Ubezpieczenie domu drewnianego

Wcale nie musi być drożej
Post Reply
MarekW
Posts: 6
Joined: Wed 20 Apr, 2005
Location: W-wa

Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by MarekW » Wed 20 Apr, 2005

Witam !!!
Jestem zwolennikiem budownictwa szkieletowego i zamierzam w niedługim czasie rozpocząć budowę takiego domu. Czy w dla tego typu domów istnieją jakieś przeszkody w ich ubezpieczeniu np. od pożarów wynikające z typu konstrukcji lub zastosowanych materiałów.
Marek


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 21 Apr, 2005

Poruszyłeś bardzo ciekawy temat.
Podobno (ale podkreślam - podobno), niektóre firmy ubezpieczeniowe podnoszą stawki ubezpieczeniowe dla domów drewnianych. Już kiedyś tym tematem miało się zająć prowadzone przeze mnie Stowarzyszenie Dom Drewniany. Teraz napewno się tym zajmnie.
Daj więc nam kilka dni byśmy zebrali oferty z wszystkich firm ubezpieczeniowych, porówanali je, a następnie opublikowali. Winno być ciekawie - gdzie warto, a gdzie nie warto ubezpieczać domy drewniane.

mimi31
Posts: 26
Joined: Tue 17 May, 2005
Location: Ruda Śląska

Post by mimi31 » Tue 17 May, 2005

W związku z tym, że zamierzam na 99% budować w przyszłym roku szkielet, dowiadywałem się o stawki ubezpieczenia takich domów w PZU. Ubezpieczenie takiego domu jest w PZU właśnie o 50% droższe niż murowanego.

Dobraniecki Przemek
Posts: 5
Joined: Tue 17 May, 2005
Contact:

Ubezpieczenie domu

Post by Dobraniecki Przemek » Wed 25 May, 2005

Witam wszystkich użytkowników Forum,
Jako Stowarzyszenie Dom Drewniany zdecydowaliśmy się zająć tematem ubezpieczeń domów drewnianych - domów szkieletowych, domów gotowych (prefebrykowanych) i domów z bali. Według wstępnie zebranych informacji koszt ubezpieczenia w relacji do domu zbudowanego w innych technologiach jest wyższy o 50-200%.
Będziemy wdzięczni za przekazanie z Państwa strony wszelkich informacji o Państwa doświadczeniach z firmami ubezpieczeniowymi w tym zakresie
Pozdrawiam
Przemysław Dobraniecki
e-mail: biuro@domydrewniane.org

User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Mon 16 Jan, 2006

o kurcze...to nie za wesoło :(

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 17 Jan, 2006


User avatar
Aida77
Posts: 34
Joined: Sun 11 Dec, 2005
Location: Kraków Krowodrza
Contact:

Post by Aida77 » Tue 17 Jan, 2006

Czyli generalnie jest jak jest...ubezpieczenie jest drozsze bo ich obchodzi tylko jedna strona medalu...Z drugiej strony to by jednak przemawiała za większymi zniszczeniami i stratami w przypadku budynku drewnianego jak murowanego. małoprawdopodobne jest , żeby ci układający stawki kompletnie na niczym się nie znali. O ile fakt zabezpieczenia domu drewnianego moze być dla nich niewiadomy o tyle już statystyki chyba nie...Widocznie domki drewniane ogien jednak szybciej trawi... No i tu pojawia się pytanie czy wszystkie czy tylko te żle wybudowane.

Coraz bardziej mam wrażenie, że to jest jednak technologia dla wybranców...Przeciętny inwestor ma bardzo duzo problemow do pokoniania, żeby być pewnym, że bedzie wszystko ok.

Wurzel
Posts: 1
Joined: Thu 11 Aug, 2011
Contact:

Post by Wurzel » Thu 11 Aug, 2011

Pozwole odkopać sobie temat. Jakiego ubezpieczyciela polecacie?

Karek
Posts: 5
Joined: Fri 09 Sep, 2011

Post by Karek » Fri 09 Sep, 2011

No aż tak dużego wyboru nie ma. Ubezpieczyciele niechętnie ubezpieczają tego typu budowle. Zobacz taką ofertę, ale nie sprawdzałem warunków.
http://www.mieszkania-domu.ubezpieczeni ... go/37.html

a.gwozdz
Posts: 16
Joined: Tue 10 Jan, 2006

Post by a.gwozdz » Mon 12 Dec, 2011

przy ubezpieczaniu jest mnóstwo pytań o poszczególne elementy, znaczenie mają np:
- konstrukcja ścian, stropów, dachu
- okładziny podłóg ścian
więc nie ma takiej prostej zależności,

za dom około 120m2 płacę 2 raty (co pół roku) po niecałe 250zł w Allianz jakiś taki pakiet optymalny chyba się nazywa bo jest kilka poziomów, przy ubezpieczaniu porównywałem z PZU i w Allianz było zdecydowanie taniej (4 lata temu) teraz już tylko kontynuuję bo uważam że nie jest drogo a nie chce mi się szukać i głowy zawracać zmianą ubezpieczyciela - wygodny jestem

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by majek85 » Tue 03 Oct, 2017

masz na myśli piorunochron? nie jest obowiązkowym wyposażeniem domu, więc nie jest wymagany przez ubezpieczycieli (choć jego posiadanie z odpowiednim certyfikatem może da 5% zniżki)

szalka
Posts: 11
Joined: Tue 03 Oct, 2017

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by szalka » Tue 03 Oct, 2017

5% ? chociaż coś.... ale i tak nie zadowala:(

alan444
Posts: 3
Joined: Thu 26 Oct, 2017

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by alan444 » Thu 26 Oct, 2017

To wiciąż mało wychodzi. Czym jest 5 procent...

Hubrick
Posts: 3
Joined: Wed 29 Apr, 2015

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by Hubrick » Fri 01 Dec, 2017

Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu drewnianego domu szczególnie. Dodatkowo jeśli w pobliżu jest rzeka.
If opportunity doesn't knock, build a door.
Milton Berle

KatarzynaB
Posts: 1
Joined: Fri 22 Dec, 2017

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by KatarzynaB » Fri 22 Dec, 2017

Hubrick wrote:Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu drewnianego domu szczególnie. Dodatkowo jeśli w pobliżu jest rzeka.
Oszczędzanie polegające na automatycznym wybieraniu najtańszej oferty ubezpieczenia nieruchomości nie opłaca się w przypadku żadnego domu. Najtańszą ofertę można wybierać, kupując OC. Kupując polisę dla domu trzeba przyjrzeć się wyłączeniom odpowiedzialności, zakresowi ochrony, dodatkowym opcjom oraz cenie i dopiero na tej podstawie podejmować decyzję.

Witt111
Posts: 1
Joined: Wed 27 Dec, 2017

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by Witt111 » Wed 27 Dec, 2017

Ja swój ubezpieczyłem

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by zbiegusek » Mon 08 Jan, 2018

Ale jaja. Spamer myślał, że zarobił kasę, a jak go sprawdzono, to się zreflektował i dołączył link w stopce. Mam nadzieję, że admin postąpi tak, jak się ze spamerami postępować powinno...

sgt_raffie
Posts: 44
Joined: Mon 06 Mar, 2017

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by sgt_raffie » Tue 09 Jan, 2018

Admin zdaje sie tolerowac spamerow... a szkoda. Duzo tutaj fajnego info ale przekopanie sie przez syf zajmuje czas i odstrasza ludzi (z premedytacja pisze to Tutaj ;) )

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by zbiegusek » Wed 10 Jan, 2018

W pełni się z tobą zgadzam. I tyle by wystarczyło, gdybym był spamerem. Albo jakąś gimbazą odrabiającą temat "fora - rejestracja i logowanie". ;)
Mój wcześniejszy post w tym temacie był tylko po to, by móc do niego zajrzeć, celem sprawdzenia, czy admin zareagował na zgłoszenie nieprawidłowych treści.
Jest światełko w tunelu - zareagował. :)

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by Wojciech Nitka » Wed 10 Jan, 2018

zbiegusek wrote:Jest światełko w tunelu - zareagował. :)
Admin nie siedzi 24 godziny na dobę w Necie ...

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by zbiegusek » Thu 11 Jan, 2018

Oczywiście, że nie. Dlatego bawię się w ormowca i ewidentne IMO przypadki naganne zgłaszam tudzież uprzejmie donoszę... :)

robcyk88
Posts: 1
Joined: Wed 14 Feb, 2018
Location: Poznań
Contact:

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by robcyk88 » Wed 14 Feb, 2018

Dom jak dom - ubezpieczenie na takich samych warunkach jak na zwykłych domach :) Pozdrawiam

stachmo
Posts: 1
Joined: Sun 04 Mar, 2018
Contact:

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by stachmo » Sun 04 Mar, 2018

oj chyba nie do końca tak to wygląda, ubezpieczenie w niektórych miejscach będzie opiewalo na wyższe kwoty,
w innym na nizsze , ale warto nie poddawac się i szukac, bo można znalesc takie które jest prawie identyczne jak przy zwykłym domu

piotr7
Posts: 1
Joined: Wed 21 Mar, 2018

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by piotr7 » Wed 21 Mar, 2018

Według mnie takie ubezpieczenie nie jest obecnie wysokie

boiler
Posts: 2
Joined: Mon 23 Apr, 2018
Contact:

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by boiler » Mon 23 Apr, 2018

Ja popieram ubezpieczenia bez wzgeldu na to z czego są zbudowane domy :0

Anzelm12
Posts: 1
Joined: Tue 24 Apr, 2018

Re: Ubezpieczenie domu drewnianego

Post by Anzelm12 » Wed 25 Apr, 2018

Moim zdaniem warto wszystko ubezpieczać. Wiadomo, że to różnie bywa dlatego warto wziąć takie coś pod uwagę.



Post Reply

Return to “Ubezpieczenia domów o konstrukcji drewnianej”