"Leśny Domek"

Pochwal się swoją budową.
alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 28 Oct, 2008

Czy te dane o OSB sa aktualne?
Spotyka sie je juz powszechnie w przemysle meblarskim, np. w kanapach, wystarczy tez wejsc do Praktikera czy OBI, gdzie wszedzie stosuja te plyty do wystroju wnetrz, a dokladnie piszac do wspomozenia ekspozycji...
Czytalem tez, ze znacznie zmniejszyla sie ilosc formaldehydu w OSB w ciagu ostatnich lat?


jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Thu 30 Oct, 2008

No dawno nie byłem na forum. Ale domek ładnie się prezentuje. Oby tak dalej! Jest ocieplenie - to zimą będzie już się dobrze grzało :)

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 30 Oct, 2008

Dzieki.
Prace sa juz b-j zaawansowane, niz na zdjeciach, moze dzis pstrykne pare fotek, bo wlasnie sie zbieram na dzialke.
Probujemy sie przegryzc przez elektryke, musimy dokladnie podac co gdzie chcemy miec - jakies podpowiedzi w tym wzgledzie, na co szczegolnie zwrocic uwage?

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Thu 30 Oct, 2008

Polecam szczególnie przyjrzenie się kuchni - gdy chodzi o liczbę gniazdek. Okazuje się że gniazdka w kuchni sa potrzebne w dużych ilościach - no i oczywiście - na odpowiednich wysokościach - bo sa blaty itp.
W kuchni sa przecież: lodówka, czasem zmywarka, okap kuchenny, na lodówce radio :). A musi być miejsce, żeby wpiącć mikser, jakiś kombiwar, czy co tam co ma w kuchni elektrycznego. Poza tym - nie wiem jaką będziesz mial kuchnię. Ja mam elektryczną - więc - 3 fazowe gniazdo.

Warto też na zewnątrz zrobić sobie przynajmniej jedno 3 fazowe gniazdo i na zewnątrz także przynajmniej jedno zwykłe gniazdko (230 V) - przydaje się np. do podłączenia szlifierki na zewnątrz odkurzacza - żeby wyczyścić samochód itp.
Jeszcze gdy chodzi o takie miejsca jak np. sypialnie (gdzie przecież są różne lampki nocne) - warto postarać się też o gniazdka. No i okolice komputera. Okazuje się że w okolicach komputera potrzeby gniazdkowe także są duże.

Z oświetlenia - to czym ja mogę się podzielić - to jeśli masz jakiś taras/balkonik to warto zrobić wyłącznik schodowy. Tak, żeby światło na balkonie móc zapalać z pokoju z którego wychodzi się na balkon a drugi wyłącznik schodowy umieścić na zewnątrz - na balkonie.
Bardzo to przydatna rzecz.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 30 Oct, 2008

Dzieki za te wszystkie uwagi - postaramy sie je uwzglednic :-)
Zamieszczam zdjecie z postepow na budowie
Attachments
ld042.jpg

Mili
Posts: 45
Joined: Thu 04 Oct, 2007
Location: 3City

Post by Mili » Thu 30 Oct, 2008

ja moze z mniej technicznej strony odnosnie elektryki, my umieszczamy kontakty na wysokosci okolo 1m od podlogi, bardzo wygodna rzecz nie trzeba podnosic reki :mrgreen: no i dzieciaki tez dosiegna ( takie rozwiazanie bylo w mieszkaniu za granica w ktorym mieszkalam kilkanascie lat i powiem , ze kapitalna rzecz) u nas wyszlo okolo 100 punktow ( gniazdek i kontaktow) o warto tez miec w lazience na szczoteczke elektryczna itp i pod kaloryferem na grzalke ( jezeli bedziesz mial taki kaloryfer-- super rzecz latem, nie trzeba grzac calej chalupy a reczniki suche zawsze beda)

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 30 Oct, 2008

Dzieki, wlasnie sobie rozwazamy to suszenie recznikow...
Co do wysokosci gniazdek to nas zaskoczylas :shock: chodzi o gniazdka czy wlaczniki swiatla?

Mili
Posts: 45
Joined: Thu 04 Oct, 2007
Location: 3City

Post by Mili » Fri 31 Oct, 2008

o wlaczniki swiatla.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 31 Oct, 2008

Mili wrote:Niedlugo ocieplamy wata i kladziemy GK, gdzies wlasnie wyczytalam , ze nie polecaja plyt gk na poddaszu z uwagi na prace dachu i co za tym idzie pozniejszych pekniec! Ponoc lepiej zatosowac plyty pilsniowe lub wiorowe. Wiesz cos o tym?
W ksiazce Budowa szkiletowego domu drewnianego - jesli chodzi o wykonczenie scian wewnetrznych i stropow, pisza, ze najczesciej stosuje sie plyty k-g (wsrod ktorych jest tez odmiana - dzwiekochlonna), ponadto sklejke, twarde plyty pilsniowe i plyty wiorowe oraz okladziny z desek na pioro-wpust lub zachodzacych na siebie. Sklejke, plyty pilsniowe i plyty wiorowe mocuje sie za pomoca gwozdzi lub kleju i wykancza roznymi listwami. Nie pisze jednak nic o szczegolnych wlasciwosciach plyt wiorowych czy pilsniowych...ich przydatnosci na strychu.
Moze warto popytac forumowiczow, ktorzy maja domy z poddaszem i je uzytkuja, jakie plyty zastosowali i jak sie to sprawdza?
Jacek Gor zdaje sie ma taki domek?

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 01 Nov, 2008

Z dzisiaj:
Attachments
ld043.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 01 Nov, 2008

Na tym zdjeciu wiadac tez efekty mojej ostatniej roboty: przedluzenie spadu dachu garazu i uzyskanie sporej przestrzeni do suszenia drewna na opal
Attachments
ld044.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 01 Nov, 2008

Robota jeszcze nie w pelni skonczona, ale efekt juz wyrazny, wejdzie z 8 m3 drewna :-)
Attachments
ld045.jpg

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Mon 03 Nov, 2008

alek wrote:
Mili wrote:Niedlugo ocieplamy wata i kladziemy GK, gdzies wlasnie wyczytalam , ze nie polecaja plyt gk na poddaszu z uwagi na prace dachu i co za tym idzie pozniejszych pekniec! Ponoc lepiej zatosowac plyty pilsniowe lub wiorowe. Wiesz cos o tym?
W ksiazce Budowa szkiletowego domu drewnianego - jesli chodzi o wykonczenie scian wewnetrznych i stropow, pisza, ze najczesciej stosuje sie plyty k-g (wsrod ktorych jest tez odmiana - dzwiekochlonna), ponadto sklejke, twarde plyty pilsniowe i plyty wiorowe oraz okladziny z desek na pioro-wpust lub zachodzacych na siebie. Sklejke, plyty pilsniowe i plyty wiorowe mocuje sie za pomoca gwozdzi lub kleju i wykancza roznymi listwami. Nie pisze jednak nic o szczegolnych wlasciwosciach plyt wiorowych czy pilsniowych...ich przydatnosci na strychu.
Moze warto popytac forumowiczow, ktorzy maja domy z poddaszem i je uzytkuja, jakie plyty zastosowali i jak sie to sprawdza?
Jacek Gor zdaje sie ma taki domek?
Co do G-K - to ja owszem mam domek z poddaszem - ale z założenia nie wykańczaliśmy poddasza. Po prostu - mamy tam wielki strych :). No i nie mam płyt G-K na poddaszu. Całość kończy się na folii paroizolacyjnej.

Co do G-K w wykończonej części domu - to w paru miejscach po ok. roku pojawiły się rysy... To widać - ale powiem szczerze - nie przeszkadza mi to zupełnie. Domek jednak pracuje - mimo, że drewno było suche.
Być może - doszły też tu jakieś błędy montażowe - ale tego nie wiem.
W każdym razie - nawet to wysuszone komorowo drewno nadal trochę dosycha - i myślę że trzeba liczyć się z tym że na G-K także w dolnej części będą się rysy pojawiały. przynajmniej u mnie się pojawiły.
pozdrawiam
Jacek

Olmeca
Posts: 45
Joined: Mon 30 Jun, 2008

Post by Olmeca » Tue 04 Nov, 2008

alek pięknie się już domek prezentuje, prace idą w tempie błyskawicznym :)
Widzę, że Ty też nie próżnujesz ;)

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 04 Nov, 2008

Dzieki, wlasnie sie przymierzam do instalacji ekologicznej oczyszczalni sciekow, tyle ze czasu mam malo, wzielismy nadgodziny, aby finansowac budowe :-/
Jednak wykonawca sie stara i zapowiada sie wkrotce finisz budowy, trzeba wiec zabrac sie za "elementy towarzyszace"

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 08 Nov, 2008

Heh, zakupilem oczyszczalnie Atlantis 2400 l
Ponizej zdjecie domku sprzed paru dni - robiony taras, podbitka, pierwsze podmalowanie, widoczna siatka na owady
Attachments
ld046.jpg

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Mon 10 Nov, 2008

kolor elewacji pasuje do Waszego domku i koloru słupów...nie mogę doczekać się efektu końcowego :wink:

pozdrawiam.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 12 Nov, 2008

Jak mowi wykonawca, musi byc wlasciwa temperatura, by dokonczyc elewacje. Moze bedzie.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 14 Nov, 2008

Hej, ktos z Was budowal taras, ganek lub podobna konstrukcje, chodzi o podloge i deski na zewnatrz, z drewna egzotycznego, np. massaranduby?
Jesli tak, jak sie sprawdza to drewno? jakiej grubosci byly deski i w jakiej odleglosci od siebie ulozono pod nimi belki podstawy?

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 15 Nov, 2008

Budowa przydomowej oczyszczalni sciekow
Attachments
ld047.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 15 Nov, 2008

A to zdjecie z wczoraj, domek wsrod poznojesiennej zieleni
Attachments
ld048.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 17 Nov, 2008

Taras, rynny, blacharka :-)
Attachments
ld049.jpg
ld050.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 20 Nov, 2008

Domek z zewnątrz prawie wykończony, wewnątrz elektrycy wykonują swoje prace, aura nie sprzyja dokończeniu montażu przydomowej oczyszczalni ścieków :-(
Może w przyszłym tygodniu - zdjęcia też.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 28 Nov, 2008

Domek jeszcze nie w pełni otynkowany - pogoda na to nie pozwolila. Oczyszczalnia wkopana, zostało jeszcze postawić 3 wywietrzniki. Elektrycy tez sporo zrobili, a ekipa budowlana wypelnia welna konstrukcje... roboty, choc z zewnatrz niwezbyt widoczne ida naprzod.
Pierwszy snieg...
Attachments
ld051.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sat 29 Nov, 2008

Pierwsze zdjecie przedstawia bok domu z polozonym tynkiem, takie uzyskalismy kolory ;-)
No i widac nasze najwieksze okno :-)
Oczyszczalnia wykonana, jednak jeszcze poczekamy z uzytkowaniem :-)
Attachments
ld053.jpg
ld052.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 30 Nov, 2008

Na razie mamy tylko ta sciane otynkowana, ale w dzisiejszym swietle zdaje sie, ze widac rzeczywisty kolor :-)
Attachments
ld054.jpg

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 30 Nov, 2008

Małe pytanie z mojej strony...

Jak zachowałeś szczelinę wentylacyjną bez zastosowania kołków do mocowania styropianu?

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 30 Nov, 2008

A dlaczego uwazasz, ze nie zastosowano kolkow do mocowania styropianu?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 01 Dec, 2008

Przepraszam, słabe zdjęcie i nie dojrzałem bez solidnego powiększenia.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 02 Dec, 2008

Grzegorz Szostak wrote:Przepraszam, słabe zdjęcie i nie dojrzałem bez solidnego powiększenia.
Zdjecie to moze nie jest slabe, tylko nie sluzylo do prezentacji szczegolow wykonawstwa styropianu :-)

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Wed 03 Dec, 2008

Czy jest jakiś powód że nie umieszczasz zdjęć twojego domu od wewnątrz?
pozdrawiam
finka

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 03 Dec, 2008

Chyba balagan tam panujacy ;-)
Wykonawca prosil mnie tez, abym nie wchodzil w szczegoly, ponoc konkurencja czuwa :-)
Co chcesz konkretnie zobaczyc,, moze da sie zrobic?

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 04 Dec, 2008

Okolice "Leśnego Domku"
oraz położona elewacja i dymek z komina :-)
Attachments
ld058.jpg
ld057.jpg

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 07 Dec, 2008

alek wrote:Wykonawca prosil mnie tez, abym nie wchodzil w szczegoly, ponoc konkurencja czuwa
:shock:
alek wrote:Co chcesz konkretnie zobaczyc,, moze da sie zrobic?
Po prostu byłam ciekawa jak u Ciebie pomieszczenia się prezentują...inaczej na papierze inaczej na "żywo" :wink: . Jeżeli jednak masz mieć przez to problemy...to może pokażesz coś jak skończą? :grin:
pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 07 Dec, 2008

finkamala wrote:alek napisał/a:
Wykonawca prosil mnie tez, abym nie wchodzil w szczegoly, ponoc konkurencja czuwa
:shock:

Równie "wielkie oczy" zrobiłem jak Ty. Inwestor jest niejako "Pan na włościach" - płaci i robi co chce. No chyba że wcześniej ustalona umowa tego zabrania.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 08 Dec, 2008

Pewnie pokaze :lol:
Inwestor musi dzialac roztropnie, bo to rozni ludzie ogladaja takie otwarte fora, czyz nie? :o

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 08 Dec, 2008

Generalnie wewnatrz jest ciagla robota itp.
Wrzucam pare fotek, ale pomieszczen to za bardzo jeszcze nie zobaczycie, moze w przyszlym tygodniu, gdy beda plyty kart. gips. na scianach.
Teraz jest instalacja wodno-kan., elektryczna itp., ocieplenie, paroizolacja itd.
Detal z zewnatrz, wykonanie podbitki okapu i tarasu, sa pewne roznice, prawda? :-)
Attachments
ld061.jpg
ld060.jpg
ld059.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 11 Dec, 2008

Roboty wykonczeniowe wewnatrz: wykanczanie poomieszczen plytami kartonowo-gipsowymi
Attachments
ld062.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 14 Dec, 2008

Pare nowszych fotek, na ktorych mozna zobaczyc wielkosc domu oraz detale
Attachments
ld065.jpg
ld066.jpg
ld063.jpg
ld064.jpg

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 23 Dec, 2008

Jeszcze pare fotek
Attachments
ld067.jpg
ld068.jpg



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów z okresu budowy”