Remont od zera, damy radę?

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
and_z
Posts: 1
Joined: Wed 02 Mar, 2016

Remont od zera, damy radę?

Post by and_z » Thu 03 Mar, 2016

Witam wszystkich,

Zdecydowaliśmy się otworzyć nowy temat na forum, bogatym w różnorodne informację na temat tego co można wyczarować z drewna. A wyczarować można cuda, piękna i za każdym razem niepowtarzalne...

I chodź oczy widzą to co by chciały, w głowie jednak wiedzy brak. Dlatego też chcielibyśmy poszukać odpowiedzi na wiele pytań z którymi nie potrafimy sobie sami poradzić.

Nasz dom to prawie 60 latek. Dokładnej daty budowy nie znamy. Powierzchnia 60 m2.
Określając go tak szybko to chyba typ jamnika, a więc na środku kiedyś był ganek, z ganku do kuchni i po obu stronach kuchni pomieszczenia (z jednej pokój - pobielony, kiedyś mieszkalny) z drugiej komora (słoneczko wpada przez szpary między zdaję się brusami).
Niestety śliczny mały ganek został przerobiony kilkanaście lat temu na długi ganek, coś w rodzaju dobudówki. Także do dom to już nie typowy jamnik ): Podczas remontu ganku, zmieniono poszycie - z dachówek - zdaję się betonowych - na blachę trapezową na całości domu.
Domek nie był zamieszkany przez ostatnie prawie 10 lat. Mocno to przeżył, bo po wysprzątaniu go, ściągnięciu tego co było na ścianach (jakieś płyty tekturowe w części kuchennej) widać w wielu miejscach zniszczone, wilgocią elementy drewna.
Mamy jednak nadzieję, że nie wszystko to takie straszne jak się rysuję.
Nasz plan:
1) Nowe podłogi. Ściągnęliśmy dotychczasowe dechy, które w części nie nadawały się do niczego, gdyż leżały bardzo nisko nad piaskiem na legarach i wilgoć zrobiła swoje. Zostanie wykonana wylewka, wpierw wstępna 5 cm, na to folia, styropian 10 cm (tu może dwie cieńsze warstwy ale układane na przemian) na niej położone instalacje hydrauliczne, potem wylewka właściwa 5 cm (czy musi być zbrojona?) z dylatacją od ścian i chyba koniec z podłogą. Na takim podłożu ułożone zostaną deski, mam nadzieję że uda się odzyskać trochę starych i coś z tym zrobić ładnego.
2) Ściany. Wymienione zostaną elementy drewna przegnite (typu wycięcie kawałka brusa, dosztukowanie nowego), kawałka belka z wiązania domu pod sufitem i na pewno jeszcze coś się znajdzie. Na ściany muszą zostać położone stelaże pod k-g, żeby jak chciał, ściany są strasznie krzywe /:
Tu jednak sporo roboty, bo te wszystkie warstwy:
- płyta k-g,
- folia paroizolacyjna ( z zakładką na stykach foli i sklejeniem tego taśmą paroizolacyjną), czy folia może stykać się w sumie prawie bezpośrednio z wełną, bo będzie nabita na ruszt?,
- ruszt metalowy 5 cm (czy miejsca przytwierdzenia rusztu do ściany drewnianej muszą posiadać jakieś specjalne otwory na ewentualne ruchy?? nie za bardzo to rozumiem przyznam ) a w niego 5 wełna mineralna 5 cm ( ruszt przytwierdzany pionowo co około 40 cm, wzmocniony poziomo pod sufitem i nad podłogą i przy otworach okiennych i drzwiach), co teraz? czy wełna może przylegać do drewnianych brusów?
- ściana właściwa - brusy,
- i tu jednak jest trochę problem, bo:
nie wiem czy między brusem a wełną powinna być szczelina dylatacyjna?
my chcieliśmy do brusów przybić ruszt pionowy tym razem drewniany, w to wełna 10 cm, na ruszt zszywkami złapać folie wiatroszczelną i na to jeszcze listewki pionowe (jakieś 2 cm) by zapewnić dylatacje i teraz płyta OSB a na nią elewacja mineralna chyba (jeszcze doczytam jaka była by najlepsza, by oddychała).
Wiem że elewacja nie brzmi najlepiej, ale okna będą drewniane z obudową drewnianą, może okiennicami, drzwi wejściowe w kolorze drewna, podbitka z modrzewia delikatnie barwionego na coś w rodzaju koloru orzecha, dlatego powinno to pasować z białą elewacją.
Ale jak położyć elewacje na domu drewnianym??
Nikt za bardzo nie chciał nam pomóc i odpowiedzieć czy tak można, czy tynk będzie trzymał się na płycie OSB? Fachowcy w naszych stronach to tylko ze styropianem gwarantują trwałość, proszę o informację czy ktoś spotkał się z takim systemem?
To bardzo ważne, bo naprawdę nie wiem jak sobie z tym problemem poradzić.
3) Dach. Musiał zostać wymieniony. I chodź dachówka była by najodpowiedniejsza, nie chcieliśmy ryzykować że na tak osłabionym wieloletnim przestaniem domu położymy ciężką dachówkę. Musiało paść na blachodachówkę.
4) Okna. Raczej na drewno się nie zdecydujemy, ze względu na koszt. Będzie musiała stanąć na drewnopodobnych, ale ze szprosami weneckimi.

W załączeniu przesyłam rysunki domu od zewnątrz, takie wstępne bo okna nie są narysowane tak jak powinny być, pomyśleliśmy, że skoro ten ganek miał być niby nowoczesny dla tego domu to wstawimy tam duże okna do ziemi (teraz są też podobne ale krótkie, nie do ziemi) i ganek stanie się dla nas salonem. Widać to na drugim rysunku, gdzie jest rysunek domu w przekroju. Widać, że w miejscu jeden dużej sypialni (po lewej stronie) wstawimy łazienkę i mały hol. Kuchnia będzie połączona z gankiem w którym w rogu będzie kanapa i stanie się on salonem.

Zdajemy sobie sprawę, że domek szału nie ma, ale jest jaki jest, może gdyby kiedyś nie został przerobiony na taki kształt, to z pewnością zdecydowalibyśmy się na zachowanie starego charakteru, teraz jednak jest to nie możliwe bo ten ganek. Zdecydowaliśmy jednak że nie będziemy burzyć nic, bo w takim ułożeniu zyskamy dwie sypialnie. Bez ganku została by jedna sypialnia a druga stanowiła by spokój dzienny.


Bardzo proszę o odpowiedzi na pytania z tekstu.

Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie


Ps. Ważną jeszcze kwestią jest ogrzewanie domu, ale o to zapytam w kolejnym poście, bo i tak przepraszamy za rozpisanie się, mam nadzieję, że ktoś dotrwa do końca.


wojtar
Posts: 2
Joined: Sun 11 Jan, 2015

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by wojtar » Fri 15 Apr, 2016

Jeśli wszystko dobrze zaplanujecie, to na pewno dacie radę. Warto pamiętać o tym, żeby kupować materiały wysokiej jakości. Dzięki temu uniknięcie potem wielu problemów. Dobrze jest wybrać na przykład wysokiej jakości zlewozmywak. Będzie prezentował się znacznie bardziej estetycznie, a przy okazji będzie też znacznie bardziej wytrzymały.

Rymownik
Posts: 2
Joined: Sun 29 May, 2016

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Rymownik » Sun 29 May, 2016

Dla mnie byłoby bardzo ryzykowne samemu odnawiać dom, zwłaszcza jeżeli zależy Wam na efekcie i trwałości. Ja korzystałem z pomocy biura architektonicznego. Bałbym się, że coś sknocę i moja praca pójdzie na marne. Poza tym jeżeli chodzi o zabawę w drewnie, to liczy się precyzja.

Pako12
Posts: 8
Joined: Thu 12 May, 2016
Contact:

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Pako12 » Thu 15 Dec, 2016

będzie wymagało dużo cierpliwości i samozaparcia. Dodatkowo pozostaje wiedza jak zrobić to czy tamto, ale tu od czego mamy sieć :) Mimo wszystko to duże wyzwanie. Życzę powodzenia.

Tomi
Posts: 9
Joined: Sun 30 Oct, 2016

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Tomi » Fri 16 Dec, 2016

Zamiast blachodachówki, która moim zdaniem wygląda "średnio", mogłeś zdecydować się na dachówkę kompozytową - Tileco. Lekka, więc konstrukcja dachu by na pewno wytrzymała, a wygląda świetnie - jak tradycyjna dachówka.

Petra1
Posts: 11
Joined: Wed 10 Aug, 2016

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Petra1 » Wed 11 Jan, 2017

Dachówki kompozytowe są może i są dobre ale to wszystko zależy od budżetu. Tak czy inaczej lepiej robić samemu remont - bo możesz sobie wszystko na spokojnie zaplanować włącznie z kosztami. Teraz kiedy powstała możliwość kupowania online to praktycznie tam są wszystkie niezbędne materiały
oraz artykuły, które przydadzą Ci się podczas remontu.
Dla mnie nowy dom, postawiony według wymarzonego projektu to najlepsza opcja, dlatego warto się temu poświęcić.

Paulina82
Posts: 8
Joined: Mon 02 Jan, 2017

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Paulina82 » Fri 13 Jan, 2017

@Petra1 jak się ma odpowiednie narzędzia to faktycznie można zrobić wszystko samemu. Bardzo wygodne są narzędzia bezprzewodowe. Z odpowiednim sprzętem nawet najwięksi laicy poradzą sobie z majsterkowaniem. A nawet jak się nie planuje remontu to warto mieć chociaż wiertarkę w domu czy wkrętarkę bo nie wiadomo kiedy może się przydać.

Karaś
Posts: 23
Joined: Tue 18 Feb, 2014

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Karaś » Fri 24 Feb, 2017

wojtar wrote:Jeśli wszystko dobrze zaplanujecie, to na pewno dacie radę. Warto pamiętać o tym, żeby kupować materiały wysokiej jakości. Dzięki temu uniknięcie potem wielu problemów. Dobrze jest wybrać na przykład wysokiej jakości zlewozmywak...
Jakość przede wszystkim i sadzę, że produktów dobrej jakości jest na rynku sporo. Wiadomo, że jakość idzie w parze z ceną i za nią płacimy.

Majkel
Posts: 8
Joined: Mon 20 Feb, 2017

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Majkel » Sun 26 Feb, 2017

Szczerze mówiąc, sam się zastanawiam nad remontem domu z drewna, problem w tym, że chata ma prawie sto lat i wszyscy wokół nam mówią, że sie nie opłaca i żeby zaorać i postawić na nowo. No ale sentymenty nie pozwalają..

kenibi
Posts: 1
Joined: Mon 10 Apr, 2017

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by kenibi » Mon 10 Apr, 2017

Dobra ekipa to podstawa. Ja na szczęście pracuje w branży więc mam od groma znajomych, którzy zawsze mi pomagają nawet przy najmniejszych poprawkach.

marta-wawa
Posts: 3
Joined: Fri 23 Dec, 2016

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by marta-wawa » Fri 28 Apr, 2017

Najważniejsze to dobrze ocenić własne możliwości. Jeśli trochę się przecenicie może się okazać w pewnym momencie, że ekipa będzie musiała nie tylko dokończyć remont, ale również naprawić wasze błędy. Uważam jednak, że jeśli macie o tym pojęcie to warto spróbować. Musicie zaopatrzyć się we wszelkie potrzebne urządzenia i narzędzia, które można z łatwością znaleźć w internecie. Taka możliwość zakupów internetowych to spore ułatwienie bo możecie się skupić tylko i wyłącznie na swojej robocie. Trzymam kciuki :D

antos
Posts: 13
Joined: Thu 11 Jun, 2015

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by antos » Mon 26 Jun, 2017

No tak ale narzędzia to podstawa , sam sie o tym niedawno przekonałem budowałem domek dziecku na drzewie i tez potrzebowałem kilku narzedzi młotek,wiertarka itp. No ale złośliwośc rzeczy martwych i deska pękła więc zadzwoniłem do mojego kolegi,który mniej więcej sie orientuje jakie kleje są dobre. Super sprawa kupiłem kleje i deska sklejona.

pietrzak
Posts: 5
Joined: Tue 07 Mar, 2017

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by pietrzak » Mon 17 Jul, 2017

Jasne, że dacie radę. To nie jest taka większa filozofia. Podstawą są dobre pomysły i narzędzia, które pozwolą wam wszystko zrobić. Ostatnio bawiłam się sama w remont i potrzebowałam jedynie frezy. Znalazłam je i wszystko mi sprawnie poszło. Już szykuję się do kolejnego remontu.

pietrzak
Posts: 5
Joined: Tue 07 Mar, 2017

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by pietrzak » Sun 30 Jul, 2017

Wszystko zależy od tego czy osoba która się bierze za taką robote zna się na niej. Jeśli tak ok bo jeśli nie to potem będziecie sobie pluć w brodę za choćby krzywą gładź. Ja ostatnio remontowałam z mężem sypialnie ale do takich grubszych spraw typu gipsowanie itd braliśmy teścia. Teraz szukamy łóżka i materaca. Czytałam ostatnio że piankowe są dobre co sądzicie ?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by zbiegusek » Sun 30 Jul, 2017

Do bani. Sprężynowe są lepsze. Zwłaszcza w kontekście remontu od zera i dawania rady :P

antos
Posts: 13
Joined: Thu 11 Jun, 2015

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by antos » Mon 07 Aug, 2017

Tak masz rację , ale łazienka i kuchnia to też bardzo ważne pomieszczenia , i należy co jakiś czas wymieniać baterię , ja u siebie ostatnio wymieniłem na deante i jestem zadowolony są one bardziej trwalsze i masywniejsze.

antos
Posts: 13
Joined: Thu 11 Jun, 2015

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by antos » Wed 06 Sep, 2017

Moim zdaniem trzeba mieć w tym temacie jakieś doświadczenie, ja bym jednak stawiał na wynajęcie firmy remontowej do remontu mieszkania. Chyba, że ktoś ma jakieś małe prace do wykonania, to wiadomo, że można spróbować samemu, natomiast, jeśli jest to remont całego mieszkania to ekipa remontowa sprawdzi się najlepiej.

User avatar
tal
Posts: 36
Joined: Sun 18 Oct, 2015

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by tal » Wed 13 Sep, 2017

Mozna dać radę. Jednak taki remont zajmie dużo czasu i nerwów. Szczególnie jeśli nie ma się dużego doświadczenia i jeśli remontujemy pierwszy raz. Moim zdaniem warto byłoby sie jednak zastanowić nad kimś komu możńa przekazać w tym zakresie pałeczkę Piszę tutaj o jakimś studiu projektowym. Takie studia nie tylko zajmują sie projektowaniem wnętrz ale również dopilnują ekipę remontową.

szalka
Posts: 11
Joined: Tue 03 Oct, 2017

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by szalka » Wed 04 Oct, 2017

Trzeba dac radę :) Taki remont na pewno wam się przyda tm bardziej że już trochę lat ma zmiany są zawsze dobre.

User avatar
Aneta1980
Posts: 24
Joined: Tue 28 Feb, 2017
Contact:

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Aneta1980 » Fri 27 Oct, 2017

Nie taki straszny remont jakby sie można było spodziewać, o ile wybierze się dobrą firmę remontową. Ja znalazłam świetny cennik usług remontowo-budowlanych i dużo taniej udało mi się wszystko zrobić. Znalazłam świetnych fachowców :)

jadzia13
Posts: 5
Joined: Sun 12 Nov, 2017

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by jadzia13 » Sat 31 Mar, 2018

Przy remoncie może przydac się kontakt do firmy wykonujacej drzwi [ ... to nie miejsce na reklamę - admin ... ] Potrafią na prawdę wiele, widziałam kilka ich realizacji i wszystkie mi się podobały. Wykonują z montażem piękne drzwi wejściowe, mam nadzieje że przyda Ci się kontakt do tej firmy. ofertę mają bardzo przystepną :)

arkaaa
Posts: 8
Joined: Mon 22 Jan, 2018

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by arkaaa » Mon 12 Nov, 2018

A co z łazienką? Słyszałam, że remont łazienki to najbardziej kosztowny wydatek w domu. Zgadzacie się z tym? Ja właśnie szukam płytek w rozsądnej cenie i zastanawiam się nad ofertą Tubądzin. Tylko tam znalazłam taki wzór płytek, który mi się spodobał.

tomaszek23
Posts: 25
Joined: Wed 28 Nov, 2018

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by tomaszek23 » Wed 06 Mar, 2019

arkaaa wrote:
Mon 12 Nov, 2018
A co z łazienką? Słyszałam, że remont łazienki to najbardziej kosztowny wydatek w domu. Zgadzacie się z tym? Ja właśnie szukam płytek w rozsądnej cenie i zastanawiam się nad ofertą Tubądzin. Tylko tam znalazłam taki wzór płytek, który mi się spodobał.
Nie zgodzę się z tym, łazienka oczywiście nie jest najtańszym pomieszczeniem do remontu,ale myślę, że drożej mimo wszystko wychodzi kuchnia. Szczególnie jak policzymy również koszty sprzętów. Płytki Tubądzin są dobrej jakości, można brać w ciemno :)

jacek93
Posts: 1
Joined: Mon 29 Jul, 2019

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by jacek93 » Mon 29 Jul, 2019

Przed rozpoczęciem remontu należy zaopatrzyć się w dobrej jakości narzędzia. Każdy dobry fachowiec powinien korzystać z poziomicy, która pomaga w ustawieniu odpowiedniego poziomu. Chyba nikt z nas nie chciałby mieć w domu krzywej ściany, czy podłogi. Jest ona, więc po prostu niezbędnym elementem każdych prac remontowych.

Morsikk
Posts: 2
Joined: Thu 09 Aug, 2018

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Morsikk » Wed 06 Nov, 2019

Jestem ciekaw jak się udał remont, może jakieś zdjęcia ;)

Zosia_K
Posts: 25
Joined: Wed 17 Apr, 2019

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Zosia_K » Mon 09 Dec, 2019

Dokładnie, wszyscy czekamy na zdjęcia z przed i po remoncie. Ciekawa jestem jaki styl wybraliście: meble, dodatki i dekoracje. Szczególnie interesuje mnie kuchnia, bo sama po nowym roku planuję remont. A tak przy okazji gdzie szukacie pomysłów na wystrój :?:

KamilNorw
Posts: 12
Joined: Sat 07 Sep, 2019

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by KamilNorw » Tue 10 Mar, 2020

Remont od zera jest świetnym momentem, kiedy można wprowadzić wiele innowacyjnych ulepszeń, gdyż przy zwykłym remoncie często jest to niemożliwe. Jeśli macie nową wizję swojej łazienki to zapraszam gdzie możecie zakupić tanie płytki nexterio do swojej łazienki i cieszyć się nowym wnętrzem.

yex
Posts: 1
Joined: Fri 15 May, 2020

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by yex » Fri 15 May, 2020

and_z wrote:
Thu 03 Mar, 2016

1) Nowe podłogi. Ściągnęliśmy dotychczasowe dechy, które w części nie nadawały się do niczego, gdyż leżały bardzo nisko nad piaskiem na legarach i wilgoć zrobiła swoje. Zostanie wykonana wylewka, wpierw wstępna 5 cm, na to folia, styropian 10 cm (tu może dwie cieńsze warstwy ale układane na przemian) na niej położone instalacje hydrauliczne, potem wylewka właściwa 5 cm (czy musi być zbrojona?) z dylatacją od ścian i chyba koniec z podłogą. Na takim podłożu ułożone zostaną deski, mam nadzieję że uda się odzyskać trochę starych i coś z tym zrobić ładnego.
Można i tak, aczkolwiek ja nie nastawiałbym sie na odzyskiwanie desek i łaczenie z nowymi. To może średnio wygalać. Albo wszystko nowe, albo lepiej panele czy płytki podłogowe. Efekt też fajny będzie.

Natomiast co do samej aranżacji "kuchnio przedpokoju", to ja bym kombinował raczej z przerobieniem tego na pokój dzienny z aneksem, może uda się połączyć to z którymś bocznym pomieszczeniem?

User avatar
Dzudex
Posts: 2
Joined: Tue 16 Jun, 2020
Location: Kraków
Contact:

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Dzudex » Tue 16 Jun, 2020

Lata temu moi rodzice pojęli się podobnego zadania :) wiem, że realia i materiały się zmieniają, ale mieli z tym mnóstwo pracy - generalny remont pochłonął praktycznie tyle czasu i kosztów, co budowa od zera...
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów

Zosia_K
Posts: 25
Joined: Wed 17 Apr, 2019

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Zosia_K » Mon 22 Jun, 2020

My jesteśmy w podobnej sytuacji, też generalny remont starszego domu. Z perspektywy czasu powiem wam, że faktycznie podstawa to dobra organizacja, przemyślany plan i świadomość tego, że niespodzianki z pewnością się przydarzą. Teraz już kończymy dziś malarze kończą salon i będzie można wstawiać meble, ale morze cierpliwości pochłonęło całe to przedsięwzięcie.

ogilek
Posts: 5
Joined: Fri 09 Oct, 2020
Contact:

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by ogilek » Fri 09 Oct, 2020

samu od zera nie warto odnawiać samu warto doradzać się speclanlisów by dobrze wszytko poszło

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by miroboass » Wed 16 Jun, 2021

Też mam ten problem, zastanawiam się nad kredytem, bo nie wiadomo, ile to wszystko wyjdzie, ale z drugiej strony wzięcie kredytu mnie przeraża...

Miki12
Posts: 9
Joined: Thu 25 Mar, 2021

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Miki12 » Fri 02 Jul, 2021

Ostatnio przeprowadziłem remont pokoju swojego syna. Postanowiłem przy okazji wymienić parę mebli. Polecam Wam fotel młodzieżowy, połączenie funkcjonalności z eleganckim wyglądem, stanowiące dobrą propozycję kierowaną do osób, którym zależy na komfortowym fotelu w gustownym wydaniu.

witus19
Posts: 7
Joined: Tue 01 Feb, 2022

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by witus19 » Fri 15 Jul, 2022

Ja właśnie zacznę remont biura. Moim zdaniem jest to proste ale teraz szukam wyposażenia. Teraz kupiłam krzesło biurowe ergonomiczne, które znalazłam w sklepie internetowym z meblami. Jeśli chcecie kupić sobie taki mebel to sprawdźcie na stronę.

GretaS
Posts: 28
Joined: Thu 19 May, 2022

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by GretaS » Mon 02 Jan, 2023

Hejka. Ja zaczynam właśnie remont, ale nie biura lecz takie proste prace jak odświeżenie ścian na inny kolor, malowanie sufitów itd. Przydałoby się też jakieś małe przemeblowanie. Do tego też jeszcze dorzuciłabym jakieś dodatkowe akcesoria czy drabinki gimnastyczne dla dzieci https://www.homero.pl/drabinki-gimnastyczne-dla-dzieci Tak troszkę mi się z metodą Montessori kojarzy ;)

MartaPietrzyk
Posts: 13
Joined: Fri 25 Mar, 2022

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by MartaPietrzyk » Mon 24 Apr, 2023

U mnie remont domu, zaczyna sie od gruntownych porządków wokół domu. Muszę pozbyć się starych rolniczych rzeczy jak np. grabiarki czy stare pługi. Myślę by oddać gdzieś, gdzie jest skup złomu. Dostałabym parę groszy i przy okazji porządek będzie ;)

User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by marcinK » Tue 29 Aug, 2023

+ meble do sufitu, lodówka bez zabudowy, ale równo z meblami, płyta indukcyjna to dodatkowy blat roboczy, cargo, osprzęt blum, dobry zlew (lavello), wyciągana bateria przy zlewie, chowane gniazko w blacie, piekarnik w kominku, półki na wino i książki kucharskie, i najlepsza rzecz ever: elejtrycznie wysywana szuflada z koszami (na puknięcie).

User avatar
Zytek
Posts: 46
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by Zytek » Mon 18 Dec, 2023

Ja marzę o przeniesieniu kuchni do "dużego" pokoju 25m2 który obecnie jest pokojem dziennym i moją sypialnią a z kuchni zrobić pokój dla córki 8m2, a w jej pokoju zrobić sypialnię z mega szafą. Ogrzewanie podłogowe. Nowa instalacją elektryczna, obecna ma 100 lat.

Ogólnie jeśli macie możliwość skorzystania z pomocy projektanta wnętrz, to warto jest się nad tym zastanowić. Nie jest to wbrew pozorom aż taki duży wydatek, a dzięki temu mieszkanie zostanie zaprojektowane wygodniej oraz estetycznie.

blagier
Posts: 5
Joined: Fri 08 Jul, 2022

Re: Remont od zera, damy radę?

Post by blagier » Sun 18 Feb, 2024

Dużo rzeczy potrafię zrobić samodzielnie, ale za remont chyba bym się nie wziął. Niedługo czeka mnie wymiana podłóg i poza znalezieniem dobrej podłogi w dobrej cenie skupiłem się również na znalezieniu dobrego wykonawcy. Kolega polecił mi firmę Superparkiet, która poza szerokim asortymentem podłóg od cenionych producentów oferuje również usługę profesjonalnego montażu. Zakupioną u nich podłogę bezpłatnie przechowają na swoim magazynie pół roku, lub do czasu kiedy będzie potrzebna. Doświadczona ekipa zerwie starą podłogę, przygotuje odpowiednio podłoże i zamontuje nową. Zastanawiam się, czy przy okazji nie zrobić podłogi w garażu, bo mają w ofercie fajne płytki R-Tile, które są trwałe i łatwe do zamontowania.



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”