od fundamentów do wprowadzki!!!

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
PrzemysławB
Posts: 20
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Location: Ustrzyki Dolne

od fundamentów do wprowadzki!!!

Post by PrzemysławB » Wed 26 Oct, 2005

witam
kupiłem projekt domu szkieletowego, po 7 miesiącach oczekiwania na wydanie decyzji o warunkach zabudowy .... spasowałem i budowę rozpoczynam dopiero na wiosne 2006 - prosze o wypowiedzi osób doświadczonych ile to potrwa od wylania fundamentów do wprowadzki, czy mam szanse zrobić to wciągu jednego sezonu!!!
Czy taki szkielet musi troche postać zanim wstawi sie okna itd.... pozdrawiam.
pozdrawiam i dziękuję - Przemek B.


czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Wed 26 Oct, 2005

witam Krajana :lol:
nie tylko możliwe :lol: ,ale nawet wskazane
u mnie firma weszła na działkę 15 lipca b.r , 22 października odebrałem domek ,a w sobotę przeprowadzka
nawiasem mówiąc 7 miesięcy zajęło mi wszystko - od złożenia dokumentów o wydanie decyzji o warunkach zabudowy do zakończenia budowy (studnia,przyłącze gazowe i energetyczne )
zapraszam do obejrzenia - w końcu z Ustrzyk Dolnych do Brzozowa nie jest tak daleko.. :lol:
ps . wskazane namiary teleadresowe :lol:
http://img443.imageshack.us/my.php?image=10003281rc.jpg

PrzemysławB
Posts: 20
Joined: Wed 23 Feb, 2005
Location: Ustrzyki Dolne

Post by PrzemysławB » Wed 26 Oct, 2005

witaj
dzięki za fotke i słowa otuchy
napisz coś o studni jaka zrobiłeś i może poradzisz jakieś dobre firmy od instalacji: ogrzewanie - (będzie to połączenie komunka z płaszczem wodnym z kotłrm elektrycznym ewent. olejowym, może jeszcze kolektor), elektryka z podkarpacia co robią dobrze w szkielecie i nienajdrożej
pozdrawiam i dzięki.
pozdrawiam i dziękuję - Przemek B.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Wed 26 Oct, 2005

część informacji i spostrzeżeń wysłałem na skrzynkę
o ile adres jest dobry :lol:
pozdrawiam

ewa008
Posts: 5
Joined: Fri 04 Nov, 2005

Post by ewa008 » Sun 06 Nov, 2005

czarek :P
zazdroszcze ci realizacji marzen ja dopiero omysle o domu czy mozesz powiedziec ile kosztawalo cie to w ciagu jednego sezonu jaki metraz jest twojego domu
nie wiem czy bede miala kase na wszystko na wykonczenie mysle o 130-150 metrach a moge miec ok 200tys....Wybrałes szkieletowy? dlaczego?

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 06 Nov, 2005

witam :lol:
domek szkieletowy ,parterowy z poddaszem użytkowym 115 m2 ,
koszt około 2000/m2 - do zamieszkania , czyli wszystko: centralne ogrzewanie gazowe,kominek,podłogi ,glazura itd,itd,itd ,oczywiście cenowo bez żadnych ekstrawagancji
do tego koszty uzbrojenia działki
http://img333.imageshack.us/my.php?image=10003305kw.jpg
pozdrawiam

ewa008
Posts: 5
Joined: Fri 04 Nov, 2005

Post by ewa008 » Sun 06 Nov, 2005

ile kosztowała cie studnia i fundamenty ? czy fundamenty wliczyłes w ten koszt 2000 za m2? ile masz pokoi?
dlaczego wybraleś szkieletowy i czy mozna wiedziec jaka fima ci go robila? rozumiem ze caly pod klucz ?

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 06 Nov, 2005

odpowiadam na pytania :lol:

-studnia 4000 pln ( na pewno za chwilę padną komentarze ,że drogo :lol: ) , ale wydajność i jakość wody jak marzenie
-fundamenty oczywiście wliczone w powyższe wyliczenie
-ilość pokoi ,3 na górze ,salon +2 na dole ,ale ja z jednego zrobiłem pomieszczenie gospodarcze (piec co,pralka itp)
-szkielet wybrałem głównie ze względu na czas wykonania, ale również (czego doświadczyłem po tygodniu mieszkania ) na super "ciepłośc")
-firma wykonała mi prawie wszystko - bez glazury,paneli i instalacji co ( ale mogła wykonać)
- z firmą nie miałem absolutnie żadnych problemów

a tutaj ta firma http://domyidomki.fbu.com.pl/ :lol:

pozdrawiam

ewa008
Posts: 5
Joined: Fri 04 Nov, 2005

Post by ewa008 » Tue 08 Nov, 2005

dzieki czarek :D
czym ogrzewasz swoj domek?
powiedziano mi ze ogrzewanie kominkowe wysusza powietrze gromadzi kurz no a ja to sie ognia boje w drewnianym domku ...
mysle i czytam o pompch ciepła moze to jest rozwiazanie..wiesz cos o tym?
pozdrawiam 8)

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 08 Nov, 2005

witam

- ja mam klasyczne centralne ogrzewanie gazowe i kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym
- póki co ogrzewanie gazem zawsze będzie tańsze,aniżeli olejowe,elaktryczne (a nawet drewnem !!!!!!) , fakt że nie miałem problemu z przyłączem bo gazociąg biegnie przez moją działkę w związku z tym koszt przyłącza był stosunkowo niewielki
- nie bój się kominka ,palność domków szkieletowych prawidłowo wykonanych jest taka sama jak i murowanych :lol:
- ja po tygodniu ogrzewania kominkiem ( do czasu rozruchu co) stwierdzam,że największą głupotą jest bazowanie tylko i wyłącznia na nim , po prostu robisz kotłownię w salonie :lol: ,a po roku ,dwóch latach pokój nadaje się do malowania
- z kominka mam zamiar korzystać w okresach przejściowych ,w razie ewentualnej awarii co i dla stworzenia klimatu :lol:
- co do pomp ciepła ,to podobnie jak przy kotłach kondensacyjnych koszt ich zakupu zwraca się po około 15 latach normalnej eksploatacji

pozdrawiam

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Sun 15 Jan, 2006

Witam czarku, mam parę pytań do Ciebie:0

Jestem prawie zdecydowan na szkie;let, jednak w dalszym ciągu mam parę obaw;) ale ja nie o tym. Po pierwsze zainteresował mnie Twój domek, niestety zdjęcia się nie wyświetlają jakby były urwane....Po drugie, piszesz o kosztach juz całościowych domku pod klucz.

a mógłbys napisać ile wyszedł stan surowy zamknięty i ilee kosztowały instalacje? też średnio za m/kw....Chciałąbym jakoś w przybliżeniu oszacować z jakimi można liczyć się kosztami, no a kwestia instalacji, waidomo, aż tak nie zależy od wielkości budynku...

co do projektuy..to budrzet mamy niestety mocno ograniczony a i tak w całości będzie to kredyt, nie mniej musimy liczyć się zmożliwościami jego spłąty, stąd takei dokładnie obliczenia itd...

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Mon 16 Jan, 2006

aida 77
odpowiedzi na część pytań wysłałem na skrzynkę
pozdrawiam

ms27
Posts: 20
Joined: Mon 24 Jun, 2019
Contact:

Re: od fundamentów do wprowadzki!!!

Post by ms27 » Fri 08 Nov, 2019

w jeden sezon bardzo ciężko się wyrobić. Mi zajęło to wszystko 2 sezony

drewniks34
Posts: 3
Joined: Wed 04 Dec, 2019
Contact:

Re: od fundamentów do wprowadzki!!!

Post by drewniks34 » Wed 04 Dec, 2019

wszystko zależy od ekipy, są tacy co się wyrobią nawet w 2 miesiące, innym to zajmie lata



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”