ocieplenie od zewnątrz

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
iska
Posts: 3
Joined: Thu 17 Feb, 2005

ocieplenie od zewnątrz

Post by iska » Tue 08 Mar, 2005

witam
chciałabym ocieplić do z bali drewnianych od zewnątrz. wykończona ma byc tynkim (życzenie Inwestora). moje pytanie więc brzmi: jak mam zamocować do wiatroizolacji tynk?? wiem, że trzeba zrobic rusz dystansynjy, do którego mocuje się deski, ale jak do tego przymocować tynk?? czy do ruszt trzeba przymocować płyty?? jak tak to jakie?? czy w ogóle jest to możliwe?? czy pozostaje mi ocieplenie wewnętrzne?? prosze o pomoc, dziękuje


iska
Posts: 3
Joined: Thu 17 Feb, 2005

cd

Post by iska » Tue 08 Mar, 2005

dodam jszcze, ze jest to budynek istniejący. projektowana jest w nadbudowa ze ścian szkieletowych drewnianych. ściany na dole wykonane są bali, mają zostać, więc trzeba je ocieplić :)
i jeszcze jedno pytanko :) jak już ocieple te ściany na dole, to co zrobić z prestrzenią, która zostanie na górze, gdyż ściana o konstr. szkieletowej drewnianej będzie miała szer. ok. 15-16 cm. czym zapełnić powstałą różnice?? nie wiem czy mnie Pan zrozumiał :( mam nadzieje, że tak, bo ja już ślęcze nad tym od paru dni i nic nie moge wymyslić :( i powoli zaczynam mieć dość projektowania :)
(bale istniejące mają szer. 19 cm)

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 08 Mar, 2005

Jeżeli chodzi o docieplenie domu z bali z zewnątrz.
Układ warstw od strony bali winien wygądać następująco:
- bale drewniane,
- folia wiatroizolacyjna,
- ruszt drewniany zapewniający przewietrzanie, grub. np. 3 cm, w rozsatwie nie większym niż 60 cm,
- styropian grub. 5 cm,
- tynk na styropianie,

Co się tyczy nadbudowy:
- ścianę szkieletową możesz postawić w licu ściany z bali, a warstwy zewnętrzne (szczelina plus styropian z tynkiem) możesz wykonać podobnie jak niżej, co pozwoli zachować Ci jednolite lico ściany.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”