Proszę o opinie p. Nitkę w sprawie prawidłowego ocieplenia

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
pit79
Posts: 14
Joined: Fri 15 Feb, 2008

Proszę o opinie p. Nitkę w sprawie prawidłowego ocieplenia

Post by pit79 » Mon 19 May, 2008

Szanowni forumowicze, czy moglibyście mi pomóc i powiedzieć jak to powinno byc poprawnie zrobione, to czyli ocieplenie domu z bali.
Dom (1935 r.) z bala 10cm, przenoszony w nowe miejsce, stoi juz wybudowany na mojej działce 2-3 miesiące. Przymierzam się do ocieplenia go wełną grubosci 15 cm i mam problem które rozwiazanie jest poprawne?
- 1. bal - folia - poziomy ruszt 5 cm i w nim wełna - pionowy ruszt 10cm i w nim wełna - wiatroizolacja - pionowy ruszt 2,5 cm - szalówka
- 2. Propozycja mojego cieśli - bal - pionowy ruszt 15 cm i w nim wełna - wiatrolizolacja - szalówka

Czy wiatroizolacja i praizolacja może się stykać z wełną, czy powinny byc szeliny, jeśli tak to jakie i gdzie? Bardzo proszę o pomoc.
Trapi mnie jeszcze jedno czy moje bale powinnienem traktować, jako mokre czy suche?


pit79
Posts: 14
Joined: Fri 15 Feb, 2008

Post by pit79 » Mon 19 May, 2008

Mam, jeszcze pytanie odnośnie mocowania ślizgowego rusztu - co to oznacza i jak powinno byc to fachowo wykonane?

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Proszę o opinie p. Nitkę w sprawie prawidłowego ocieple

Post by Wojciech Nitka » Tue 27 May, 2008

pit79 wrote: - 1. bal - folia - poziomy ruszt 5 cm i w nim wełna - pionowy ruszt 10cm i w nim wełna - wiatroizolacja - pionowy ruszt 2,5 cm - szalówka
- 2. Propozycja mojego cieśli - bal - pionowy ruszt 15 cm i w nim wełna - wiatrolizolacja - szalówka
Sądząc po układzie folii wiatroizolacyjnej, rozumiem że przedstawione układy dotyczą rozwiązń zewnętrznego ocieplenia domu. Jeżeli tak to układ "1" jest jak najbardziej jest prawidłowy.

Więcej na ten temat poczytasz tutaj - http://www.szkielet.com.pl/domy_z_bali. ... bali&id=24 i tutaj - http://www.szkielet.com.pl/domy_z_bali. ... ala-&id=17
Powodzenia


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”