co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Sun 16 Mar, 2014

Witam,
zamierzam zacząć budowę domku systemem kanadyjskim. Ktoś polecił mi firmę ML Marcin Lipiec. Proszę o rzetelne opinie na temat tej firmy (jak wygląda dotrzymywanie terminów, ogólne wiadomości na temat pracy firmy).


dekorasjonhus
Posts: 7
Joined: Wed 19 Sep, 2012

Post by dekorasjonhus » Mon 26 May, 2014

Ja jestem zadowolony

mauro10
Posts: 25
Joined: Tue 16 Nov, 2010
Location: Łódź
Contact:

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by mauro10 » Wed 17 Sep, 2014

Ja jestem dwa lata po budowie i powiem tak, jakieś tam spinki były, trochę dogadywanie się na słowo, ale suma sumarum wszystko dokończył i słowa dotrzymał. Co do terminowości strasznych opóźnień nie było poślizg 2 tyg do wprowadzki uważam za naturalny.
Przede wszystkim nie zostawił nas jak pojawiały się problemy, bo nawet jak coś się stało to przyjechał i poprawił.
Po dwóch latach pękła mi jedna rynna nad garażem, bez problemów i bez dodatkowych kosztów mi ją wymienia.

Zapewne znajdzie Pan wielu dobrych fachowców, ale budował on u mnie i poleciłem go dwóm kolegą u których też zbudował domy wszystkie 3 stoją i każdy jest zadowolony.
Ja nawet z Marcinem w pewnym momencie się pokłóciłem i poszło na ostro :) ale potrafił ugryź się w język co i ja zrobiłe, dogadaliśmy się i wszystko poszło jak należy.
Ps zresztą jest tu gdzieś na forum moja fotorelacja
Out off my way I'm running

KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by KonradJ » Wed 24 Sep, 2014

Wspolpracowalem z Marcinem Lipcem w Norwegii w latach 2003-2008 i bylem z tej wspolpracy bardzo zadowolony,zreszta ma on rowniez dobra opinie w norweskich firmach dla ktorych wykonywal usluge budowy domow,fachowosc,precyzja daja mu duza przewage nad innymi w calej tej branzy,rozmawialismy kiedys o rynku domow szkieletowych w Norwegii i marzylismy zeby choc 50 procent rynku polskiego byl wlasnie taki jak tam w Norwegii.Prywatnie jako osoba Marcin jest punktualnym i uczciwym czlowiekiem,wie co robii a jak juz sie za cos wezmie np.budowanie to robii to naprawde swietnie tak jakby mial budowac swoj dom.Polecam wspolprace z jego firma.

Master
Posts: 1
Joined: Tue 24 Sep, 2013

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Master » Wed 07 Jan, 2015

Niestety nigdy nikomu nie polecę tej firmy. Chałtura, nieuczciwość i obiecanki-cacanki. Mówić to ten pan umie, ale nic poza tym. Pewnie zaraz on i jego kolesie rzucą się na mnie, dlatego boję się uczciwie pisać, żeby chałupy, która on sklecił, a ja zdążyłem sprzedać, nie spalił nowym nabywcom. Mam nauczkę i żeby takie firmy wyginęły, jak dinozaury. Można sobie samemu pisać dobre opinie do woli, ale ja mam jak najgorsze zdanie i tyle. Niech tylko nie napiszą, że to konkurencja :)

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by toja » Wed 07 Jan, 2015

Master wrote:Niestety nigdy nikomu nie polecę tej firmy. Chałtura, nieuczciwość i obiecanki-cacanki. Mówić to ten pan umie, ale nic poza tym. Pewnie zaraz on i jego kolesie rzucą się na mnie, dlatego boję się uczciwie pisać, żeby chałupy, która on sklecił, a ja zdążyłem sprzedać, nie spalił nowym nabywcom. Mam nauczkę i żeby takie firmy wyginęły, jak dinozaury. Można sobie samemu pisać dobre opinie do woli, ale ja mam jak najgorsze zdanie i tyle. Niech tylko nie napiszą, że to konkurencja :)
Na mój priv opisz swój problem. Lub lepiej zapytaj o mój niezależny od tego forum adres i dopiero wtedy opisz. Zastrzeż fakt, że obowiązuje tajemnica korespondencji. Innych też zachęcam. Może ktoś, oby nawet jeden, ominie tego gościa, który dom podpiera pergolą. Wydaje się, że takimi drobnymi kroczkami będzie można wywołać lawinę, która zmiecie tego dupka.
"Dupka" - łatwo mi mówić, bo traktuję sprawę platonicznie. Pewnie ktoś zaryzykował dorobek swojego życia.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Tue 10 Feb, 2015

.....kto podpiera dom pergola toja .... jak chcesz zobaczyć dupka to może lustro by się przydalo ???? zmieść a raczej zamiatać to możesz ale u mnie na budowie .
Mam gdzies tych wszystkich nieuczciwych inwestorów i tych krytykow bez doświadczenia praktycznego.... buduje sobie nadal ,,,wyrwałem chwasty z firmy"..... poczta pantoflowa nadal działa a ja nie wchodzę w żadne układy z inwestorami jak kiedyś ..... bo najpierw ma być taniej a potem donos do skarbówki.

Toja fahofcu nieumiejący wbic gwoździa licz się ze słowami....
Nie będę tu pisal tylko jakas fotorelacje się zrobi wspólnie z inwestorem... bo szkoda mojego czasu

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by toja » Tue 10 Feb, 2015

Marcin L wrote:Siedze sobie wlasnie i medytuje nad pewnym rozwiazaniem, mam cala sciane szcztowa przeszklana z jedna belka/ nadprozem o dlugosci 485 cm - pod spodem okna suwane a na gorze szczyt w szkle.
Wymyslilem ze przy 4 belkach 38 x 300 mm + gora i dolem na plask 38 x 152 mm powinno mi to wytrzymac. Bedzie tez pergola na zew. tarasie wiec w boki to nie bedzie mi latalo. Wysokosc nadproza wyjdzie mi 37,6cm.
I pytanie jest takie - czy robic to z drewna czy zastosowac stal - ale jakos stal na przszklonej sciane zewnetrznej mi nie podchodzi ze wzgledow termicznych....???? :cool: A i jeszcze pod pergola musi sie zmiescic markiza ktora bedzie wyjezdzac i "zadaszac taras".
:lol:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Tue 10 Feb, 2015

I co ....??? Czcialbys zobaczyc ten dom ???? Chcesz telefon do inwestora ?? Czy Toja wiesz wogole o jakim rozwiazaniu ja pisze ...
Pojawiles sie z nikad w 2012r na forum i przyczepiles do mnie nic soba nie reprezentujac...madrzysz sie na kazdy temat a twoje wypociny na forum nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia i praktyka na budowie ...
Proponujesz komus zeby wylewki robil w zamknietej konstrukcji np.i wietrzyl oknem ...wez daj spokoj osmieszasz sie j tyle.
Co urazilem twoja ,,architecka du.." Piszac kiedys ze 8-10 projektantow niema pojecia o budownictwie szkieletowym ....niestety taka jest przykra prawda co udowadniasz doradzajec w roznych watkach na tym forum.
Na czym bazujesz atakujac mnie na forum na podstawie pseudofotorelacji konfidenta i oszusta....czy na podstwie anonimowego Mastera.???

A moze tak przejzal bys to forum i moje fotorelacje ....wez sie zastanow .....

Niestety buduje od 97r i stwierdzam ze inwestorzy dziela sie 3 kategorie
1.uczciwi - ci sa zawsze zadowoleni z moich uslog
2.uczciwi ale tacy ktorym sie wydaje ze prace dodatkowe sa za darmo i czasem jest z tym problem ale da sie dogadac
3.cwaniaczki ktorzy sa niezadowoleni bo musza placic a chca ,,urwac "-z tymi nieda sie dogadac ale na szczescie to 1/20 sie trafia


Do Mastera ....skoro twierdzisz ze jestes moim bylym klientem i nie nalezysz do 3 grupy to wysrarczy zadzwonic....nie pisz bzdur o jakim ,,paleniu chalupy" bo widocznie mnie nie znasz i nigdy ze mna nie rozmawiales skoro to piszesz.
Gdyby tak bylo jak piszesz to pewien konfident z tego forum ,,mieszkal by juz w namiocie " ....wiec daj sobie spokoj z tym oczernianiem.

W swoim zyciu spotkalem 2 moze 3 inwestorow z ktorymi nie bylem w stanie sie dogadac .....jak na 17 lat praktyki to chyba dobry wynik .

Chcecie mi zaszkodzic z jakis przyczyn na forum.....ale pomagacie mi doskonalic sie poprzez swoje uwagi ....

,,poczta pantoflowa" zadowolonych inwestorow dziala u mnie dobrze i zadne hejty tu wam nie pomoga...

Zazdrosc ....zawisc ....???....o co tu chodzi

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Tue 10 Feb, 2015

Czytaj ze zrozumieniem tekst ....chyba ze nir potrafisz Toja
Attachments
image.jpg
Masz Toja o tym pisalem powyzej
(101.97 KiB) Not downloaded yet

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Tue 10 Feb, 2015

Co tu pisac ....kolejna fotka
Attachments
image.jpg
2
(96.72 KiB) Not downloaded yet

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Tue 10 Feb, 2015

A jak ktos nie chce miec takiego domu to nie musi ze mna budować
Attachments
image.jpg
I gotowy
(97.34 KiB) Not downloaded yet

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by toja » Wed 11 Feb, 2015

Na wypadek jeżeli ktoś chce zatrudnić fotografa.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Thu 12 Feb, 2015

A co sugerujesz ze to nie ja budowalem Toja ?.... ,,zjadło Cie " i tyle jak zobaczyles jakosc konstrukcji i sposob jej wykonania.....jak zwykle nic wartosciowego nie masz do powiedzenia .
Chcesz wiecej zdjec z moich budów zebys zrozumial jak cienki jestes w tej materii ....czy juz wreszcie sie odpier... odemnie .
Czy mam sledzic twoje posty i krytykowac Cie ?? Tylko nie spisuj z paczke po welnie i styropianie wspolczynnikow bo to kazdy inwestor moze sobie sam przeczytac ..
I co chcesz wiecej fotek ....weź sobie odpusc ...nie ta liga chlopcze ;)

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Wojciech Nitka » Thu 12 Feb, 2015

Panowie, dość sobie powiedzieliście. I proszę - to już koniec na tym Forum.
Znacie swoje adresy mailowe, to jak macie dalej ochotę sobie powytykać - to piszcie do siebie.
Kolejne posty w tej dyskusji będe zmuszony kasować.

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Tue 17 Mar, 2015

Witam, Panowie co mam zrobić bo firma ML zaczęła budowę w maju 2013roku dziś mamy rok 2015 a budowa nie dokończona, co wy na to?? może Pan Lipiec odpisze mi na forum bo inaczej to wmawia mi że firmę zawiesił i wyjechał do Norwegii......

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Tue 17 Mar, 2015

Damianie jestem w Norwegii i mamy spotkac sie po swietach bo ty tez za granica jestes przeciez ..??

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Tue 17 Mar, 2015

Jak w 2013 jak pytasz na forum ze masz zamiar zaczac budowac i zadajesz pytanie w marcu 2014!....??? To ten Damian o ktorym mysle ???dziwne ...hmm

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Tue 17 Mar, 2015

tak, to ten Damian o którym myślisz.chciałem po prostu się przekonać czy inni mają też taki problem...ok do zobaczenia po świętach a najlepiej w święta ale wielkanocne 2015 :) Mam nadzieję że się w końcu dogadamy i ustalimy wszystko jak należy, najlepiej na papierku :) i może w obecności kierownika budowy?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Tue 17 Mar, 2015

Tak jak sie umowilismy ...na wiosne....

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Tue 17 Mar, 2015

mam nadzieję.....

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Tue 17 Mar, 2015

masz może gg albo skype albo whatsapp??

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Tue 17 Mar, 2015

Wyslalem smsem

Drewniak
Posts: 1
Joined: Sun 21 Jun, 2015

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Drewniak » Sun 21 Jun, 2015

Widzę, że nie tylko ja się naciąłem na firmę pana Marcina Lipca ML. Nie cieszę się z tego powodu, ale myślałem, że to wypadek przy pracy. Ten pan tylko dużo mówi, współpracownicy mu wtórują i wspierają, ale to tylko czcza gadanina. Niedoróby, bardzo wysoka cena w stosunku do jakości robót, opóźnienia. Odpowiedzi pana ML bardzo niegrzeczne. Wszystko można poprawić, ale ten pan myśli, że wszystkie rozumy pozjadał. Nigdy nie polecę nikomu tej firmy. Do poprawek wziąłem inną ekipę, bo nie chcę tego pana oglądać.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Sun 21 Jun, 2015

Popiszcie sobie jeszcze :) pod kilkoma nickami jednoczesnie ....ci sami ,,uczciwi" inwestorzy

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by majek85 » Sun 21 Jun, 2015

oskarżać łatwo w internecie, jakieś dowody? Osobiście sam chciałem nawiązać spółprace z ML , jednak wyszło innaczej, ale pierwszy post i od razu negatywny komentarz daje do myślenia

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Mon 22 Jun, 2015

Jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o kase .....jakie to fascynujace ze ze Ci co sa mi winni pieniadze sa na tyle bezczelni zeby jeszcze tu komentować ....(Nie dotyczy Damiana)...moze byscie tak sie rozliczyli ??? A jak nie to .....ć

Pozdrawiam Wszystkich Uczciwych inwestorow dla ktorych pracowalem i mam przyjemnosc nadal budować.....

elKamil
Posts: 12
Joined: Fri 10 Apr, 2015
Contact:

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by elKamil » Thu 24 Sep, 2015

Wojciech Nitka wrote:Panowie, dość sobie powiedzieliście. I proszę - to już koniec na tym Forum.
Znacie swoje adresy mailowe, to jak macie dalej ochotę sobie powytykać - to piszcie do siebie.
Kolejne posty w tej dyskusji będe zmuszony kasować.
Dobrze powiedziane. Naprawdę to dość nieprofesjonalne - wypowiadanie się w ten sposób na forum i załatwianie swoich prywatnych porachunków... Mało dojrzałe.. ;)

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Thu 24 Sep, 2015

Juz mi sie nie chce pisać ...buduje sobie nadal i tracicie czas oczerniajac mnie na forum ...
Masz racje elKamil -niepowazne jest to ze sie ktos umawia na okreslona kase za okreslony zakres prac ,nie rozliczy sie i jeszcze bezczelnie ma jakies pretensje ....boi sie spotkać w 4 oczy i pisze na forum ....
Wszyscy co rozliczyli sie co do 1 zl sa zadowoleni (lub beda) a reszta ktora nie rozliczyla sie na 0.....wypad !!!

Teraz kazdy inwestor jest traktowany zgodnie z zasada ,,jak Kuba Bogu ,tak Bóg Kubie "....

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Sat 12 Mar, 2016

szukam ludzi którym firma ML lipiec odstawiła fuszerki na budowie... Bardzo proszę śmiało pisać na priv

wapis
Posts: 8
Joined: Wed 20 Apr, 2011

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by wapis » Sun 13 Mar, 2016

Mieszkamy 5 lat i jesteśmy zadowoleni.Dom stoi,nic złego się nie dzieje,pozdrawiam p Marcina.

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Sat 11 Feb, 2017

Witam niestety po bardzo długim czasie oczekiwania na dokończenie budowy, firma MX lipiec nie wywiązała się z umowy, chce ostrzec inne osoby, właściciel firmy nie raczy nawet odebrać telefonu..... zero kontaktu.... co możecie mi doradzić jak można uprosić się żeby w końcu dokończył budowę?? budowa była rozpoczęta 2013roku i po dziś dzień nie skończona... Nawet nie można się doprosić poprawek typu poprawy pęknięć itp.. jak się pisze na FB do tego właściciela to zaraz blokuje, odpisuje ktoś inny z pogróżkami....

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Sat 11 Feb, 2017

Przeczytaj ugode ktora zawarlismy ....gdzie jest dokladnie okreslone jak maja byc dokonczone prace ...a blokowany jestes przezemnie na FB bo zamiast na priv to pyblicznie do moich znajomych wypisujesz ....kontakt ze mna jest masz emeila Damianie ...

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Sat 11 Feb, 2017

Marcinie ugoda była do końca 2016roku!!!

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Sat 11 Feb, 2017

to może dodam tu tą umowę i inni się wypowiedzą???

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Sat 11 Feb, 2017

Damian po co piszesz do moich znajomych na FB ....w poniedzialek do Ciebie zadzwonie ...

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Sat 11 Feb, 2017

ja nie piszę do nikogo to ktoś do mojej żony napisał

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Sat 11 Feb, 2017

Miales zrobic sam i na podstawie faktur mamy sie rozliczyć ...zrobiłeś coś juz ???

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by Marcin L » Sat 11 Feb, 2017

Dobra zdzwoniemy sie w poniedzielek .

damianx89
Posts: 16
Joined: Sun 16 Mar, 2014

Re: co myślicie o firmie ML Marcin Lipiec

Post by damianx89 » Sat 11 Feb, 2017

tak jak w ugodzie przedstawiłem ci faktury i nic nie oddałaś tylko cały czas kręcisz że kasy nie masz



Locked

Return to “Historie budowy domów”