Problem z niemiłym zapachem.

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
anna380
Posts: 6
Joined: Thu 03 Sep, 2015

Problem z niemiłym zapachem.

Post by anna380 » Sun 01 Nov, 2015

Korzystam z działki tylko wiosną i latem, większą cześć roku stoi zamknięta, zasadniczo nie ma w domku wilgoci ale jest za to charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, mimo że co roku wszystko wywożę do prania i wietrzę do bólu. Czy może ktoś ma na to jakiś sposób? Może istnieją jakieś środki? Jak dotąd słyszałam o ozonowaniu i jakimś specjalnym czyszczeniu ale koszt jest zwalający z nóg :(


Oliwia
Posts: 1
Joined: Thu 05 Nov, 2015

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Oliwia » Thu 05 Nov, 2015

Myślę, że taki już urok takich domków ;) Trzeba się przyzwyczaić do tego zapachu albo wydać dużo pieniędzy na czyszczenie, które zresztą trzeba powtarzać.

new house
Posts: 8
Joined: Fri 06 Nov, 2015

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by new house » Fri 06 Nov, 2015

u mnie problemem była wilgoć.. kupiłam więc pochłaniacz wilgoci w electro.pl i po kilku "sesjach" problem ucichł. ;) jak na wiosnę rozpoczynamy na nowo korzystać z domku, najpierw przyjeżdzamy go porządnie wietrzyć, potem używamy tego urządzenia i po jednym, dwóch dniach jest po problemie ;)

Lankor29
Posts: 1
Joined: Mon 09 Nov, 2015

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Lankor29 » Mon 09 Nov, 2015

Dopóki nie rozgryziesz sedna tego problemu i źródła zapachu to rady raczej nie pomogą. Jeśli to wilgoć to warto byłoby wietrzyć poza sezonem

Mogimo
Posts: 4
Joined: Thu 17 Dec, 2015

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Mogimo » Thu 17 Dec, 2015

nie zgodzę się że taki urok domków. U mnie nie ma problemu z zapachami - wystarczy z godzinkę wietrzyć, jak to przez cały rok stoi zamknięte. Ale była u mnie wymieniana izolacja od podłogi i mam tez inne okna - wczesniej były zbyt szczelne i woda się skraplała..

eweli228u3j
Posts: 1
Joined: Tue 12 Jan, 2016

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by eweli228u3j » Tue 12 Jan, 2016

Ale to będzie tak wszędzie jeśli nie bedzie jakoś od czasu do czasu odwiedzane.

anna380
Posts: 6
Joined: Thu 03 Sep, 2015

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by anna380 » Wed 03 Feb, 2016

Czyli na wiosnę znowu coroczny rytuał? Szkoda bo perspektywa szorowania wszystkiego i zabierania do prania które też tego zapachu zasadniczo nie likwiduje nie jest ciekawa :(
Dzięki, teraz przynajmniej wiem na czym stoję. :)

wedkaaa
Posts: 7
Joined: Tue 23 Feb, 2016
Location: Rudniki
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by wedkaaa » Fri 26 Feb, 2016

Proponuję spróbować profesjonalny neutralizator zapachu

hharry2
Posts: 3
Joined: Tue 12 Jul, 2016

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by hharry2 » Fri 15 Jul, 2016

Bardzo ważne jest wietrzenie

User avatar
Supreme
Posts: 6
Joined: Thu 21 Jul, 2016

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Supreme » Thu 21 Jul, 2016

Widocznie musi być wilgoć skoro tak się dzieje. Może jakieś pochłaniacze wilgoci? Albo gdzieś się rozwija za ściana grzyb i stąd ten zapach?
Amor vincit Omnia

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Wojciech Nitka » Thu 21 Jul, 2016

Wietrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć.
Twój zapach to zapewne stęchlizna spowodowana zamknięciem budynku na cały okres zimowy.
Rozwiązaniem może być odwiedzanie budynku w okresie zimowy, np. co miesiąc i ... wietrzenie.
Możesz też uniknąć zapachu stęchlizny zapewniając w budynku stałą temperaturę np. ok. 5 stopni C. przez cały okres zimowy.

Marrjo
Posts: 1
Joined: Wed 23 Nov, 2016

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Marrjo » Wed 23 Nov, 2016

Najlepiej zainwestować w jakiś pochłaniacz wilgoci, tak mi się przynajmniej wydaje

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Wojciech Nitka » Wed 23 Nov, 2016

anna380
A jak wysoko masz posadowiony domek ponad gruntem ???
Jeżeli budynek jest za nisko posadowiony, to woda może wpływać do budynku pomiędzy fundamentem a podwaliną.

anna380
Posts: 6
Joined: Thu 03 Sep, 2015

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by anna380 » Wed 30 Nov, 2016

To zależy z której strony spojrzeć bo działka jest nierówna, a różnica pod domem to około 1 m między jedną a drugą stroną, nie ma tam podpiwniczenia ale są dwie piwniczki malutkie, betonowane a cały domek stoi na betonowych fundamentach.

User avatar
Modgen
Posts: 2
Joined: Tue 06 Dec, 2016
Location: Warszawa

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Modgen » Tue 06 Dec, 2016

Jeżeli zapach pochodzi od wilgoci to konieczne jest zastosowanie osuszaczy, najlepiej przemysłowych.

anna380
Posts: 6
Joined: Thu 03 Sep, 2015

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by anna380 » Wed 04 Jan, 2017

Długo trzeba osuszać takim sprzętem? Może się uda wypożyczyć

cathy586
Posts: 5
Joined: Tue 20 Dec, 2016

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by cathy586 » Fri 20 Jan, 2017

Warto sprawdzić czy domek jest odpowiednio wentylowany. Bo jeśli nie jest to stąd ten zapach w domku. Tak jak pisali poprzednicy, najlepszym wyjściem będzie dobre wietrzenie domku co jakiś czas. Osuszacz też może być dobrym rozwiązaniem.

AkukuBernard
Posts: 22
Joined: Tue 24 Jan, 2017
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by AkukuBernard » Tue 24 Jan, 2017

Trzeba dbać by czasem drewno nie zaczęło gnić.

sylwia4012
Posts: 3
Joined: Sat 18 Jan, 2014

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by sylwia4012 » Mon 24 Jul, 2017

Trzeba pomyśleć o odpowiednim osuszeniu budynku, zwłaszcza drewnianego by problem zniwelować do końca. Zerknij na ofertę I-K- warszawskiej firmy specjalizującej się osuszaniu budynków, także izolacji fundamentów - podpytaj, zobaczą i policzą jaki będzie koszt takiej usługi.

martadomowa
Posts: 1
Joined: Wed 03 Jan, 2018

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by martadomowa » Wed 03 Jan, 2018

sadze ze dobrym rozwiązaniem byłoby powieszenie na czas nieuzywania domku jakiś ziol
z mocnym zapachem np lawendy

niezaleznykot963
Posts: 3
Joined: Fri 09 Feb, 2018
Location: Rzeszów

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by niezaleznykot963 » Tue 13 Feb, 2018

Zioła są dobrym pomysłem, ale do tego powinnaś miec jeszcze pochłaniacz wilgoci. No i regularne wietrzenie też jest wskazane.

User avatar
Kanzas
Posts: 2
Joined: Mon 05 Mar, 2018

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Kanzas » Mon 05 Mar, 2018

Tobie się może wydawać , że nie ma wilgoci , ale ten zapach jest właśnie od niej... proponuję dobry pochłaniacz :) naturalnym sposobem na usunięcie brzydkiego zapachu jest pokrojona cytryna :) tylko co parę dni trzeba zmieniać na świeżą, u nas naprawdę zadziałało :)

User avatar
skwaszonaewka173
Posts: 3
Joined: Wed 14 Mar, 2018
Location: Gdańsk

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by skwaszonaewka173 » Wed 14 Mar, 2018

Wilgoć na pewno jest problemem. Pochłaniacz wilgoci jest wskazany, zobaczysz po pewnym czasie ile w nim wody się nazbiera. Cytrynę stosowałam, ale zdecydowanie lepsze okazały się zioła jak np lawenda.

John
Posts: 3
Joined: Thu 15 Mar, 2018

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by John » Thu 15 Mar, 2018

Moim zdaniem taki "urok" tych domków , gdy stoją zamknięte poza sezonem . Dobrze się sprawdza cytryna z sodą, jako pochłaniacz brzydkich zapachów :)

anndel
Posts: 5
Joined: Sat 07 Apr, 2018

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by anndel » Sat 07 Apr, 2018

No niestety, albo trzeba regularnie wietrzyć

User avatar
pozytywnie263
Posts: 3
Joined: Mon 09 Apr, 2018
Location: Chorzów

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by pozytywnie263 » Mon 09 Apr, 2018

Ja regularnie wietrzę domek i nie mam takich problemów jak jakieś dziwne zapachy. Mam też pochłaniacz wilgoci i odświeżacz powietrza

User avatar
Gino
Posts: 3
Joined: Mon 07 May, 2018

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Gino » Mon 07 May, 2018

u mnie właśnie też jest taki charakterystyczny zapał i zacząłem używać pochłaniacz wilgoci i jest o wiele lepiej,więc polecam zainwestować w takie coś :)

derka009
Posts: 1
Joined: Thu 17 May, 2018

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by derka009 » Thu 17 May, 2018

Znajdź źródło problemu i wtedy działaj. Czyszczenia są rzeczywiście kosztowną sprawą, a jeżeli zapach nie staje się lżejszy może zagościł tam na amen. Tak jak jest np w starych kamienicach, one też mają swój zapach, którego niestety nikt się nie pozbędzie.

bukowinka
Posts: 2
Joined: Sat 08 Dec, 2018

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by bukowinka » Mon 17 Dec, 2018

Niemiły zapach w domu, który nie zanika pomimo wietrzenia może być problemem związanym ze złym montażem kanalizacji lub wentylacji. My akurat przechodziliśmy przez podobny problem. Do tego stopnia, że na ścianach pojawiły się zacienienia. Zaprosiliśmy do mieszkania fachowców, którzy potwierdzili nasze obawy. Dzisiaj po problemie nie ma śladu i zapachu :)

damiano5
Posts: 5
Joined: Wed 28 Nov, 2018
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by damiano5 » Tue 18 Dec, 2018

U mnie było podobnie okazało się, że w rurach z wentylacji po kilku latach zbierała się pleśń i grzyby a co za tym szło niemiły zapach, po wymianie rur wstrętny zapach ustał.

User avatar
marcco
Posts: 3
Joined: Fri 18 Oct, 2019
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by marcco » Fri 18 Oct, 2019

też myślę, że to może być problem kanalizacji

User avatar
agniesia44
Posts: 3
Joined: Tue 10 Dec, 2019
Location: Miechów
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by agniesia44 » Tue 10 Dec, 2019

U mnie był problem, bo podgniła podłogowa od wilgoci. Zapach nie był miły :( Ciężko było sobie z tym poradzić. Lepiej na bieżąco kontrolować sytuację, bo potem gorzej jest doprowadzić wnętrze do normy.

bartekmen
Posts: 2
Joined: Wed 18 Dec, 2019

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by bartekmen » Wed 18 Dec, 2019

U mnie nieprzyjemny zapach był związany z gniazdem robali, które zadomowiły się w łazience. Na szczęście porady przeczytane na http://mroweczka24.pl/ pomogły i pozbyłem się zarówno problemu, jak i niemiłego zapachu, który się wydzielał. Dodatkowo kupiłem płytki owadobójcze.

User avatar
Frutka656
Posts: 3
Joined: Wed 12 Aug, 2020
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Frutka656 » Wed 12 Aug, 2020

W takich domkach tak to już jest. Zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w nim na stałe.

szocik
Posts: 3
Joined: Fri 07 Aug, 2020
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by szocik » Thu 13 Aug, 2020

co to znaczy "w takich"? Ten problem może się każdemu przytrafić bez względu na konstrukcję.

Nowabudowa
Posts: 6
Joined: Tue 27 Apr, 2021

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Nowabudowa » Tue 27 Apr, 2021

Dobrze, że o tym powiedzieliście, bo jesteśmy przed budową takiego domu i nie wiedzieliśmy, ze jest taki problem z wilgocią. Odpowiednia wentylacja i izolacje jakoś sobie z tym poradzi, czy raczej nie?

Tolas002
Posts: 6
Joined: Mon 14 Mar, 2022

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Tolas002 » Wed 16 Nov, 2022

Ja właśnie w moim nowym mieszkaniu miałam brzydki zapach i żadne oświeżacze nie pomagały. Właśnie dlatego zdecydowałam się na usługi z firmy kastelnik.pl/ozonowanie-pomieszczen-malopolska/ ponieważ oni szybko i sprawnie pozbywają się właśnie nieprzyjemnych zapachów. Koniecznie zaglądnijcie na ich stronę aby dowiedzieć się więcej

User avatar
Tamara344
Posts: 3
Joined: Wed 24 Jan, 2024
Location: Kraków
Contact:

Re: Problem z niemiłym zapachem.

Post by Tamara344 » Wed 24 Jan, 2024

Czy to jest bezpieczne dla drewna, z którego zbudowany jest dom?



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”