Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by zbiegusek » Sun 06 Aug, 2017

Witam!
Przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedniego mioejsca i nic lepszego nie znalazłem by zdać pytanie o dobór odpowiedniej gwoździarki. No i amunicji do niej. :)
Planuję swoją budowę małego szkieletora (~75m^2) i nie chciałbym męczyć się młotkiem. Na targach budowlanych w Łodzi i Targach budownictwa drewnianego w Krakowie wystawiała się firma z różnymi urządzeniami - uwagę mą przykuło takie coś na gaz.
Warte toto coś jest? Nada się? Konstrukcja ma być z profila 45x145mm - o ile dobrze doczytałem, to powinienem stosować gwoździe 3x90mm.
Na mojej budowie dostępny tylko prąd jednofazowy, stąd myśl o "bezprzewodowcu" gazowym.
Nie chciałbym jednak uczepić się kurczowo tylko jednego rozwiązania, które może wcale nie jest najbardziej optymalne. Stąd prośba o krytykę. :)


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by zbiegusek » Wed 09 Aug, 2017

Podbijam.
Nikt nic nie wie? Nie ma doświadczeń? Naprawdę nikt?
To się tylko pochwalę, że dziś wylaliśmy ławy. :)

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by majek85 » Wed 09 Aug, 2017

pisałem wcześniej posta ale chyba się nie wysłał. W skrócie: Gwoździarka jak najbardziej ale pneumatyczna + tani kompresor (ja kupiłem w Jula za 249zł i sprawdza się znakomicie). Gazowego nigdy nie używałem ale myśle ze sporo tych naboi pójdzie a i moc nie tak duża jak z kompresora.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by zbiegusek » Thu 10 Aug, 2017

Dzięki za odpowiedź. Kompresor za 250 zyla kojarzy mi się z tanim rozwiązaniem o małej wydajności i jeszcze mniejszej trwałości. Tu już powinien być porządny kompresor pełną gębą z odwadniaczem i naolejowaniem. Stąd moje wahania.

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by majek85 » Thu 10 Aug, 2017

tylko zasugerowałem tanie rozwiązanie, oczywiście że im droży tym prawdopodobnie lepszy. Mój służy już 3rok a niema lekko, zostawiam na deszczu, pracuje w kurzu, oleju nie musiałem jeszcze ani razu dolewać ciągle ten sam poziom, do napędzania narzędzi pneutatycznych budowlanych idealny jak dla mnie. Parametry znajdziesz na stronie sklepu z tego co pamiętam ma 24L a roboczo 8bar, tylko wąż lepszy kupić bo ten seryjny lubi sie zaginać. A odwadniacz to chyba każdy kompresor ma (poza samoróbkami)

marina
Posts: 12
Joined: Tue 29 Aug, 2017

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by marina » Tue 29 Aug, 2017

To pewnie każdy sam powinien oceniać, co dla niego będzie lepsze, jak ktoś chce tanio to zawsze można, może się to sprawdzić, a może się też zepsuć i tyle będzie wychodzenie po taniości.

niedal
Posts: 54
Joined: Thu 26 Nov, 2009
Location: BP

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by niedal » Wed 04 Oct, 2017

Zapewne naoglądałeś się gwoździarek gazowych Paslode, Senco, Bpro. Gwoździe na papierze z nabojami gazowymi. Gwoździarka fajna, bezprzewodowa. Pytanie tylko, czy potrzebujesz wyłożyc 3 tysiące za gazówkę, gdzie za 1200 zł skompletujesz zestaw pneumatyczny?

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by zbiegusek » Thu 05 Oct, 2017

No właśnie nie naoglądałem się i dlatego pytam. A taki zestaw pneumatyczny za 1200 to naprawdę jest realny? Kiedy dobry kompresor na 230V to już jest 5 stówek.
A jak z gwoździami - bo okazało się, że są różne i nie są zamienne pomiędzy firmami.
Po prostu czuje, że to jakaś wiedza tajemna jest - nikt nie chce łopatologicznie wytłumaczyć co, z czym się je, a kiedy najlepiej smakuje i co się dzieje, że staje się niestrawne. :\

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by MajorDamage » Tue 10 Oct, 2017

Ja używałem: http://www.makita.sklep.pl/dcn660n-body ... -6890.html
Sprzęt wart swojej ceny a teraz mają wyprzedaże, więc można korzystać. Ta https://budguru.pl/pl/p/Gwozdziarka-gaz ... -90-mm/147 jest lżejsza i tak samo dobra. Testuj i używaj różnego sprzętu.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by zbiegusek » Tue 10 Oct, 2017

Super rada. Tylko ja nie mam czasu i pieniędzy na testowanie czyli uczenie się na własnych błędach - wolałbym skorzystać z czyjegoś doświadczenia. Byłem zainteresowany gwoździarkami B.PRO ale konsultant (który zachęcał na targach do kontaktu) nie odbiera telefonu, firma nie odpisuje, a i telefonów też nie odbiera. Padają? Padli? Jeżeli tak podchodzili do klientów, to się nie dziwię.
A! Teraz wpadł mi do głowy pomysł: A może ściągnąć ze stanów sprzęt? Kompatybilnie będzie z dostępnymi w Polszcze gwoździami?

MajorDamage
Posts: 75
Joined: Fri 31 Jan, 2014

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by MajorDamage » Wed 11 Oct, 2017

Nigdy nie wiadomo co przywiozą, chyba że masz znajomego majstra, który przywiezie taki sprzęt. Wspomniane wcześniej sprzęty nie przeznaczone do pracy całorocznej ale spokojnie spełnią oczekiwania na 2-3ech budynkach. Potem radzę przegląd. Jednak gdy robisz tego wiele idzie się dogadać producentami gwoździ, którzy mogą sprezentują na budowę gwoździareczkę. Lub za skromną część wartości.

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by zbiegusek » Wed 11 Oct, 2017

:) No widziałem oferty, że jak kupię paletę gwoździ, to gwoździarkę dostanę gratis. :)
Ale
Problem chyba się rozwiązał, bo wczoraj skontaktowałem się z lokalnym wykonawcą szkieletorów. I w bardzo miłej rozmowie wyprostował kilka spraw, wyjaśnił kilka wątpliwości i na dodatek zaproponował bezpłatne wypożyczenie gwoździarki. Jedyny warunek: u niego będę kupował w dobrej cenie gwoździe. :)

Tomek57
Posts: 1
Joined: Fri 22 Feb, 2019

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by Tomek57 » Fri 22 Feb, 2019

Wejdź sobie na stronkę https://sterpol.pl/kategoria-produktu/n ... umatyczne/ mają spory wybór jeżeli chodzi o gwoździarki ;)

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Gwoździarki, gwoździe - jakie dla amatora?

Post by zbiegusek » Fri 22 Feb, 2019

Dzięki Tomku - zajrzałem i faktycznie - mają niezły wybór w jednym miejscu. Rada troszkę spóźniona bo chałupka stoi od ponad roku :) ale i tak dziękuję.



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”