M-bal jakieś wrażenia?

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
Ronin
Posts: 3
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Technologia M-bal jakieś wrażenia?

Post by Ronin » Sun 23 Jul, 2006

Witam wszystkich
Mam zamiar, zapewno jak większość użytkowników tego forum, wybudować dom drewniany o powierzchni mieszkalnej około100mkw+garaż. Wiadomo jakie technologie mam do wyboru interesuje mnie natomiast technologia M-bal firmy Magnus tu jest opis : http://www.magnuslog.com/domy/pl/sysbal.html
Interesujące jest to, że podobno ten bal jest ciepły i nie wymaga ocieplania budynku - tak twierdzi firma. Tylko czy to nie jest przypatkiem coś nie zdrowego?
Taki dom w tej technologi kosztuje około 200tys netto http://www.magnuslog.com/domy/pl/haga.html
Podobnie kosztuje ten dom - http://www.magnuslog.com/domy/pl/proj_bal.html

Ceny bez fundamentów, dach pokryty osb + papa, brak białego montażu (wanny umywalki itd) bez jakiego kolwiek lakierowania podłóg i pewnie bez kilku innych rzeczy. Ta cena nie wydaje mi się atrakcyjną ale może to tylko moje odczucie.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Technologia M-bal jakieś wrażenia?

Post by Wojciech Nitka » Tue 25 Jul, 2006

Ronin wrote:Taki dom w tej technologi kosztuje około 200tys netto http://www.magnuslog.com/domy/pl/haga.html
Skąd wziołeś tę ceną? Co dokładnie obejmuje cena?

Ronin
Posts: 3
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by Ronin » Tue 25 Jul, 2006

Cenę dostałem mailem od firmy Magnus

Zakres dostawy i montażu objęty ofertą:
Dostawa obejmuje:
- ściany nośne zewnętrzne
- podwaliny, oczepy, słupy, nadproża
- ocieplenie ścian zewnętrznych izolacją M – Term
- stolarka drewniana okienna i drzwiowa zewnętrzna z opaskami kryta lakierem kryjącym
- elementy konstrukcji dachu (murłaty, słupy, krokwie, płatwie, jętki, nadbitki, wiatrownice, kleszcze)
- elementy konstrukcji stropu nad parterem (słupy, podciągi, miecze, zastrzały, belki stropowe – jeżeli występuje strop )
- elementy konstrukcji balkonów (jeżeli występują balkony)
- folia wiatrowa, kontrłaty
- pokrycie dachu płytą OSB
- jednowarstwowe pokrycie dachu papą
- załadunek kompletu elementów na zestaw transportowy, koszt transportu pokrywa Kupujący
Okres realizacji zamówienia od 4 – 8 tygodni

Haga M-Bal 270 połączenie łątkowo - sumikowe -191 991,78 PLN
12 Haga M-Bal 270 połączenie węgłowe - 204.475,95 PLN

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 25 Jul, 2006

Zwróć uwagę - masz tylko zewnętrzną skorupę domu - ściany zewnętrzne z konstrukcją dachu.
Brak:
- posadowienia budynku,
- ścianek wewnętrznych,
- brak podłogi na parterze i (ewentualnej) na poddaszu,
- brak wszelkich instalacji,
- brak białego montażu,
- brak robót wykończeniowych,
- brak jakiejkolwiek instalacji wentylacyjnej,
- brak pokrycia dachu,

A jak może wytępować jednakowa cena dla budynku z poddaszem użytkowym czy bez, z balkonem czy bez?

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 25 Jul, 2006

witam
może się czepiam ,ale bardzo spodobało mi się to określenie
- folia wiatrowa,
:lol:
rzecz druga
Ta cena nie wydaje mi się atrakcyjną ale może to tylko moje odczucie.
że ta cena nie jest atrakcyjna to mało powiedziane, doliczyć drugie 200.000 za wykończenie i wyjdzie jak by nie patrzeć 400 000 za dom 102 m, to chyba ciut dużo
pozdrawiam

Ronin
Posts: 3
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by Ronin » Wed 26 Jul, 2006

Dostałem ofertę firmy Domy i Domki i powiem wam, że jestem pod wrażeniem. Jeżeli wszystko jest tak jak opisują to jest to najlepsza oferta jaką dostałem a dostałem ich wiele.

Co do tej opcji z m-balem to rzeczywiście jakaś szmira interesuje mnie jednak samo rozwiązanie tego bala. Ciekawe czy naprawdę jest taki ciepły i czy nie jest szkodliwy?

gk83
Posts: 4
Joined: Sun 27 Dec, 2009

Re: Technologia M-bal jakieś wrażenia? MAGNUS,MBAL,m-bal

Post by gk83 » Thu 07 Jan, 2010

MAGNUS i system MBAL ...... szkoda gadac nie polecam jak i systemu jak i samej FIRMY
Bylem osobiscie w Łasku ... i powiem tyle milutko itp. ale potem kontakt sie urwal... i BAAARDZO trudno moglem sie o cokolwiek doprosic po 3 miesiacach dopiero sie ktos odezwal....
I zrezygnowalem jak poczytalem na necie opinie... pokrywaja sie w 110% z moimi odczuciami... NEGATYWNYMI oczywiscie :( - szkoda tylko tego paliwa i trasy jaka wykonalem do siedzimy w ŁASKU
[shadow=brown]ODRADZAM MAGNUSA i ich zimnego MBALA.....[/shadow]



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”