Czy tak buduje się dom z bali???

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
Zbali
Posts: 5
Joined: Thu 24 Feb, 2011
Location: warszafka

Czy tak buduje się dom z bali???

Post by Zbali » Thu 24 Feb, 2011

Wujek prosił mnie z zapytanie się w internecie czy tak buduje się domy z bali.
Sorki, muszę najpierw nauczyć się wstawiać zdjęcia.


Zbali
Posts: 5
Joined: Thu 24 Feb, 2011
Location: warszafka

Post by Zbali » Thu 24 Feb, 2011

O już. Wujek prosił mnie z zapytanie się w internecie czy tak buduje się domy z bali.

Image Image Image

Image Image Image

Image Image Image

Co o tym sądzicie?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 24 Feb, 2011

Czy Wujek jest zadowolony? Trzeba mieć "artystyczną" duszę by takie budowanie mogło się spodobać.
Ale tak na poważnie, możesz podać co to za firma buduje tak "artystyczne" domy. Może nasi Forowicze lubią takie budowania. Może zatem warto ujawnić nazwę firmy. Choć reklama na tym Forum jest zakazana - tym razem oficjalnie zezwalam.
Rozumiem, że firma buduje domy z drewna ręcznie ciosanego. Ale jak widać buduje domy z drewna mokrego, ale jak bardzo musi być ono mokre skoro przy ościeżu okiennym czy też drzwiowy skurczył się że powstała tak duża szpara (ostatnie zdjęcie). Ciekaw też czym bale są uszczelniane skoro tak wielkie przewiewy występują w narożach.
A co to za uzupełnienia między belkami - zdjęcie nr 3. Jakieś wstawki z drewna? A co z uszczelnieniem?

Zbali
Posts: 5
Joined: Thu 24 Feb, 2011
Location: warszafka

Post by Zbali » Fri 25 Feb, 2011

Nie chcę na razie ujawniać nazwy firmy. Wujek ma nadzieję, że sama się opamięta. Chciałam jednak pokazać, że firma potrafi lepiej budować, co pokazuje na swoich stronach. Stamtąd też pochodzą poniższe zdjęcia.

Image Image Image

Image Image Image

Image Image Image

Ciekawe czy firma doda coś od siebie, gdyż napisałam do nich o tym wpisie na tym forum.

Zbali
Posts: 5
Joined: Thu 24 Feb, 2011
Location: warszafka

Post by Zbali » Tue 22 Mar, 2011

Ciekawe - firma budująca te domy ma swoją siedzibę w budynku zbudowanym przez inną firmą budującą domy z bali. Dla zmylenia inwestora?

Image Image



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”