Stary dom z bali "dawcą" elementów - czy warto?

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
twoman
Posts: 6
Joined: Sun 29 Apr, 2007

Stary dom z bali "dawcą" elementów - czy warto?

Post by twoman » Thu 03 May, 2007

Nie znalazłem bardziej odpowiedniego działu,dlatego swój post zamieszczam tutaj...
Mam okazję kupić stary dom w bardzo dobrym stanie (bale 14 cm). Niestety, jak na moje potrzeby, dom jest zbyt duży (10 x 20m). Dodatkowo jest to dom piętrowy. Orientacyjna całkowita pow. domu to 300 m2. Na parterze wysokość pomieszczeń to ok. 3m.
Czy warto kupić go na materiał w celu wykorzystania do budowy innego projektu?
Nie zawracał bym sobie tym głowy, gdyby nie jego bardzo dobry stan techniczny. Dodatkowo w domu jest wiele elementów do wykorzystania, jak np. bardzo bardzo przyzwoite drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, deski podłogowe, piękne drewniane sufity
Wywiad środowiskowy ujawnił, że wybudował go bardzo zamożny człowiek, a materiał do budowy (odpowiedniej jakości) sprowadzany był z odległych rejonów Polski. Już na pierwszy rzut oka widać, że inwestor nie oszczędzał na niczym.
Istotną kwestią jest fakt, że cena tego "wielkoluda" jest porównywalna z ceną małego domku.
Z drugiej strony... aż szkoda "niszczyć" to cudo. Dom prezentuje sie bardzo okazale. Doskonale nadawałby się np. na jakiś mały zajazd... Jakieś sugestie?


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”