Ogrzewanie domku kominkiem

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by zbiegusek » Wed 21 Mar, 2018

Kłamiesz. Czyli nic się nie orientowałaś. Tatarek i jego sklep to Janusz smolbiznesu, oszust i naciągacz uciekający się do moralnie wątpliwych metod reklamy. :P


User avatar
Agatta11
Posts: 3
Joined: Wed 21 Mar, 2018

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by Agatta11 » Wed 21 Mar, 2018

Kominek elektryczny nie ma tego samego efektu wiadomo. Ja też wolę ten zwykły chociaż wymaga więcej dbania o niego

anndel
Posts: 5
Joined: Sat 07 Apr, 2018

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by anndel » Sat 07 Apr, 2018

Kominek w domku drewnianym, to z jednej strony bardzo ładne rozwiązanie ale z drugiej trochę strach

User avatar
pozytywnie263
Posts: 3
Joined: Mon 09 Apr, 2018
Location: Chorzów

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by pozytywnie263 » Mon 09 Apr, 2018

John wrote:Kominek z płaszczem wodnym będzie jak najbardziej ok :) elektryczny nie ma już tego klimatu :P
Dokładnie, co to za urok domku letniskowego, gdy się siedzi przy piecu elektrycznym? Nie ma to jak rozpalanie kominka i strzelający w nim ogień :) Wiadomo, trzeba włożyć trochę pracy w przygotowanie opału, no ale coś za coś. Przy kaloryferze, to w domu mogę sobie posiedzieć :P

User avatar
jagoda96
Posts: 3
Joined: Fri 13 Apr, 2018
Location: Kraków

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by jagoda96 » Fri 13 Apr, 2018

Kominek najlepszy :) extra klimat jest wówczas. Nie ma tak dużo porządków przy czyszczeniu. Jedynie opał ale można zamówić pocięte kawałki ;)

User avatar
kuzik99
Posts: 3
Joined: Fri 13 Apr, 2018

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by kuzik99 » Fri 13 Apr, 2018

Jakbym miała dom to oczywiście musiałby się w nim znaleźć kominek :) daje to fajny klimat ;)

Kordian91
Posts: 5
Joined: Wed 24 Apr, 2019

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by Kordian91 » Tue 25 Feb, 2020

Cześć.
Jak już zwracamy uwagę na ogrzewanie, to warto też pamiętać o grzejnikach, by je wymienić. Warto kupić grzejnik kermi, który doskonale się sprawdza w pokoju. Jest to grzejnik z gwarancją, a kupić je możemy chociażby w sklepie internetowym MAT-DOM. Polecam.

User avatar
panbudowlaniec
Posts: 3
Joined: Wed 04 Mar, 2020
Location: Poznań
Contact:

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by panbudowlaniec » Wed 04 Mar, 2020

kominek obowiązkowy, tylko pytanie jaki, żeby zaraz się nie okazało, że nie można z niego korzystać bo przepisy antysmogowe zabraniają

User avatar
oskaryy
Posts: 3
Joined: Thu 12 Mar, 2020
Contact:

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by oskaryy » Thu 12 Mar, 2020

JA zwykły kominek zastąpiłem elektrycznym

kama01
Posts: 24
Joined: Sat 27 May, 2017

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by kama01 » Sat 21 Mar, 2020

Co do kominka to miałam obawy, bo różne historie znajomi opowiadali. Miałam wątpliwość czy rzeczywiscie kominek bedzie w stanie ogrzać cały dom. W przypadku większych powierzchni niektórzy mówili, że no bywa chłodnawo w pomieszczeniach na krańcach domu a zwłaszcza na poddaszu. Ostatecznie zamówilismy z montażem ten kocioł na gaz, cicho pracuje, jest niewielkich rozmiarów i jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Postawilismy go w przedsionku i zabudowaliśmy boki by idealnie wkomponował sie w aranżacje domu

User avatar
Picka
Posts: 3
Joined: Wed 13 May, 2020
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by Picka » Wed 13 May, 2020

Już od lat ogrzewam domek tradycyjnym kominkiem :) klimat jest niesamowity - jedyny problem to przyjazd zimą i konieczność poczekania aż domek się nagrzeje

rose93
Posts: 3
Joined: Fri 15 May, 2020
Contact:

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by rose93 » Fri 15 May, 2020

Ja nie wyobrażam sobie obecnie ogrzewania kominkiem, chociaż nie ukrywam, że tęsknię za takim klimatem. Ogrzewanie gazowe = życie :P

User avatar
muzykalna
Posts: 3
Joined: Wed 12 Aug, 2020
Contact:

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by muzykalna » Wed 12 Aug, 2020

Ja już od kilku lat nie ogrzewam w ten sposób, ale trochę mi brakuje tego ,,klimatu"

wilava
Posts: 2
Joined: Wed 30 Sep, 2020

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by wilava » Wed 30 Sep, 2020

też słyszałem niezłe rzeczy o tej firmie

kama01
Posts: 24
Joined: Sat 27 May, 2017

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by kama01 » Sun 20 Dec, 2020

Myślicie ze rzeczywiscie kominek da rade? Moim zdaniem to nie jest rozwiazanie na wieksze powierzchnie. Na mniejsze zreszta też nie... Nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem byłaby pompa ciepła albo piec gazowy?

Shoor
Posts: 1
Joined: Wed 06 Jan, 2021

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by Shoor » Wed 06 Jan, 2021

też słyszałem niezłe rzeczy o tej firmie

User avatar
zjadarka88
Posts: 3
Joined: Thu 04 Mar, 2021
Location: Nowy Sącz
Contact:

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by zjadarka88 » Thu 04 Mar, 2021

Kominki są baaaardzo klimatyczne, ale dla mnie praktyczność i wygoda wygrywają, więc pewno postawię na pompę ciepła. :]

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by miroboass » Fri 23 Apr, 2021

Ale kominkiem naprawdę fajnie da się ogrzać niewielkie pomieszczenie, powiedziałabym nawet, że ogrzewanie wychodzi taniej niż grzejnikami.

Grzesiek13
Posts: 14
Joined: Fri 26 Mar, 2021

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by Grzesiek13 » Thu 27 May, 2021

A może by tam zainstalować ogrzewanie gazowe? To wygodna i fajna opcja. A jeśli zastanawiacie się nad tym kto będzie dla was najlepszym dostawcą zbiorników z gazem to koniecznie sprawdźcie na grzewanie amerigas. To firma która ma moim zdaniem najciekawsze oferty. Zapoznajcie sie z nimi.

Marcelin1
Posts: 1
Joined: Wed 02 Jun, 2021

Re: Ogrzewanie domku kominkiem

Post by Marcelin1 » Mon 07 Jun, 2021

Jest możliwe :) tylko nie wiem jak to wygląda prawnie czy mozna



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”