wielokrotna próba błędnego logowania

Uwagi dotyczące funkcjonowania serwisu Budownictwo Drewniane.
Post Reply
dwronka
Posts: 394
Joined: Sun 17 May, 2009

wielokrotna próba błędnego logowania

Post by dwronka » Sat 19 Mar, 2011

Witam wszystkich od miesiąca czasu ktoś stara się zalogować na moje konto , praktycznie codziennie otrzymuje wiadomosci e-mail na ten temat.
W przeciagu tygodnia otrzymalem cztery takie maile.
Nie wiem komu zalezy na tym , może Wy macie jakiś pomysł jak zabezpieczyć się przed takim działaniem?


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 20 Mar, 2011

Witam,
tematem zajął się już webmaster, gdyż takich podchodów było więcej.

paulaprzygoda
Posts: 10
Joined: Wed 15 Dec, 2010

Post by paulaprzygoda » Sun 20 Mar, 2011

witam, niestety mnie też to dotyczy. są dni, kiedy system notuje nawet 9 błędnych prób logowania na moje konto!! sądziłam że to błąd systemowy, skoro zdarza się tak często...

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Sun 20 Mar, 2011

Ja rowniez. Myslalem, ze to tylko mnie sie tak dzieje :)

Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Post by Subfosylny » Sun 20 Mar, 2011

"Witaj Subfosylny
Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (3) na twoje konto, na Budownictwo Drewniane
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Nie 20. Mar, 2011 14:23:41"
To już chyba czwarty raz. Komuś się chyba nudzi.

rwojtek
Posts: 16
Joined: Mon 13 Dec, 2010
Location: Białystok

Post by rwojtek » Mon 21 Mar, 2011

Witam!
Mam takie podejrzenie, że może to byc błąd związany z tym, że podczas przebywaniana forum (po zalogowaniu) ibez "aktywności" zostaniemy wylogowani, a nasza przeglądarka "pamięta" wciąż nasze logowanie. I tu może być problem w sprawie kilkukrotnej próby logowania.
Pozdrawiam,
WR

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 21 Mar, 2011

i u mnie jest tez ten problem ostatnio :neutral:

Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Mon 21 Mar, 2011

Ja mam to samo

Jan Jablonski
Posts: 321
Joined: Thu 28 Jan, 2010
Contact:

Post by Jan Jablonski » Mon 21 Mar, 2011

Problem z logowaniem zaczyna sie kiedy pojawiaja sie reklamy .Tak przynajmniej zauwazylem u siebie

Subfosylny
Posts: 107
Joined: Mon 28 Feb, 2011
Contact:

Post by Subfosylny » Mon 21 Mar, 2011

W niedzielę 20 marca mój komp był wyłączony nie tylko z internetu ale także z zasilania. Tak wiec chyba nie może to być wina przeglądarki.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Tue 22 Mar, 2011

To jest duża akcja hakerska i praktycznie na wszystkich forach pojawiają się próby włamań na konta userów. Gdyby nasz admin przypatrzył się w zapisy logów to zauważyłby, że za każdym razem atak jest z innego IP :(
Proponowałem już kiedyś ustanowienie sprawnie działającego moda w celu utrzymania ladu i porządku. Przy całym szacunku dla naszego admina - w obecnych czasach nie da się w ten sposób działać i moderator z prawdziwego zdarzenia jest nieodzowny ...

PS
Na moim Forum zainstalowaliśmy darmowe filtry i (odpukać) od tego czasu mamy święty spokój z próbami włamania, bootami, spamem i innymi śmieciami internetowymi ...
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Tue 22 Mar, 2011

AdamD wrote:Można albo zablokować pewne IP
Nie da się tak łatwo ... Każdy atak idzie z innego IP :(
My stosujemy filtry zawierające bazy danych sprzężone z ciągle uaktualnianymi listami IP wykorzystywanymi do ataków hakerskich. A i to czasami nie wystarczy i trzeba wtedy szybko reagować i ręcznie "wyrywać chwasty" :twisted:
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

benq
Posts: 4
Joined: Fri 23 Jul, 2010

Post by benq » Fri 25 Mar, 2011

<<Witaj benq
Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (30) na twoje konto, na Budownictwo Drewniane
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Pią 25. Mar, 2011 20:30:03
Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu.>>

No i mnie też to spotkało. Może da się temu w jakiś sposób zapobiedz.
Pozdrawiam wszystkich!

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Tue 29 Mar, 2011

Niech chociaż admin zmieni dopuszczalną liczbę błędnych logowań!!!! Dopuszczalne 30 błędnych prób logowania to zaproszenie do włamów na nasze konta!!!!
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.



Post Reply

Return to “Uwagi dotyczące serwisu”