Wykonanie ścian zewnętrznych

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
kasiageska
Posts: 4
Joined: Thu 24 Nov, 2011

Wykonanie ścian zewnętrznych

Post by kasiageska » Thu 24 Nov, 2011

Prosze bardzo o wydanie opini na temat wykonania tej ściany. Zleciłam budowle domu z bala, ale ta ściana mi się nie podoba. Co Wy na to? Prosze o pomoc.
Attachments
IMG_3258.JPG


kasiageska
Posts: 4
Joined: Thu 24 Nov, 2011

Wykonanie ścian

Post by kasiageska » Thu 24 Nov, 2011

zdjecie 2
Attachments
IMG_3271.JPG

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 26 Nov, 2011

Wygląda na konstrukcję sukiowo-łątkową.
Nie da się ukryć - wykonawca (a może projektant) nie popisał się. Nie znam projektu, ale jestem ciekawy jak ta ścianka kolankowa, oprócz tego że sumiki jakoś tak mijają się, co w poważnym stopniu obniża estetykę budynku, będzie zabezpieczona przed wyboczeniem na zewnątrz.
Myślę, że dobrze by było gdybyś zamieściła fragmenty projektu - np. elewacje i przekrój poprzeczny.

kasiageska
Posts: 4
Joined: Thu 24 Nov, 2011

Dom

Post by kasiageska » Sun 27 Nov, 2011

Oczywiście jestem takiego samego zdania co do estetyki. Najbardziej o to mi chodziło. Po wielkim trudzie udało mi się nakłonić budującego żeby poprawił od stropu w góre, przykro mi że facet nie wie co to znaczy dom estetyczny.
Dziekuję bardzo za odpowiedź.
Attachments
001.jpg

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 27 Nov, 2011

A w jakiej technologii projektowany jest ten domek? Z rysunku wygląda na szkielet, a nie na bale, tym bardziej w konstrukcji sumikowo-łątkowej.
A możesz napisać jaki jest projektowany układ warst ściany, a jaki będzie wykonany. Bo chyba to dwie różne propozycje.
Mimo wszystko życzę powodzenia.

kasiageska
Posts: 4
Joined: Thu 24 Nov, 2011

dom

Post by kasiageska » Tue 29 Nov, 2011

Rysunek tak wygląda ale ma to być dom z bala 9 cm, a góra z szalówki. Tak to się chyba nazywa?
Ocieplony watą izolacyjną 10 cm i folia wiatroizolacyjna. Wyczytałam, że powinna być folia paroprzepuszczalna a oglądając faceta pracę widziałam tylko jedną.
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i wielki ukłon dla Pana.

rps
Posts: 166
Joined: Tue 05 Jan, 2010
Location: Wołomin

Post by rps » Wed 07 Dec, 2011

Przewertowałem internet wzdłuż i wszerz w temacie domków drewnianych, ale takie cudo widzę pierwszy raz. Ja bym na miejscu inwestora szybko poprosił o ekspertyzę jakiegoś fachowca i to nie chodzi nawet o kwestię estetyczną, ale o pewność i stabilność konstrukcji. Już widać chociażby rozbieżność między projektem a rzeczywistością co do podstawowej konstrukcji.... Też jestem ciekawy jak ścianki kolankowe będą zabezpieczone przez wyparciem...
rps



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”