Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Skąd i ile kasy potrzeba na budowę domu z drewna
Post Reply
rysioz
Posts: 24
Joined: Sat 31 Oct, 2009
Contact:

Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by rysioz » Wed 13 Jan, 2010

No tak - czekam sobie na to pozwolenie na budowę to może czas już zacząć dziennik?
Mam mieszane uczucia bo nie mam za grosz talentu literackiego ale z drugiej strony na forum co chwila powstają nowe wątki na temat: "czy zbuduję dom za...?", więc może komuś się przyda moja pisanina.
Słyszałem wprawdzie, że nie da się wybudować domu za 150 tyś zł ale na czas budowy postanowiłem o tej wiedzy zapomnieć
Na początek założenia:
1. Działkę już mam - woda i prąd jest tylko podłączyć - koszt razem 5 tys zł
2. Dom - projekt - w technologi szkieletowej 1.600zł
3. Nie będę stosował chwytów typu "teścia a krokwie miałem z własnego lasu"
4. Buduję o powierzchni około 114 m2 z garażem
5. Kryterium sukcesu to osiągnięcie stanu "deweloperskiego" przy przekroczeniu budżetu nie więcej niż 10%. Te 10% to przewidywany wzrost cen w okresie budowy.

Kosztorys. zamówiony
Kwota kosztorysu netto: 186 144,89 zł, VAT: 40 951,88 zł, Kwota kosztorysu brutto: 227 096,77 zł Słownie: dwieście dwadzieścia siedem tysięcy dziewięćdziesiąt sześć 77/100 zł
1 Stan zerowy - Razem 32 961,47 Wartość rozdziału netto: 32 961,47 zł, VAT 7 251,52 zł
Wartość rozdziału brutto: 40 212,99 zł
i tu zmiana fundamętu zamówię projekt płyta fundamentowa
Współpraca wygląda w ten sposób Pan drogą meilową przesyła mi dane ja robię projekt i przesyłam demo to znaczy cały projekt bez opisów i wymiarów. Nanoszę ewentualne Pańskie uwagi. Pan przelewa pieniążki na konto, ja drukuję i podbity, podpisany projekt dostarczam drogą pocztową w czterech egzemplarzach. Koszt projektu 10zł/m2 brutto. Czas wykonania średnio ok. 3-4-tygodnie od dnia przesłania danych
W skład projektu wchodzi:
- opis techniczny wykonania płyty wraz ze zdjęciami
- rysunek wykopu
- rysunek szalunku traconego
- rysunek zbrojenia dolnego
- rysunek zbrojenia górnego
- rysunek zbrojenia dodatkowego
- rysunek przekrojów charakterystycznych
- rysunek kanalizacji (wraz z nawiewem pod kominek i przepustami instalacyjnymi)
- rysunek podejść pod grzejniki
- rysunek podejść pod urządzenia sanitarne (ciepła zimna woda)

Z obliczeń
Wydruk mapy momentów
Na rysunkach dodatkowo zawarte jest zestawienie materiałów.

Niezbędne dane to:
1. Adres inwestycji
2. Dane inwestora, adres wysyłki
3. Rzuty parteru i poddasza
4. Aktualne przekroje ścian
5. Aktualny układ urządzeń sanitarnych
6. Badania gruntowe lub inne dane o gruncie
7. Mapka zagospodarowania działki

Do przemyślenie jest również:
- gdzie ma być wodomierz
- gdzie będzie szafka elektryczna z bezpiecznikami
- czy kominek będzie w projektowanym miejscu
- czy ma być i gdzie kran zewnętrzny
- czym ma być wykończony taras i podest (kostka bet, ceramika, drewno)
- jeśli jest garaż to czy będzie ogrzewany?
adres proj. na pw
dostałem oferta z SzukajFachowca.pl 20.000 PLN za cały fundamęt połowe taniej
czekam na pogode

c.d.n.
Attachments
2ded50d1f18ed1a5.jpg
taki ma być
32cb2f6b04046f2b.jpg
tak ma wyglądzc fundamęt


majkamitrega
Posts: 21
Joined: Mon 13 Jun, 2016

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by majkamitrega » Mon 13 Jun, 2016

Zbudowanie domu za 150 tys? Myślałam, że za taką kwotę można tylko kupić średnie mieszkanko :) Podziwiam upór i determinację!

Katoo
Posts: 9
Joined: Thu 31 Dec, 2015

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by Katoo » Mon 08 Aug, 2016

Czytałem już bloga gdzie taki dom jest możliwy pod warunkiem że buduje się tzw. metodą gospodarczą .Trza oczywiście pamiętać że czas budowy się wydłuża oraz wszelkie niedoróbki na budowie lub w wykończeniu trza przyjąć na swoje barki.

szalka
Posts: 11
Joined: Tue 03 Oct, 2017

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by szalka » Mon 09 Oct, 2017

20170909_135950.jpg
(56.92 KiB) Not downloaded yet
Dziennik budowy to świetna sprawa :) Ja też właśnie założyłam przy okazji wykorzystam go do konkursu https://www.budogram.pl/konkurs może uda mi się coś wygrać. A nagrody są ciekawe m.in. gotówka na materiały Wienerberger i można z kimś podzielić się swoimi doświadczeniami i skorzystać z porad innych budujących. My już jesteśmy na etapie konstrukcji dachu teraz szybko obić papą i dachówka mam nadzieje że zdążymy jeszcze przed zimą ale pogoda niestety coś się załamuje:/ Myślę że za 150 tys. to mało kto wybuduje no chyba że bardzo malutki domek i bez jakiegoś super wykończenia w środku kafelki, panele itp. My za zamknięcie dachu do papy bez dachówki mamy już prawie 100 tys. wydane a gdzie reszta a przy domach drewnianych to też te ceny są inne.

dariawaria
Posts: 6
Joined: Thu 30 Nov, 2017

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by dariawaria » Thu 30 Nov, 2017

panel sip to nowa opcja oszczędzania an budowie tak jest w tym artykule napisane : http://www.tadeks.pl/technologia/sip-st ... ted-panels ktoś ma doświadczenie ?

koleckiz79
Posts: 1
Joined: Fri 02 Nov, 2018

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by koleckiz79 » Fri 02 Nov, 2018

Może warto skorzystać z jakiegoś doradcy finansowego, który pomoże odpowiednio zarządzać pieniędzmi i pozyskać jakiś kredyt.

milla_
Posts: 5
Joined: Thu 22 Nov, 2018

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by milla_ » Thu 22 Nov, 2018

Sądzę, że aktualnie to by się nie udało już. Też kiedyś myślałam, ze dom można tanio postawić, ale jak się nie umie nic samemu (a je nie umiem, chyba, że komuś trzeba obiad ugotować, a nie dom stawiać) to dużo pieniedzy sie wydaje na robocizne. A jak sie jeszcze działki nie ma to łooo bożenko :)

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by miroboass » Wed 29 Dec, 2021

Powodzenia, przy obecnym wzroście cen za chwilę będzie dwukrotność.

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by miroboass » Wed 26 Jan, 2022

Ale widzę, że wątek sprzed 12 lat;)

brodka53
Posts: 3
Joined: Mon 10 Oct, 2022
Contact:

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by brodka53 » Mon 10 Oct, 2022

Straszne to jest, że niektórzy jak opowiadają, to obecnie za 150 tysięcy ledwo fundamenty stawiają...

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Jak zbudować dom za 150 tyś zł

Post by GretaS » Wed 26 Oct, 2022

Przecież da się zbudować. Wystarczy się troche wysilić i coś poszukać. Są tez grupy na FB gdzie są informacje na ten temat jak zbudować taki dom itd. Ja gdzieś widziałam budowę domu za jeszcze mniej. Wszystko było z odzysku. Proszę bardzo tutaj jest artykuł. https://www.budujzdrewna.pl/forum/viewt ... 396#p55396



Post Reply

Return to “Finansowanie i koszty budowy”