remont i rozbudowa starego domy z bali_ czy to możliwe???

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
anusiac
Posts: 1
Joined: Sat 16 Feb, 2008

remont i rozbudowa starego domy z bali_ czy to możliwe???

Post by anusiac » Sat 16 Feb, 2008

Witam!!! Nie jestem ekspertem i dlatego chciałabym się skonsultować, mam możliwosć kupienia domu z bali zbudowanego w 1958 roku, dom jest zamieszkały i wydaje mi się że jest w całkiem dobrym stanie, chciałbym go kupić ale tylko jeśli jest mozliwość rozbudowania takiego domku, chciałbym dobudować jedno lub dwa pomieszczenia w parterze i podnieść dach tak aby zrobić poddasze użytkowe. mam pytanie, czy z technicznego punktu widzenia taka rozbudowa w ogóle wchodzi w gre i na co powinnam zwrócić uwage przed zakupen aby upewnić się że stan techniczny jest na tyle dobry aby umożliwić rozbudowę. mam jeszcze jedno pytanie, czy taka rozbudowa byłaby opłacalna i jaka orientacyjnie byłaby róznica w cenie pomiędzy rozbudową a wybudowaniem nowego domu. Z góry dziękuję za porade i pozdrawiam serdecznie


Grzegorz Rojek
Posts: 1
Joined: Thu 24 Apr, 2008

Post by Grzegorz Rojek » Thu 24 Apr, 2008

Witam,
od 3 lat jestem szczęśliwym posiadaczem domu z bali z 1959r w beskidach. Nigdy nie zamieniłbym go na nowy dom z bali. Po prostu tam jest klimat i o to chodziło a dom został kupiony przypadkiem, bo szukalismy działki
pod weekendowe grilowanie, a w przyszłości altanę-szałas. I trzeci już rok go remontujemy, ale to czysta przyjemność. Własnie nadszedł czas na wymianę dachu i zrobienie kliku pomieszczeń na poddaszu.
Dom był w dobrym stanie, jednak do gruntownego odświeżenia o wymiarach 12 x 8 metrów, klasyczna chałupa beskidzka - wejscie do szerokiej widnej sieni, po obu stronach po dwie izby.
Służę pomocą w poszczególnych etapach remontu. Dom wykorzystywany jest jako miejsce urlopowego i weekedowego miejsca spotkań z rodziną i znajomymi, również zimą, ponieważ zrobiłem ogrzewanie kominkowe jako uzupełnienie pieców kaflowych z kuchni i pokoju. Małzonka nie oddałaby go nawet za bardzo duże pieniadze.
Gorąco polecam zakup takiego domu, choć koszt nabycia i remontu może być podobny do nowowybudowanego, jeżeli chcemy uzyskać w miarę wgodny ( nie luksusowy) standart.
Pozdrawiam Grzegorz

Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”