Systemy fotowoltaniczne

Dopłaty z NFOŚiGW
Post Reply
Ajlar
Posts: 17
Joined: Thu 28 Jan, 2016

Systemy fotowoltaniczne

Post by Ajlar » Thu 12 May, 2016

Witam,
a czy do takich doplat mozna takze podciagnac systemy fotowoltaniczne? Jak to jest? Mozna sie starac o jakies dofinansowanie, czy to z UE czy z gminy? Jaki jest okres zwrotu takiego systemu? Moze ktos z Was ma takowy juz zamontowany i moze podzielic sie ta wiedza?


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by majek85 » Thu 12 May, 2016

Liczyłem to i jeśli już to taniej wychodzi "samemu" to zamontować niż prać z 40% dotacją , zresztą absurdem jest to że dotacja tylko w przypadku kredytu, a za gotówke już nie.

Artur11
Posts: 3
Joined: Thu 15 Sep, 2016

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by Artur11 » Tue 27 Sep, 2016

Orientujecie się może jaki jest koszt takiej instalacji w przypadku niewielkiego budynku o powierzchni niespełna 95 m2? I ewentualnie kto w woj. śląskim wykona mi coś takiego? Dom Sydney http://dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=sydney

mirek22
Posts: 3
Joined: Tue 31 Jan, 2017

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by mirek22 » Tue 31 Jan, 2017

ja słyszałem o takim ale nie używam

Tomi
Posts: 9
Joined: Sun 30 Oct, 2016

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by Tomi » Sun 26 Feb, 2017

Dobre systemy fotowoltaiczne ma firma Atelier. warto się z nimi skontaktować i dopytać o wszystko.

User avatar
Belit
Posts: 1
Joined: Mon 12 Jun, 2017
Location: Pomorskie

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by Belit » Tue 13 Jun, 2017

W mojej miejscowości też można otrzymać takie dofinansowanie. Czy ktoś z was korzystał z tego programu i może to polecić lub też odradzić?

dominik554
Posts: 2
Joined: Fri 07 Jul, 2017

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by dominik554 » Fri 07 Jul, 2017

a co to są za systemy

User avatar
Scarface
Posts: 4
Joined: Tue 11 Jul, 2017
Location: Wrocław
Contact:

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by Scarface » Wed 12 Jul, 2017

No niestety bez dofinansowania takie panele raczej nie są zbyt opłacalne.

User avatar
Mantis
Posts: 12
Joined: Tue 17 Jan, 2017

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by Mantis » Fri 06 Apr, 2018

Akurat wykorzystanie kolektorów słonecznych do ogrzewania wody jest naprawdę bardzo opłacalne. Przecież kwota nieco ponad 10 000 zł nie jest dzisiaj jakąś ogromną sumą pieniędzy, a taka inwestycja z biegiem czasu i tak się zwraca (nie wspominam nawet o możliwych dotacjach). Sam korzystam z zestawów solarnych do podgrzewania wody, które kupiłem za pośrednictwem firmy Solar-Tech (również oni zajęli się montażem) i jest naprawdę dobrze. Można dzięki takiej opcji obniżyć koszty ogrzewania wody przynajmniej o kilkadziesiąt procent. :wink:

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by majek85 » Fri 06 Apr, 2018

policzmy zatem: mnie ogrzewanie wody (pompa ciepła) wynosi w zime ok 40 zł. latem 20 zł, czyli średnio 30 zł./mies , koszt bojlera ok 3 tys.-4 tys. zł. (nieznam aktualnego cennika) czyli z Twoje 10.000 zł. mam instalacje plus 16-19 lat darmowego ogrzewania wody. Montaż kolektorów jest nieopłacalny, skoro masz gwarancje na ok 10 lat i mniej więcej taka jest żywotność gazu.

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by miroboass » Wed 19 May, 2021

To prawda, fotowoltaika po 10 latach dużo traci.

PannaAnna
Posts: 3
Joined: Wed 16 Jun, 2021

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by PannaAnna » Fri 18 Jun, 2021

Klika razy liczyliśmy fotowoltaikę dla domu i mi nigdy się ta inwestycja nie podobała. Czekanie kilka lat na zwrot, przy niepewnych rozwiązaniach prawnych w moim odczuciu nie jest dobrą inwestycją. Oczywiście wiele osób będzie miało inne zdanie.

frania88
Posts: 18
Joined: Sun 13 May, 2018

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by frania88 » Thu 14 Oct, 2021

My u siebie w domu zdecydowaliśmy się dodatkowo na magazyn energii, daje możliwość wykorzystania nadwyżek wyprodukowanej energii, magazynuje ją dla nas i później może się na prawdę przydać na przykład w przypadku zaniku energii elektrycznej.

Susan2732
Posts: 5
Joined: Thu 18 Nov, 2021
Contact:

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by Susan2732 » Thu 18 Nov, 2021

Nie za bardzo jestem przekonany do tych systemów.

Grzesiu
Posts: 22
Joined: Thu 29 Apr, 2021

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post by Grzesiu » Fri 11 Feb, 2022

frania88 wrote:
Thu 14 Oct, 2021
My u siebie w domu zdecydowaliśmy się dodatkowo na magazyn energii, daje możliwość wykorzystania nadwyżek wyprodukowanej energii, magazynuje ją dla nas i później może się na prawdę przydać na przykład w przypadku zaniku energii elektrycznej.
O widzisz, i jak, polecacie? Właśnie zastanawiamy się z żoną czy zainwestować w takie magazyny energii do fotowoltaiki, zależy mi na rzetelnych opiniach. Przekonuje mnie ten argument dotyczący awarii, ale i to, że wszystkie nadwyżki idą do nas, nie musimy więc już nic dopłacać sieciom energetycznym.



Post Reply

Return to “Dopłaty do budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię”