Zaawansowana prefabrykacja - Budownictwo Modułowe

Techniczne aspekty budowy "domów gotowych"
Post Reply
tojawojtek
Posts: 1
Joined: Thu 23 Nov, 2006

Zaawansowana prefabrykacja - Budownictwo Modułowe

Post by tojawojtek » Fri 24 Nov, 2006

Dzień dobry ..

Proszę Pana o pomoc w sprawie budownictwa modułowego. Moduły przestrzenne o wysokości jednej kondygnacji przygotowywane w fabrykach. Gdzie mogę znaleźć informacje fachowe dotyczące:
- połączeń modułów z fundamentem i jaki to fundament musi być,
- jak się łączy moduły żeby niebyło mostków termicznych,
- jak rozwiązać problem połączeń instalacji między modułami,
- zasady wykonania elewacji (metoda lekka mokra lub jakaś inna nowoczesna) w takim prefabrykowanym budownictwie.
Bardzo będę wdzięczny za pomoc w nakierowaniu na strony internetowe, lektury, detale, zdjęcia, rysunki szczegółów, schematy konstrukcji itp.

Pozdrawiam Wojtek.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 24 Nov, 2006

Image Image Image

Jak widzisz wystarczy trochę poszperać po Necie.

W kraju, w takiej technologii, wzniesione zostały hotele serii "Hotel 500", których inwestorem była JW Constructiom z Marek k/Warszawy. Dziś w Polsce, o ile wiem, działa jedna firma, która w ten sposób buduje domy. Nie będę jednak wymianiał jej, gdyż nie cieszy się rzetelnością.

Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Post by Andrzej2012 » Wed 09 Jul, 2008

jak jesteś dalej zainteresowany domami modułowymi to sprawdź w necie są informacje.
Jędrek

pavlo
Posts: 1
Joined: Mon 21 Dec, 2009

Post by pavlo » Mon 21 Dec, 2009

Trochę informacji dot. budynków modułowych można zobaczyć tutaj: http://www.kup-kontener.pl/szkola-z-kontenerow.php
W Austrii budują z kontenerów obekty użyteczności publicznej, przedszkola i szkoły. Ale czy obiekty mieszkalne, można zapytać.

Michal77
Posts: 6
Joined: Thu 14 Jan, 2010

Post by Michal77 » Thu 14 Jan, 2010

Tutaj http://www.jukkatalo.fi/index.php?tocID=350 znalazłem sporo o budynkach modułowych. Projekty ciekawe, aczkolwiek nie sądzę, aby w Polsce się przyjęły (niestety). Ciekawa konstrukcja ścian.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla "domów gotowych"”