projekt i adaptacja tk23l

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
roman1
Posts: 44
Joined: Sat 26 Dec, 2009
Location: kuj-pom

Post by roman1 » Thu 31 Dec, 2009

Niestety budowanie w Polsce a w Szwecji różni się kilkoma wzgledami (materiały, technologia, wykonastwo) ale jak widac na fotkach dajesz radę.Życzę przyjemnej wykonczeniówki.Pozdrawiam. :grin:


dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 31 Dec, 2009

roman1 wrote:Niestety budowanie w Polsce a w Szwecji różni się kilkoma wzgledami (materiały, technologia, wykonastwo) ale jak widac na fotkach dajesz radę.Życzę przyjemnej wykonczeniówki.Pozdrawiam. :grin:
W Szwecji nigdy nie byłem ale zdjecia są niezłe zwlaszcza język ;)
Podoba mi się zdjęcie z drzwiami i elewacją dobór kolorów rewelka jednak musze przyznać, ze u nas to byłby kosmos :mrgreen:

Image

Dzięki za życzenia :)

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 02 Jan, 2010

Image

roman1
Posts: 44
Joined: Sat 26 Dec, 2009
Location: kuj-pom

Post by roman1 » Sun 03 Jan, 2010

Sporo tego :smile: !!!Powodzenia :???:

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sun 03 Jan, 2010

To jeszcze nie wszystko ;) Na moje szczęscie nie bedę tego sam robił. Na codzień mam dość kontaktu z wełną mineralna więc tą "przyjemnosć" pozostawiam wykonawcy, zresztą przez 3- 4 h przed czy po pracy za wiele bym nie zrobił a termin wyprowadzki z mieszkania powoli zbliża się małymi krokami.
Generalnie wykonczeniówka to nie jest żaden problem, problemem jest tutaj brak czasu. W weekendy muszę siedzieć z córcią w domu - żona studiuje a ja bawię się w niankę :cool:

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 05 Jan, 2010

Pare fotek z budowy.
Image Image Image

Image Image Image

Image Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Fri 15 Jan, 2010

Na budowie hardcore!!
Docieplanie budynku , instalacje, dgp :roll:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

roman1
Posts: 44
Joined: Sat 26 Dec, 2009
Location: kuj-pom

Post by roman1 » Fri 15 Jan, 2010

No,no widzę że prace postępują, oby tak dalej.Pozdrawiam.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Mon 18 Jan, 2010

Już wiem jak maja wyglądać schody , oczywiscie do uzgodnienia z wladzą ustawodawczą - żona ;)

Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 19 Jan, 2010

Image Image

Image Image

Image Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 23 Jan, 2010

Pare foteczek niestety temperatura nie dopisuje przez co nie można zrobić wylewek na parterze.
Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 30 Jan, 2010

Kosmiczny sufit na podaszu w łazience :)
Image Image
Image

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 30 Jan, 2010

Dlaczego stosujesz folię paroizolacyjną w ścianach wewnętrznych?

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 30 Jan, 2010

Wojciech Nitka wrote:Dlaczego stosujesz folię paroizolacyjną w ścianach wewnętrznych?
Folia jest stosowana jednostronnie w łazience i kuchni więc nie ma tego problemu, że sciana nie oddycha. Dodatkowo w łazienkach będę stosować folie w płynie na scianach i podłodze.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 16 Feb, 2010

Pogoda w koncu pozwala na dalsze prace i mamy pierwsze efekty - podłogówka i w czwartek wylewka z mixokreta zdążyłem zaopatrzyć się w dwa piecyki gazowe więc nie jest tak żle :)

ImageImage
Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Fri 19 Feb, 2010

Ostatnie dwa dni bardzo owocne wczoraj wylewka z miksokreta a dziś drzwi zewnętrzne.

Image Image
Image Image
ImageImage

roman1
Posts: 44
Joined: Sat 26 Dec, 2009
Location: kuj-pom

Post by roman1 » Sat 20 Feb, 2010

Widze ze prace postepuja, tak dalej...dobrze to wyglada :lol:

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 25 Feb, 2010

Prace idą w dobrym kierunku , sam w sobotę zakasuje rękawy i biorę się za malowanie farbą podkładową :)
ImageImage
ImageImage
Image

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Post by JaKuBa » Fri 26 Feb, 2010

widze, ze popelniasz pan ten sam blad co i ja wczesniej popelnilem - dalem plyte OSB na zabudowy w lazience. :sad: Plyta po pewnym czasie spuchla i w miejscu polaczen, glownie w naroznikach, powstaly spekania.
na panskim miejscu zastanowiłbym sie czy nie wymienic np na fermacella.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Fri 26 Feb, 2010

płyty osb w miejscach gdzie będą miały kontakt z wodą zostaną zabezpieczone folią w płynie.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 06 Mar, 2010

Image Image

Image Image

Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Fri 12 Mar, 2010

Image Image

Image Image

Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Wed 17 Mar, 2010

Budowy ciąg dalszy .
Image Image
Image Image

Mamy nowego fachowca od gładzi jak dla mnie robi rewelacyjnie - wszystkie kąty i lączenia cacy :mrgreen:

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sun 21 Mar, 2010

kominek wraz z dgp praktycznie na finiszu - pozostała nam obróbka komina i wnęki.

Image Image

Image Image

vwgarb
Posts: 6
Joined: Sat 24 Oct, 2009

Post by vwgarb » Mon 22 Mar, 2010

dwronka wrote:płyty osb w miejscach gdzie będą miały kontakt z wodą zostaną zabezpieczone folią w płynie.
Witam, mi zrobili tak samo w łazience płyta OSB i pomalowana dwa razy folią i po miesiącu spuchła i porobiły się szczeliny, także nie wiem czy warto. Ja bym już tak więcej nie robił.
Powodzenia.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Wed 24 Mar, 2010

Dziś pierwsze rozpalenie kominka, wrażenia rewelacyjne!!!!!!! :mrgreen:
Wkład tarnawa 16 kw świetnie spełnia swoje zadanie i po 30 minutach dystrybutor tłoczył powietrze do wszystkich pokoi.
Obudowa wykonana z bloczków - dokładnie nie wiem jakich gdyż jest to nowość na naszym rynku po godzinie palenia oddawała delikatne ciepło.
Firma staneła na wysokosci zadania - panowie konkretni i znający się na swojej pracy, dzięki nim mimo wielu szkoleń w firmach bardzo poszerzyłem swoją wiedzę na temat kominków ale jak to mówią trening czyni mistrza.

Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Sat 27 Mar, 2010

Kolorki i inne szmery - bajery ;)

Jeśli chodzi o sciankę z fakturką nie trzeba kupować hiper mega tynków po 300 zł za wiaderko.
Można zrobic spokojnie z twardszej gładzi ja w swoim przypadku użyłem sheetrock- rewelacyjny materiał prosty w obróbce i wystarczająco wolnoschnący i stosunkowo tani - 100 zł za wiaderko 28 kg.
Sheetrock nadaje się równierz do spoinowania płyt i do wielu wielu innych prac związanych z gipsem.

Image Image

Image Image

Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 01 Apr, 2010

zdjęcie jak wyszedl u mnie próg przy połaczeniu wylewki z konstrukcją.

Image

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 13 Apr, 2010

Mamy schody w domu w zasadzie pozostal do położenia parkiet, montaż kuchni i wniesienie mebli. Poza tym to problem z brakiem prądu stalego i nie wiadomo kiedy bedzie. Woda prawie podciągnieta do budynku i pozostaje gaz w przyszlym tygodniu. Na dodatek szambo z kręgów okazalo się niewypałem i trzeba zamówić szambo prefabrykowane - kolejne niepotrzebne koszta :???:

ImageImage
Image

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 13 Apr, 2010

dwronka wrote:Na dodatek szambo z kręgów okazalo się niewypałem i trzeba zamówić szambo prefabrykowane - kolejne niepotrzebne koszta :???:
Jak się domyślam około 2-3 tys. "w plecy". Dziś tłumaczyłem inwestorowi ten temat.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Tue 13 Apr, 2010

Szambo 12 m3 - 3500 z osadzeniem , do tego koparka no coż jak to się mówi człowiek uczy się na błedach chociaż w wypadku szamba to ostatnio myślalem, że szlag mnie trafi.
Po tygodniu uszczelniania wyszła jedna wielka kupa... :roll:

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Wed 21 Apr, 2010

Jeśli chodzi o schody to niestety po ostatecznym "wykonczeniu" można zauważyć po prostu fuszerkę - brak zaslepek , trepy nie dochodzą do wangi i przez to mamy szczeliny i wiele innych niedociągnięc.
Tak to jest jak czlowiek stara sie ufać bo myśli ,że ma do czynienia z fachowcem.
W przypadku pana Smietany z Tokarni można powiedzieć inaczej na zdjęciach wszystko pięknie i cacy a w rzeczywistosci porażka - wieczorem wrzucę zdjęcia.
Oczywiscie po ustaleniu terminu porpawek nie raczył się nawet pojawić a telefon pozostal bez odzewu.
Na tym zakończyła się moja wspólpraca a od przyszłego tygodnia z panem Śmietaną bedzie rozmawiać rzecznik konsumenta.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Thu 29 Apr, 2010

OBIECANE ZDJECIA Z REALIZACJI SCHODÓW.
Image Image
Image Image
Image Image
Image

Kolejna część relacji z budowy przekazę wam za miesiąc - jak mi internet podłaczą. Powinienem mieć już cały budynek wykończony - dzis przeprowadzka !!!!! :)

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Mon 17 May, 2010

ratunku! Wisla wylala i kilometr odemnie woda siega po okna. U mnie sytuacja wyglada tak ze podnioslem budynek o 60 cm wiec na razie nie grozi mi podtopienie. Generalnie cala dzialka plywa i mam dobre 20 cm wody na dzialce. w najblizszym czasie planuje podniesc grunt wokol domu i zdrenowac dzialke. Szambo z kregow zostanie rozebrane i kregi posluza jako studzienki drenarskie a w miejsce kregow bedzie postawione szambo monolityczne. Modle sie tylko o dobra pogode :( telekomunikacja za przeproszeniem dala dupy i nie chca puscic kabla dzieki czemu nie mam internetu. na razie posluguje aie telefonem wiec z zdjec lipa a jest co pokazac ;) - kuchnia, przepiekne parkiety olejowame itp. Generalnie na razie mamy maly dolek emocjonalny ale jak skonczymy to bedzie ok.

peterte
Posts: 28
Joined: Wed 13 May, 2009

Post by peterte » Tue 18 May, 2010

ja podtrzymuje fundamenty żeby mi nie spłynęły - byle do piatku - ma być lepiej :-) No i czekamy na zdjęcia

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Tue 18 May, 2010

Trzymaj się Daniel!
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Fri 04 Jun, 2010

No i mieszkamy od miesiaca , doszła do nas cywilizacja czyli internet , co prawda nie jest to neostrada tylko playonline ale też daje jakotako radę , jedyne co mnie dobija to pingi skaczace w granicach 200 -500 ms:)
Trochę brakuje mi miejskiego szumu i denerwuje odległość do sklepów itp.
Caly czas walczyłem z szambem - kręgi i w koncu dalem sobie spokój , jak na razie pozostaje mi szambiarka raz na tydzień lub dwa w zależnosci od pogody jednakże w planach jak bedzie kaska zmienię kręgi na zbiornik betonowy.
Denerwujący jest rezonans stropu nad salonem no ale rozpiętość jest dość duża i mimo zastosowania podciagu stalowego konstrukcja bardzo pracuje. Od czasu do czasu sychać pracujacą konstrukcję co wieczorem doprowadza do palpitacji serca ;)
Zapewne z czasem przestane zwracać na to uwage, oczywiscie nie odbyło sie bez problemów i było jak i jest pare spraw do poprawek ale wszystko jest sukcesywnie likwidowane przez wykonawcę.
Poniżej fotki z wykonczenia w środku.
ImageImage
ImageImage
Image
ImageImage
Image
ImageImage
Zapewne jest to moja przedostatnia relacja - pozostalo nam wykonczenie dzialki i otynkowanie domu.
Jeśli kogos intereuja jakieś szczegoliki - zdjecia to oczywiscie slużę pomocą ;)
Pozdrawiam!

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Fri 04 Jun, 2010

Serdecznie gratulacje Daniel! Super domek!
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

Post by dwronka » Wed 20 Oct, 2010

Prace na zewnątrz -wiatę postawiłem z pomocą tescia :mrgreen:
Wolałem uporządkować działkę niż otynkować budynek gdyż mialem dość chodzenia po blocie i nie ukrywam ,że mamy w chwili obecnej ograniczone środki finansowe.
W międzyczasie udało mi się zmienic kredyt na tańszy i z marży 2,8% udało mi się wynegocjować 1,4 % w pln.
Oczywiscie bedzie mi w tym momencie ciężej... w kieszeni :mrgreen:
Na chwilę obecną do yporządkowania działki wykorzystaliśmy 170 ton ziemi oraz 30 ton klinca na drogę dojazdową wraz z placem oczywiscie nie odbyło się bez 90 krawężników , tony cementu oraz dwóch ton piachu.
Oczywiscie nie odbyło się bez roślinek i mam masę kosodrzewin, i innych krzaczków, pare drzewek owocowych oraz świerki i sosny.
Link do folderu z fotkami ;) - http://my.imageshack.us/v_images.php

KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Post by KonradJ » Fri 22 Oct, 2010

witam,zastosowales paroizolacja na suficie parteru a jezeli masz poddasze zamieszkane to zrobiles blad to samo w lazience,w ogole sie nie stosuje sie folii paroizolacyjnej,Ty w dodatku zatosowales jeszcze folie w plynie czyli zdublowales,czyli pod plytkami moze byc teraz roznie.Rozstaw krokwii tez jakby do typowgo szkieletowca ni jaki
,sciany wewnetrzne z drewna impregnowanego cisnieniowo,dobrze tylko tyle,ze nowe impregnaty nie sa juz az tak szkodliwe jak dawniej gdy np.pozaru uwalnial sie arszenik.
Pozdrawiam



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”