Wilgotność w domu z bali

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
magda
Posts: 2
Joined: Fri 23 Sep, 2005
Location: okolice Warszawy

Wilgotność w domu z bali

Post by magda » Fri 23 Sep, 2005

Witam
Nie wiem do kogo zwrócić się o informacje jaka zazwyczaj jest i jaka byc powinna wilgotność w domu z bali z poddaszem standardowo wykończonym G-K. Jest to dla mnie istotna informacja, gdyż podejrzewam, iz mój dom może być przyczyna kłopotów zdrowotnych mojego 5 letniego synka i teraz rowniez moich.
[/b]


rzyraf
Posts: 152
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Contact:

Post by rzyraf » Fri 23 Sep, 2005

Generalnie niezaleznie od technologii powinna się kształtować na poziomie 45-55%. Zależy to głównie od jakości okien (szczelności) oraz wentylacji.
Nie wiem o jakie kłopoty chodzi,. ale jesli to bal ocieplony (:) ) to źródła kłopotów szukałbym na przykład w ociepleniu, ew. za płytą gk na poddaszu.
Paweł Adamski

magda
Posts: 2
Joined: Fri 23 Sep, 2005
Location: okolice Warszawy

Post by magda » Sat 24 Sep, 2005

dziękuję za odpowiedź, niestety podejrzewałam, że będzie taka, tzn, wilgotność jest w moim domu raczej prawidłowa, okna dobrej jakości drewniane, w zasadzie non stop uchylone, ale każdy poranek to dla nas koszmar, mamy całkiem wysuszone śluzówki nosa i buzi przez to wciąż chodzimy zakatarzeni, lekarze nie wiedzą o co chodzi twierdzą, że zarówno u mnie jak i u mojego syna jest to alergia i to z prawdopodobnie na coś w domu, (a przcież mamy dom najbardziej ekologiczny ze wszystkich możliwych)
Zajrzymy zatem na poddasze i zweryfikujemy wentylację, może jest tam pleśń, lub grzyb na które jesteśmy uczuleni.

Arek_
Posts: 4
Joined: Sun 30 Jan, 2005
Contact:

Post by Arek_ » Wed 19 Oct, 2005

moze to wina klimatu.
sporobujcie pomieszkac kilka dni w innym domu

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 19 Oct, 2005

magda,
Jak długo stoi dom? Jaka konstrukcja bali? Czy bale były impregnowane, a jeżeli tak, to czy wiesz jakimii środkami? Czym bale są uszczelniane? Jakie pokrycie dachu?

Sprawdziłaś poddasze? Jaki wynik?



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”