Płyta OSB vs MFP wpółczyniki oporu dyfuzyjnego

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
meknam
Posts: 8
Joined: Sun 24 Jan, 2016

Płyta OSB vs MFP wpółczyniki oporu dyfuzyjnego

Post by meknam » Sun 05 Jun, 2016

Witam

Stoję przed wyborem płyty na poszycie zewnętrzne w domu szkieletowym i nie wiem co wybrać OSB czy MFP. Według producenta płyty MFP przeważają nad płytami OSB lecz ciekawi mnie jedno porównanie a mianowicie współczynnik oporu dyfuzyjnego który w warunkach suchych dla płyty OSB wynosi 50 a dla płyty MFP 100 czy to oznacza że płyta MFP jest mniej paro pszepuszczalan ???? Czy ktoś stosował lub ma doświadczenie z płytami MFP w konstrukcji szkieletowej??? Mam w planach zastosować płytę o grubości 15mm wiem że standardowo stosuję się 12 ale wydaje mi się że różnica cenowa nie jest tak wielka między 12 a 15 a to zawsze zwiększy trochę wytrzymałość domu czy moje myślenie jest trafne???


MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Płyta OSB vs MFP wpółczyniki oporu dyfuzyjnego

Post by MajorDamage » Sun 05 Jun, 2016

MFP 12mm na poszycie, 15mm na strop. W mojej okolicy (lubelszczyzna) tak właśnie robią. Chodzi oczywiście o koszty a wiadomo, że promocja płyty osb kosztuje, więc stąd też wyższa cena tej płyty. MFP przewyższa ponadto parametrami osb.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Płyta OSB vs MFP wpółczyniki oporu dyfuzyjnego

Post by Wojciech Nitka » Tue 12 Jun, 2018

Na strop płyta grubości nie mniejszej niż 22 mm i to przy osiowym rozstawie belek stropowych 40 cm.


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”