Jaki przekrój belki na dach ??

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
andzin
Posts: 1
Joined: Sun 17 Jun, 2012

Jaki przekrój belki na dach ??

Post by andzin » Sun 17 Jun, 2012

Witam, budynek parterowy z dachem jednospadowym (dach zdemontowany) przód ma wysokość 2,70 m, tył 3,35 m szerokość budynku 8,60, długość 21,50
Wcześniej zamontowana była na środku jedna belka na całej długości budynku i podtrzymywała belki (krokwie) 5x10 lub 6x12 a całość była odeskowana. Teraz chcę wyrzucić tą belkę żeby nie było żadnych podpórek. Pytanie tylko, jaki musi być przekrój tych belek żeby się nie ugięły? Mam możliwość puszczenia belki przy tylnej ścianie przez całą długość 1,4m od ściany.
Później na dach pójdzie: blacha trapezowa, łaty, kontrłaty, membrana, krokwie, wełna mineralna 15cm, folia, podbitka 7 lub 9mm. Odstępy między krokwiami myślę zrobić około 100cm.
Attachments
Sklep Niekładzka.JPG


User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Tue 19 Jun, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Re: Jaki przekrój belki na dach ??

Post by kozi_rocks » Sat 21 Jul, 2012

andzin wrote:Witam, budynek parterowy z dachem jednospadowym (dach zdemontowany) przód ma wysokość 2,70 m, tył 3,35 m szerokość budynku 8,60, długość 21,50
Wcześniej zamontowana była na środku jedna belka na całej długości budynku i podtrzymywała belki (krokwie) 5x10 lub 6x12 a całość była odeskowana. Teraz chcę wyrzucić tą belkę żeby nie było żadnych podpórek. Pytanie tylko, jaki musi być przekrój tych belek żeby się nie ugięły? Mam możliwość puszczenia belki przy tylnej ścianie przez całą długość 1,4m od ściany.
Później na dach pójdzie: blacha trapezowa, łaty, kontrłaty, membrana, krokwie, wełna mineralna 15cm, folia, podbitka 7 lub 9mm. Odstępy między krokwiami myślę zrobić około 100cm.
hasło klucz: uprawniony projektant/konstruktor.
...zrozumcie proszę, że po to ludzie się uczą & odbywają praktyki, żeby brać odpowiedzialność za takie obliczenia, podlegają pod izby i są prawnie odpowiedzialni. Dzisiaj na forum szkieletu zapytam się o belkę, a jutro na forum chirurgicznym o to, jak wyciąć sobie wyrostek?!?


Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”