Dach

Techniczne aspekty domów pasywnych o konstrukcji drewnianej
Post Reply
Super_Girl118
Posts: 2
Joined: Wed 04 Jan, 2017

Dach

Post by Super_Girl118 » Thu 19 Jan, 2017

Witam wszystkich. Na wiosnę startuję z budową i oczywiście wiele pytań, zwłaszcza w kwestii dachu. Wszyscy rozwodzą się nad problemem: - dachówka czy blacha? Ja zamierzam pokryć dach gontem bitumicznym. Czy ktoś już zastosował takie pokrycie?
Pozdrawiam.


Super_Girl118
Posts: 2
Joined: Wed 04 Jan, 2017

Re: Dach

Post by Super_Girl118 » Mon 30 Jan, 2017

Który gont dachowy wybrać, materiał bedę kupować w hurtowni. Polecacie?

mirek22
Posts: 3
Joined: Tue 31 Jan, 2017

Re: Dach

Post by mirek22 » Tue 31 Jan, 2017

ja bym ten pierwszy polecił

Ajlar
Posts: 17
Joined: Thu 28 Jan, 2016

Re: Dach

Post by Ajlar » Fri 17 Feb, 2017

A jakie wiązary pod dach? Bo ja się zastanawiam na gotowymi elementami takimi jak oferuje firma WPW Invest. Są proste i szybkie w montażu. Taka konstrukcja daje też sporo miejsca na poddaszu bo nie wymaga podpór

adamjanicki
Posts: 1
Joined: Thu 04 May, 2017

Re: Dach

Post by adamjanicki » Thu 04 May, 2017

Najlepszy z prezentowanych jest ten pierwszy (super girl)

User avatar
Ronald
Posts: 12
Joined: Wed 05 Apr, 2017
Location: Dąbrowa Górnicza

Re: Dach

Post by Ronald » Wed 13 Dec, 2017

A nie myślałaś może o łupku dachowym? To według mnie najlepsze rozwiązanie, szczególnie jeśli skorzysta się z usług odpowiedniej firmy, która się tym profesjonalnie zajmie.

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: Dach

Post by The_evil_one » Thu 14 Dec, 2017

Nie ma najlepszego rozwiązania! Zawsze jest kwestia gustu i budżetu!
Łupek? Piękny... ale w ci*l drogi i nie każdy potrafi to kłaść, podobnie blacha na rąbek Rheinzink. Alternatywa to blacha panelowa, wg. mnie wygląda równie nowocześnie jak tytancynk.
Pamiętaj, że to co kładziesz na dach ma też wpływ na jego konstrukcję (gont nieporównywalnie lżejszy od dachówki jakiejbądź).
Gont bitumiczny jest dosyć prosty w kładzeniu, obróbki też nieskomplikowane (ale zależy to też od konstrukcji samego dachu) i budżetu też najbardziej nie obciąża.
Ja osobiście zastanawiam się nad dachówką płaską lub blachą panelową - o wyborze pewnie zdecyduje kalkulacja kosztów.

Memories
Posts: 2
Joined: Fri 24 Mar, 2017

Re: Dach

Post by Memories » Fri 06 Apr, 2018

a powiedzcie mi jaką macie izolacje pod dachówka? Ktos z Was kojarzy folie turbo plus? Bo mnie namawiaja w hurtowni i nie wiem czy brać ja. Cena troszke wysoka ale ponoc dobra jakosc

Beneq
Posts: 7
Joined: Thu 22 Jan, 2015

Re: Dach

Post by Beneq » Fri 06 Apr, 2018

Ponoc ta membrana dachowa turbo plus to produkt niemiecki. Znajomy robi na budowach w Niemczech i tam praktycznie na co drugiej budowie z niej korzystaja. Moge dopytac o szczegoly jakby co?

dachmod
Posts: 2
Joined: Mon 01 Mar, 2021

Re: Dach

Post by dachmod » Mon 01 Mar, 2021

Zdecydowanie dachówka. Ja budowałem i w tej kwestii się nie pomyliłem.

Nowabudowa
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2021

Re: Dach

Post by Nowabudowa » Tue 27 Apr, 2021

Blachodachówka. Co, jak co, ale tu nie ma sensu przepłacać, zwłaszcza że blachodachówka dobrej jakości wytrzyma spokojnie długie lata, no i będzie wyglądała jak dachówka, więc nic nie tracisz, a zyskujesz tylko oszczędności. My kupiliśmy blachodachówkę Malta od producenta Hanbud. My na żywo wdzieliśmy ją w sklepie RAF-DACH w Jarczewie, tam ją kupiliśmy w dobrej cenie. Blachodachówka jest lekka, idealnie imituje dachówkę, podoba nam się kolor, wygląd, dosłownie wszystko, polecam.

samodzielka
Posts: 9
Joined: Thu 22 Jul, 2021

Re: Dach

Post by samodzielka » Thu 22 Jul, 2021

A ja nie jestem przekonana do blachodachówki. Czy od tego nie ma hałasu podczas deszczu i wichury?

ikornel275
Posts: 13
Joined: Wed 28 Jul, 2021

Re: Dach

Post by ikornel275 » Fri 03 Sep, 2021

Jeśli budujecie dach to na pewno przyda się wam znajomość strony gdzie jest wiele informacji chociażby na temat orynnowanie balkonu tutaj jest wiele ciekawych i pomocnych artykułów. Ta firma oferuje pokrycia dachowe i elewacyjne najwyższej jakości. Sprawdźcie na całą ich ofertę. Polecam.

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Dach

Post by b_r » Wed 10 Nov, 2021

Czy ktoś teraz robi dach z blachodachówki? Podobno dobra blachodachówka poleży 50 lat a mimo podwyżek jest ostatecznie znacznie tańsza niż ceramika, której i tak kupić nie można ...

User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Dach

Post by marcinK » Wed 10 Nov, 2021

Ja proponuje pojeździć i pooglądać co na dachach maja dekarze. W sumie niewielu ma coś innego niż blachodachówka. Nasz nas namawiał na ceramikę po pytaniu co on ma już przestał ;)

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Dach

Post by star » Fri 25 Nov, 2022

Witam. Jak najszybciej i najlepiej naprawić przeciekający dach z papy? Nie chce tego robic palnikiem na gorąco. Najlepiej jakaś masa nakładana pędzlem/wałkiem na cały dach. Jest coś takiego?
::)



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla domów pasywnych o konstrukcji drewnianej”