Mocownie rusztu do ściany z bali

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
Maku
Posts: 5
Joined: Sat 24 Nov, 2007

Mocownie rusztu do ściany z bali

Post by Maku » Thu 18 Dec, 2008

Witam,
Jaki system mocowania rusztu ( przede wszystkim pod ocieplenie, ale nie tylko, bo np. pod plyte g-k do łazienki ) do ściany z bali sprawdza się najlepiej ?
Chodzi o to, że bale na ścianach będą osiadać, więc nie można przymocować drewnianej listwy w pionie do więcej niż jednego bala, bo albo wygnie listwę, albo wyrwie łącznik, albo zawiesi bala. Wiadomo, że na jednym punkcie mocowania listwa taka nie będzie trzymać się zbyt dobrze. Trzeba zatem umocować listwy tak, aby bale mogły swobodnie osiadać.
Czy ktoś z Was ma pomysł, albo lepiej doświadczenie związane z tym tematem ? Chodzi mi o konkretne rozwiązanie techniczne.
z góry dziękuje za odpowiedzi.


Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Thu 18 Dec, 2008

profile CD60 oraz wieszaki ES Plus - ZOBACZ

Maku
Posts: 5
Joined: Sat 24 Nov, 2007

Post by Maku » Fri 19 Dec, 2008

Dziękuje za odpowiedz
przyjrzałem się wnikliwie temu rozwiązaniu, ale przyznam, że wogóle nie widzę zastosowania w rozwiązaniu tego problemu:
- mocowanie wieszaka ES nie zapewnia mu żadnej mozliwości ruchu w pionie - szczelina jest pozioma
- mocowanie samego profilu do wieszaka wyglada podobnie - mocowanie na blachowkręt nie sprawi, że profil będzie mógł "jeździć" po wieszaku jak po szynie, bo to mocowanie jest stałe - no chyba żeby wyciąć w profilu w miejscu mocowania z wieszakiem podłużną szczelinę
- kwestia grubości ocieplenia, które można zastosować -przypuszczam, że 10cm to już grubość nie do poonania w tym systemie
nie wiem, może coś źle zrozumiałem, ale zupełnie nie widzę zastosowanie tego systemu
pozdrawiam
może ktoś ma jeszcze jakis inny pomysł?

Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Sat 20 Dec, 2008

Maku wrote:- mocowanie wieszaka ES nie zapewnia mu żadnej mozliwości ruchu w pionie - szczelina jest pozioma
- mocowanie samego profilu do wieszaka wyglada podobnie - mocowanie na blachowkręt nie sprawi, że profil będzie mógł "jeździć" po wieszaku jak po szynie, bo to mocowanie jest stałe
a dlaczego ma jeździć jak po szynie? czy te Twoje bale będą skakały góra-dół o 10 cm?
wieszaki mają odpowiedni kształt oraz są wykonane z cienkiej blachy, więc mogą pracować w każdym kierunku, najlepiej kup sobie jeden i zrób eksperyment, zobaczysz jaki mają zakres ruchu
Maku wrote:- kwestia grubości ocieplenia, które można zastosować -przypuszczam, że 10cm to już grubość nie do poonania w tym systemie
wieszaki są do grubości 120 mm


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”