Stary dom z drewna(bali)-ocieplenie

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
PietrekB
Posts: 1
Joined: Sat 31 Mar, 2018

Stary dom z drewna(bali)-ocieplenie

Post by PietrekB » Sat 31 Mar, 2018

Witam, mam stary dom z drewna(bali) i chcę go ocieplić wełną mineralną, czytałem różne fora oglądałem filmiki instruktarzowe, ale niestety nigdy nie ma nic ad A do Z, a prace muszę wykonać samodzielnie, niestety nie stać mnie na ekipy, a fachowców w moim regionie brak, są tylko tacy co tylko drapią się w głowę i probuja cos wymyslać, ale nikt za bardzo nie wie jak.

A więc wiem że muszę wykonać ocieplenie z wełny mineralnej, zdecydowałem się na rockwool-paroprzepuszczalna, teraz nie wiem za bardzo czy najpierw na belki poprzybijać folie paroprzepuszczalną czy nie (wełna jest paroprzepuszczalna), metodą którą chce zrobić lekko sucha - i tu sie zastanawiam czy mozna łączyć metody lekko sucha z mokra, poniewaz chcę położyć tynk na wierzch, i nie wiem czy klej który stosuje sie pod siatke łączy sie z drewnianym stelarzem z wełną mineralną (stelaż bedzie na wierzchu po drugiej warstwie), czy może po pierwszej metody lekko suchej, polozyc plyty wełny mineralnej przymocowując je wkrętami z tależykiem (jak na filmie instruktażowym jak ocieplic dom szkieletowy), potem położyc siatke na klej, tynki po sprawie, Proszę o poradę, nie jestem zawodowcem a prace chce wykonac samodzielnie po raz pierwszy. Za wszelkie porady bede wdzieczny, Dziękuję :?:


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Stary dom z drewna(bali)-ocieplenie

Post by Wojciech Nitka » Wed 25 Apr, 2018

Co masz na myśli - "(stelaż bedzie na wierzchu po drugiej warstwie)" ???
Planujesz położyć dwie warstwy wełny ???

justyna92
Posts: 5
Joined: Tue 27 Nov, 2018

Re: Stary dom z drewna(bali)-ocieplenie

Post by justyna92 » Tue 27 Nov, 2018

Dopercyzuj bo nie za bardzo wiadomo o co chodzi. Będą dwie czy jedna warstwa wełny?

Zbigniew46
Posts: 2
Joined: Thu 30 Jan, 2020

Re: Stary dom z drewna(bali)-ocieplenie

Post by Zbigniew46 » Thu 30 Jan, 2020

Gdyby ktoś z Państwa potrzebował ekipy z doświadczeniem w izolacjach domów drewnianych.


Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”