Płyta pod dom i zagadnienia zwiazane z jego budową

Zagadnienia dotyczące posadowienia domów drewnianych
Espace
Posts: 72
Joined: Thu 26 Feb, 2009
Location: Warszawa

Post by Espace » Thu 28 Jan, 2010

Oczywiście błąd literowy, wiadomo ,że to byłaby abstrakcja.Konkretna porada więcej takich. :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Roman


Espace
Posts: 72
Joined: Thu 26 Feb, 2009
Location: Warszawa

Post by Espace » Thu 28 Jan, 2010

W obecnej chwili wydaje mi się, że takie rozwiązanie powinno być wystarczające.

Image

Widać kotwy do mocowania podwaliny. Byłyby mocowane do ściany fundamentowej a póżniej zalane razem z wieńcem. Takie wykonanie byłoby chyba solidną podstawą pod dom szkieletowy.
Pozdrawiam
Roman

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Thu 28 Jan, 2010

Espace wrote:Oczywiście błąd literowy, wiadomo ,że to byłaby abstrakcja.Konkretna porada więcej takich. :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Przepraszam - nie mogłem się powstrzymać ...
A konkretnie to Ci powiem, iż dobór prętów do zbrojenia płyty fundamentowej nie zależy od porad Forumowiczów. Dobór zbrojenia odbywa się na podstawie warunków gruntowych oraz lokalnych. Ja np. jestem na terenach zagrożonych szkodami górniczymi i muszę zastosować podwójne zbrojenie w stylu http://forum.muratordom.pl/frykow-dom-b ... 108952.htm
Nie sprzeczaj się z idiotami, ściągną Cie na swój poziom i pokonają doświadczeniem.

Espace
Posts: 72
Joined: Thu 26 Feb, 2009
Location: Warszawa

Post by Espace » Fri 29 Jan, 2010

Nie ma sprawy :lol: :grin:
Chyba dokońca nie rozumiemy się. Po pierwsze mówisz o płycie betonowej, która w Twoim domu spełnia rolę ław fundamentowych i na niej były wylane ściany fundamentowe. Ja mówię cały czas o płycie, która będzie przenosiła ciężary wyposażenia mieszkania, ciężar ścianek działowych z których każda nie przekroczy kilkadziesiąt kilogramów i oczywiście ciężar domowników :lol: . W przypadku tej mojej płyty warunki gruntowe nie mają nic wspólnego, bo te warunki gruntowe ja wykonuje sam utwardzając poszczególne warstwy pod styropianem i folią.
Obciążenia całego budynku przenosić będą ławy wylane na głębokości 1 m i jeszcze różnica ciężaru domu mój szkielet będzie kilka a nawet z dziesięć razy lżejszy niż Twój murowany.
Chyba nie o tym samym mówiliśmy :grin: :wink:
Pozdrawiam
Roman

HieronimDWed
Posts: 11
Joined: Sun 08 Feb, 2015
Location: Polska

Płyta pod dom i zagadnienia zwiazane z jego budową

Post by HieronimDWed » Fri 20 Feb, 2015

Płyta fundamentowa to płyta przenosząca cały ciężar budynku i zastepuje typowy fundament z ławami i scianami fundamentowymi, a płyta podłogowa wylewana na gruncie nie przenosi ciężaru budynku tylko ścian działowych i wyposażenia mieszkalnego.W tym przypadku całe obciążenie budynku przenoszą ławy ze scianami fundamentowymi,a to jest zasadnicza różnica.
Poprzeglądaj trochę forum to znajdziesz różnice między jedną a drugą.



Post Reply

Return to “Posadowienie domów drewnianych”