strop miedzykondygnacyjny w starym domu

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
mczer
Posts: 6
Joined: Tue 29 Sep, 2009

strop miedzykondygnacyjny w starym domu

Post by mczer » Wed 30 Sep, 2009

Przeszukałem forum niestety nie znalazłem podobnego problemu. Planuje adoptować istniejący strych na pom. mieszkalne. Obecnie jest (od góry)
1. Deski
2. Belki stropowe 22 x 16 cm w rozstawie co 90-100 cm (wydaje mi sie dośc solidne), izolacja z wełny szklanej
3. Podbitka z desek
4. Tynk
Nie chciałbym znacznie podnosić poziomu poziomu posadzki na poddaszu oraz pozostawić sufit w pom. parteru jeśli to możliwe.
Planowałem tak:
1. W łazience płytki, w sypialniach panele lub jakaś podłoga drewniana.
2. Płyta OSB 3 grubości 22 mm na podkładkach izolacyjnych np. z korka technicznego gr. 3 mm lub płyte OSB, np. 2 x 10 lub 2 x 12 mm, układane naprzemiennie, skręcane wkrętami
3. Łaty 5 x 5 cm - ruszt pod płytę osb (jesli to konieczne)
4. Między legary wełna mineralna 15 - 20 cm
5. Podbitka z desek i tynk (bez zmian)

- nie wiem jak rozwiązać problem akustyki (czy podkładki z korka wystarczą) a może zastosować jakąś izolację wygłuszająca (jak tak to gdzie)?
- z tego co poczytałem pustka pow. nie jest konieczna ale może ze wzgłedów akustyki byłaby wskazana?
- do rozwiązania jest jeszcze problem izolacji posadzki łazienki planowanej na poddaszu (Folia w płynie lub zestawy uszczelniające np mapei - tylko w którym miejscu)
Porosze o podpowiedz i z gory dziekuje.


FiberPanel
Posts: 1
Joined: Sun 27 Sep, 2009
Location: Polska

Post by FiberPanel » Sun 18 Oct, 2009

Post usunięty za permanentne łamianie zasad działania Forum.
Administrator

mczer
Posts: 6
Joined: Tue 29 Sep, 2009

Post by mczer » Thu 22 Oct, 2009

pisze pan o dodatkowych legarach na istniejących belkach - takie rozwiazanie podnosi poziom posadzki. Moze jest mozliwosc ulozenie legarów w płasczyznie istniejscych belek albo troche ponad - czyli nacinajac legary tak by np. wystawaly ponad poziom górny belki około 5-6 cm. Myslałem ze proponowane przeze mnie łaty 5x5 cm wystarcza jako ruszt pod płyte np. fiberwall , o której pan pisze na podkładkach oczywiscie. I jakie Pan proponuje wymiary w/w legarów w rozstawie 60x60cm?
pozdrawiam i z góry dzieki za odp, mirek


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”