Systemy fotowoltaniczne

Dopłaty z NFOŚiGW
Ajlar

Systemy fotowoltaniczne

Post autor: Ajlar » czw 12 maja, 2016

Witam,
a czy do takich doplat mozna takze podciagnac systemy fotowoltaniczne? Jak to jest? Mozna sie starac o jakies dofinansowanie, czy to z UE czy z gminy? Jaki jest okres zwrotu takiego systemu? Moze ktos z Was ma takowy juz zamontowany i moze podzielic sie ta wiedza?

majek85

Re: Systemy fotowoltaniczne

Post autor: majek85 » czw 12 maja, 2016

Liczyłem to i jeśli już to taniej wychodzi "samemu" to zamontować niż prać z 40% dotacją , zresztą absurdem jest to że dotacja tylko w przypadku kredytu, a za gotówke już nie.

Artur11

Post autor: Artur11 » wt 27 wrz, 2016

Orientujecie się może jaki jest koszt takiej instalacji w przypadku niewielkiego budynku o powierzchni niespełna 95 m2? I ewentualnie kto w woj. śląskim wykona mi coś takiego? Dom Sydney http://dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=sydney

mirek22

Post autor: mirek22 » wt 31 sty, 2017

ja słyszałem o takim ale nie używam

Tomi

Post autor: Tomi » ndz 26 lut, 2017

Dobre systemy fotowoltaiczne ma firma Atelier. warto się z nimi skontaktować i dopytać o wszystko.

Awatar użytkownika
Belit

Post autor: Belit » wt 13 cze, 2017

W mojej miejscowości też można otrzymać takie dofinansowanie. Czy ktoś z was korzystał z tego programu i może to polecić lub też odradzić?

dominik554

Post autor: dominik554 » pt 07 lip, 2017

a co to są za systemy

Awatar użytkownika
Scarface
Kontakt:

Post autor: Scarface » śr 12 lip, 2017

No niestety bez dofinansowania takie panele raczej nie są zbyt opłacalne.

Awatar użytkownika
Mantis

Post autor: Mantis » pt 06 kwie, 2018

Akurat wykorzystanie kolektorów słonecznych do ogrzewania wody jest naprawdę bardzo opłacalne. Przecież kwota nieco ponad 10 000 zł nie jest dzisiaj jakąś ogromną sumą pieniędzy, a taka inwestycja z biegiem czasu i tak się zwraca (nie wspominam nawet o możliwych dotacjach). Sam korzystam z zestawów solarnych do podgrzewania wody, które kupiłem za pośrednictwem firmy Solar-Tech (również oni zajęli się montażem) i jest naprawdę dobrze. Można dzięki takiej opcji obniżyć koszty ogrzewania wody przynajmniej o kilkadziesiąt procent. :wink:

majek85

Post autor: majek85 » pt 06 kwie, 2018

policzmy zatem: mnie ogrzewanie wody (pompa ciepła) wynosi w zime ok 40 zł. latem 20 zł, czyli średnio 30 zł./mies , koszt bojlera ok 3 tys.-4 tys. zł. (nieznam aktualnego cennika) czyli z Twoje 10.000 zł. mam instalacje plus 16-19 lat darmowego ogrzewania wody. Montaż kolektorów jest nieopłacalny, skoro masz gwarancje na ok 10 lat i mniej więcej taka jest żywotność gazu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dopłaty do budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię”