Narzędzia do budowy domku letniskowego

Aspekty budowy i utrzymania domków letniskowych
Post Reply
honzig
Posts: 5
Joined: Mon 28 Apr, 2014

Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by honzig » Thu 23 Aug, 2018

Witam na wiosnę przygotowuje się do budowy domku letniskowego i narzędziowego.
Chciałbym wykonać go sam.
Jakie narzędzia przydały by się do takiej roboty
Gwożdziarka na gwoździe do jakiej długości ?
Pilarka ręczna o jakiej głębokości cięcia?
Ukośnica o jakiej szerokości cięcia ?
Jakie jeszcze narzędzia wg was fachowców by się przydały.

Z góry dziękuję za pomoc


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by majek85 » Fri 24 Aug, 2018

Wszystko zależy czy masz zamiar wszystko kupić, wypożyczyć czy będzie ci to służyło potem, czy zaraz odsprzedaż. domek wybudujesz nawet mając dobrą piłe ręczną, młotek i 5kg gwoździ:)
Niewiemy jakie wymiary belek będą więc niewiemy jaka głeboośc potrzebna.
1,gwoździarka 90mm powinna starczyć, tyle ze jeśli chcesz ją kupić (komprsor+gwożdziarka+ gwoździe) to zastanów się czy nie lepiej na wkrętach to robić, bo pewnie wkrętarke masz?
2. ukośnica 210mm powinna starczyć, choć lepiej pracować sie bedzie z 300mm
3. pilarke ręczną sobie daruj skoro będziesz miał ukośnice i zainwestuj w wyrzynarkę
4. wiartarka też może sie przydać, jesli masz słabą wkrętarke
5. ja często jeszcze używam multinarzędzie (np. bosch PMF 190 E)
6. poziomice róznej długości, (z kątem 90' i łata 2m) zalezy jak bardzo chcesz sie przyłożyć do tej budowy
7. drabina, otwornice,zewstaw wierteł

zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by zbiegusek » Sun 26 Aug, 2018

Co do pilarki się nie zgodzę - u mnie była całkiem intensywnie wykorzystywana. O wiele bardziej niźli wyrzynarka. :)
Do ukośnicy bardzo przydaje się solidny stół i kobyłki o dopasowanej i regulowanej wysokości - oczywiście do zrobienia na miejscu w ramach przygotowań i organizacji placu budowy. :)

User avatar
Pattka909
Posts: 3
Joined: Fri 18 Oct, 2019
Contact:

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by Pattka909 » Fri 18 Oct, 2019

Dzięki za podpowiedzi. Mój znajomy buduje obecnie domek, podrzucę mu to info.

User avatar
Tomex
Posts: 3
Joined: Mon 01 Jun, 2020
Location: Wrocław

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by Tomex » Mon 01 Jun, 2020

Czy w trakcie budowania domku letniskowego korzystacie bardziej z narzędzi elektrycznych, czy pneumatycznych? Która opcja jest bardziej opłacalna i wydajna? Pytam się, bo posiadam dobry kompresor i brakuje mi tylko narzędzi zasilanych sprężonym powietrzem :/ Nie wiem czy zakupić np. sprzęt stąd: https://www.pneumat.com.pl/narzedzia_pneumatyczne, czy elektryczne z BOSCHa lub Makity.

Kamilla36
Posts: 1
Joined: Mon 30 Jul, 2018

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by Kamilla36 » Tue 09 Jun, 2020

Jestem pod wrażeniem, że chcesz sam taki domek wybudować.

miklos
Posts: 11
Joined: Mon 03 Feb, 2020

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by miklos » Tue 09 Jun, 2020

W dzisiejszych czasach jest sporo firm oferujących usługi w postaci budowy takich domków. Warto skorzystać z ich oferty.

Obeloska
Posts: 10
Joined: Mon 23 Dec, 2019

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by Obeloska » Tue 09 Jun, 2020

to prawda, jak nie mamy odpowiedniej wiedzy i umiejętności, to lepiej poprosić o pomoc

hakan9
Posts: 3
Joined: Sat 01 Feb, 2020

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by hakan9 » Mon 24 Aug, 2020

Narzędzia to jedno ale jeszcze musisz czymś porządnie zabezpieczyć drewno. ja polecam https://www.altax.pl/blog/czym-zabezpie ... -zewnatrz/ oczywiście nie te najtańsze. Warto dopłacić bo wszelkiego rodzaju impregnaty i lakierobejce są nie dość, że wydajne to dobrej jakości. Powodzenia w działaniu. Czekamy na foto:)

Kwiateczek
Posts: 14
Joined: Tue 04 Apr, 2017

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by Kwiateczek » Wed 23 Sep, 2020

teraz to dobrych narzędzi na rynku nie brakuje na szczęście. Ja najczęściej kupuję na Allegro narzędzia Geko, całkiem szybko przychodzą i zawsze jest wszystko cacy.

AkukuBernard
Posts: 22
Joined: Tue 24 Jan, 2017
Contact:

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by AkukuBernard » Wed 23 Jun, 2021

Dobre narzędzia znajdziesz dzisiaj prawie w każdym markecie budowlanym. Też na allegro znajdziemy wszystkiego czego szukamy.

powermat
Posts: 1
Joined: Tue 02 Nov, 2021

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by powermat » Tue 02 Nov, 2021

Faktem jest, że narzędzia znajdziesz w każdym markecie budowlanym. Jednak jeżeli zależy Ci na ich jakości, to warto postawić na sprawdzone firmy, które działają na polskim rynku od wielu lat. Z nimi każdy remont przejdzie szybciej i sprawniej!

Grzesiu
Posts: 22
Joined: Thu 29 Apr, 2021

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by Grzesiu » Mon 22 Nov, 2021

Domek z drewna to trochę takie spełnienie powiedzenia "rzuć wszystko i jedź w Bieszczady" :D Ukłony za chęci i determinację! A co do pytania odnośnie narzędzi, to ja postawiłbym na jakość wykonania, trwałość i dobrą cenę, bo nie ukrywajmy budowa domu to taka skarbonka, co pochłania ogrom pieniędzy. Dlatego jeżeli chcesz mieć swój sprzęt i nie zbankrutować to kup to, co faktycznie jest Ci niezbędne.

Krzysztof909
Posts: 1
Joined: Tue 04 Jan, 2022

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by Krzysztof909 » Tue 04 Jan, 2022

Narzędzia, elektronarzędzia oraz odzież robocza to tylko niektóre produkty dostępne w asortymencie sklepu online Saveron. Jeżeli chcesz poznać je bliżej, już teraz wejdź na stronę internetową Saveron i sprawdź, co przygotowaliśmy z myślą o Twojej satysfakcji. Z pewnością znajdziesz odpowiednie narzędzia potrzebne do budowy domku letniskowego. Oferujemy jedynie okazyjne ceny!

Angie91
Posts: 8
Joined: Mon 28 Mar, 2022

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by Angie91 » Mon 12 Jun, 2023

Hejka. Mam takie pytanie. Czy ktoś z Was zaopatrywał się może w ubrania robocze jak tutaj https://piratbhp.pl/11-odziez-letnia-ubrania-robocze ? Jeśli tak, to ile mniej więcej płaciliście ? Chciałabym z mężem, mieć takie ubrania, tym bardziej, że dużo rzeczy przy domu robimy sami.

Radeek
Posts: 5
Joined: Mon 09 Jan, 2023

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by Radeek » Mon 07 Aug, 2023

Wybór narzędzi do obróbki drewna jest teraz ogromny, ale ciężko wyobrazić sobie pracę przy budowie domku letniskowego bez odpowiedniej wkrętarki. Dla mnie to podstawa, tak samo jak młotek, miara czy poziomica. Jeśli nie chcesz przepłacać za narzędzia, warto je kupić online, w sklepie takim jak iparts - mają spory wybór elektronarzędzi, narzędzi ręcznych czy różnego rodzaju akcesoriów, jak brzeszczoty, frezy czy bity.

wrak
Posts: 12
Joined: Thu 12 Aug, 2021

Re: Narzędzia do budowy domku letniskowego

Post by wrak » Thu 21 Sep, 2023

Jeśli szukacie profesjonalnych narzędzi budowlanych w dobrej cenie, to myślę, że powinniście zajrzeć pod link https://msv24.pl/ . Uważam, że warto zrobić tam zakupy. Mają szeroki wybór narzędzi i planuję z nich skorzystać z ichniejszej oferty w najbliższym czasie.



Post Reply

Return to “Domki letniskowe”